Lista stron dostępnych na witrynie www.programmagazyn.pl, wyświetlane są strony z 2 poziomem zagłębienia. W celu dostępu do dalszych szczegółów należy korzystać z submenu dostępnych w ramach danego rozdziału – listy stron.
Programy magazynowe
Lista witryn polecanych przez SoftwareStudio, zawierająca opisy, dokumentację i inne ciekawe informacje na temat rozwiązań dla gospodarki magazynowej, systemów WMS, programów dla firm logistycznych.
Poniższa lista nie jest pełna i możecie Pa...
CMMS Utrzymanie ruchu
CMMS to skrót od Computerised Maintenance Management Systems, co można przetłumaczyć jako system komputerowego wsparcia zarządzania utrzymaniem ruchu.
Systemy klasy CMMS to specjalistyczne oprogramowanie dedykowane zakładom produkcyjnym, w który...
Kartoteki
W programie obsługiwane są kartoteki: obiekty, pracownicy, kontrahenci, lokalizacje obiektów, lokalizacje magazynu.
Kartoteki obiektów
Menu KARTOTEKI / OBIEKTY wyświetla wszystkie obiekty, które do tej pory zostały zapisane w kartotece, umożliwia także edycję wcześniej wprowadzonych danych.
Funkcje dostępne w kartotekach : DOPISZ, EDYCJA, PODGLĄD, DEFINICJE, LICZNIKI, DOKUMENTY, BADANIA ...
Kartoteki pracowników
Pozycja menu KARTOTEKI / PRACOWNICY wyświetla rejestr kartotek pracowników. W rejestrze dostępne są funkcje: DOPISZ, EDYCJA, PODGLĄD, DOKUMENTY, SPECJALIZACJE, UPRAWNIENIA, ZAŁĄCZNIKI, UWAGI.
Polecenie DOPISZ
pracownicy dopisz 300x204 program magazy...
Kartoteki kontrahentów
Pozycja menu KARTOTEKI / KONTRAHENCI wyświetla submenu zawierająca rejestr DOSTAWCÓW, PRODUCENTÓW, SERWISÓW.
W rejestrze dostępne są funkcję : DOPISZ, EDYCJA, KONTAKTY(tylko w rejestrze producenci), ZAŁĄCZNIKI, UWAGI.
Wybór pozycji menu DOSTA...
Framework
Program wersja Framework przeznaczony jest do pracy w środowisku Windows z interfejsem przypominającym pakiet Office 2007/2010. Trudno sobie wyobrazić zarządzanie nowoczesnym magazynem wysokiego składowania bez wdrożonego programu do jego obsługi. Progra...
Framework
Platforma StudioSystem pozwala na uruchamianie aplikacji Windows (wersja zwana Framework) w stylu Microsoft Office, która wykorzystując konfigurację systemu buduje dynamicznie MENU i pozwala uruchamiać transakcje w zależności od uprawnień i ustawień.
Ponieważ elastycz...
Logowanie
Autentykacja
Po uruchomieniu programu następuje weryfikacja czy użytkownik, który uruchamia program jest dopisywany w systemie.
Logowanie
Uwierzytelniony użytkownik ma zbudowane MENU wg roli do której jest przypisany, ale nie oznacza to j...
Instalacja i konfiguracja
Aplikacja Framework to standardowa Windows instalowana na stacji roboczej, można wykorzystać do tego celu instalację metodą Microsoft ClickOnce, aby program przy każdym uruchomieniu sprawdzał czy opublikowana została nowsza wersja programu. Jeżeli w miejs...
Menu aplikacji
Nawigacja po programie odbywa się za pomocą kilku metod dostępnych za pomocą aplikacji Framework.
Głównym narzędziem do wybierania poszczególnych transakcji jest pasek ("wstążka") zakładek i przycisków, budowany jest automatycznie na podstawie t...
Ikony
Program FRAMEWORK buduje menu w oparciu o konfigurację platformy StudioSystem, budowa menu składa się z:
Zakładek wynikających z sekcji MENU
Przycisków w zakładkach wynikających z definicji POZYCJI MENU
Dla pozycji MENU wersji ...
Sposób wyświetlania
Konfiguracja ustawień systemowych dla użytkownika pozwala określić domyślny sposób uruchamiania aplikacji Framework.
Okno uprawnień systemowych udostępnia sekcję FRMK wynikającą ze skorowidza
Skorowidz FRMK Param...
WebService
Program Framework potrzebuje do pracy dostęp do metod WebService platformy StudioSystem. Standardowo dostęp jest poprzez wskazanie folderu z usługą w pliku konfiguracyjnym SwSFrmk.xml parametru:
SS_WebService
np.
<add key="SS_WebService" val...
Spis Magazyn WMS.net
Aplikacja Magazyn WMS.net jest to oprogramowanie klasy WMS (Warehouse Management System) , stanowi kompleksowe rozwiązanie informatyczne (oprogramowanie, urządzenia, usługi i serwis) pozwalające na zarządzanie ruchem produktów na magazynie oraz optym...
Spis StudioSystem
Spis stron dotyczących internetowej platformy StudioSystem i rozwiązań branżowych opartych o tę platformę i systemu ASP.net.
Więcej na temat systemów Warehouse Management System
http://www.programmagazyn.pl/zawartosc/
&nbs...
Tagi
Tagi 2. Funkcje standardowe
analiza
aplikacja
aplikacje
Aplikacje w chmurze
aplikacji
Arkusze
CMMS
CSS
enova
firma
Gospodarka magazynowa
hosting
HTML
Integracja
internet
internetowe
magazyn
magazyn wysokiego składowania ...
Galeria WMS
Oprogramowanie magazynowe - galeria MS
Programy do magazynowania
System magazynowy online. Oprogramowanie do obsługi magazynu, czyli magazynowy system informatyczny. Aplikacja do obsługi magazynu Studio Magazyn WMS.net s...
Magazyn
Sekcja magazyn przeznaczona jest do rejestracji zdarzeń związanych z obsługa magazynu. Z tego poziomu użytkownicy mają dostęp do transakcji związanych z przeglądaniem dokumentów magazynowych, rejestrowaniem przyjęć i wydań.
Przyjęcie do magazynu ...
Kartoteki
Dokumenty magazynowe powiązane są z kartotekami magazynowymi, miejscami składowania (lokacje magazynowe) oraz kontrahentami. Dane te zapisywane są w postaci odpowiednich kartotek.
Kartoteki magazynowe
Każda kartoteka zapisana jest...
Administrator
Mianem użytkownika Administrator programu, określa się osobę lub osoby, które mają odpowiednie kompetencję do zarządzania ustawieniami i uprawnieniami związanymi z działaniem i wykorzystywaniem oprogramowania w firmie.
Skorowidze
Admi...
Konfiguracja
Konfiguracja systemu pozwala na dostosowanie ustawień do potrzeb danego wdrożenia programu. Za pomocą modułu KONFIGURACJA możemy dowolnie przeprojektować i wygląd i układ menu, submenu, transakcji, wpływać na zakres informacji i sposób działania.
...
Instrukcja
Program magazynowy - instrukcja do programu Studio Magazyn WMS.net
Wersja elektroniczna instrukcji oprogramowania magazynowego, dostępna OnLine. Dokumentacja zawiera opisy i przykłady z wdrożeń i dedykowane transakcje. Zainstalowana wersja systemu mag...
Wstęp
Obsługa magazynu wysokiego składowania opiera się na pomocniczych kartotekach miejsc adresowych (miejsca składowania) w których przechowywany jest towar.
Zastosowanie takich procedur ma uzasadnienie wszędzie tam, gdzie występują rozbudowane magazyn...
Terminologia
Terminologia
Przedstawiamy podstawowe wiadomości dotyczące terminologii stosowanej w niniejszej dokumentacji.
Są to informacje pomocne zwłaszcza dla osób, które z obsługą komputera nie miały dotychczas w ogóle do czynienia, lecz niewątpliwie wiedza na ...
Komunikacja z programem
Komunikowanie się użytkownika z Systemem odbywa się wielowariantowo, tzn. tę samą czynność można wykonać w różny sposób.
Generalnie możliwa jest obsługa Systemu przy pomocy myszki i klawiatury. Myszka może być dużym ułatwieniem w poruszaniu się ...
Wymagania
Sprzęt komputerowy
Do pracy systemu wymagany jest komputer zgodny ze specyfikacjami podawanymi przez firmę Microsoft dla systemów Windows 2008 server lub nowszy.
Instalacja i konfiguracja
Instalacja i konfiguracja
Programy oferowane przez SoftwareStudio Sp. z o.o. wykorzystują technologie i rozwiązania Microsoft, dlatego powinny być spełnione wymagania i zalecenia podawane przez firmę Microsoft dla aplikacji IIS Server + SQL Serv...
Logowanie
System uwierzytelnienia jest bardzo trudnym i skomplikowanym procesem, dlatego nasza firma wykorzystuje sprawdzone metody jakie oferuje środowisko VisualStudio oraz ASP.Net. Środowisko to oferuje trzy różne mechanizmy uwierzytelnienia:
Standardowe uwi...
Personalizacja wydruków
Dostarczona instalacja zawiera standardowe konfigurację szablonów wydruków dokumentów. Użytkownik może dostosować wydruki dokumentów do własnych potrzeb i według własnych preferencji zmieniając szablony – pliki z rozszerzeniem RDL znajdujące się w folderze...
Plik Web.config
Podstawowe parametry konfiguracyjne odpowiedzialne za funkcjonowanie aplikacji zapisane są w pliku tekstowym znajdującym się w głównym folderze aplikacji o nazwie Web.config .
UWAGA: zmiana parametrów globalnych w pliku Web.config może ...
Raporty
Program wykorzystuje technologie Reporting Services SQL Server, dostarczona aplikacja zawiera w katalogu RDP pliki ze zdefiniowanymi raportami (pliki z rozszerzeniem RDP) za pomocą narzędzia Report Builder 3.0
Dostarczone raporty należy zainstalować na ...
Rodzaje plików
Typ pliku
Opis
aspx
Podstawowe pliki stron odpowiadają za wyświetlaną treść, widoki tabel, formularzy, menu itp.
Web.config
Plik konfiguracyjny aplikacji, zawiera informację o połączeniu z bazą danych SQL
mdf
Lokal...
Struktura folderów
Nazwa folderu Opis App_Code Pliki z kodami aplikacji App_Data Baza danych SQL dotycząca użytkowników i ich personalizacji, wykorzystywana przy logowaniu Forms oraz konfiguracji kontrolek WebParts Bin Skompilowane pliki aplikacji i biblioteki c...
Wysyłanie maili
Programy SoftwareStudio pozwalają na wysyłanie wiadomości e-mail zarówno w trybie automatycznym, jak i wywoływanym przez użytkownika. W celu umożliwienia korzystania z takiej funkcjonalności konieczna jest odpowiednia konfiguracja pliku Web.config w któr...
Kolektor danych
Mobilne komputery używane w magazynach często nazywane są KOLEKTORAMI DANYCH to wytrzymałe urządzenia działające OnLine poprzez sieć WiFi lub LTE.
System operacyjny ANDROID działający w takim urządzeniu pozwala na wysoką ergonomię pracy magazynierów...
Użytkownicy
Po wywołaniu menu Użytkownicy w pulpicie nawigacyjnym po prawej stronie zostanie wyświetlony rejestr dopisanych już użytkowników do programu.
Z poziomu rejestru dostępne są funkcje: Dopisania, edycji, konfiguracji uprawnień o reseto...
Dopisanie
Po wywołaniu funkcji NOWY w oknie pulpitu nawigacyjnego zostanie wywołane okno dopisania nowego użytkownika programu.
Funkcje standardowe
Program magazynowy WMS.net został wyposażony w szereg standardowych funkcjonalności, które ułatwiają i przyśpieszają pracę z programem magazynowym.
Najczęściej używane funkcje w programie magazynowym to: filtrowanie, sortowanie, eksport danych do p...
Eksport danych
.
Funkcja eksportu danych jest aktywna w kartotekach, rejestrach oraz raportach. Eksport danych jest uruchamiany przez przycisk w dolnym pasku ekranu. Program dysponuje funkcją eksportu danych do pliku w wybranym formacie. Po wybraniu odpowiedniego p...
Filtrowanie danych
Filtrowanie wykonywane jest za pomocą wiersza filtrowania. W polach wiersza filtrowania zapisywane są wartości a dostępna w polach ikona filtrowania wyświetla listę warunków filtrowania i opcji wykonania operacji. Wprowadzenie warunku filtrowania wymaga...
Grupowanie danych
Funkcja grupowania pozwala na przedstawienie danych wyświetlanych w tabeli pogrupowanych wg warunku (wybranej kolumny). W tym celu można Grupować za pomocą funkcji wybieranej z menu kontekstowego wyświetlanego za pomocą prawego przycisku myszki. Po zgrupowa...
Sortowanie
Pod pojęciem sortowania należy rozumieć ustalony układ pewnego porządku prezentowania danych. Informacje zapisane w zbiorach mogą być wyświetlane według dowolnego porządku. Standardowo program domyślnie porządkuje zbiór według tzw. klucza głównego (dom...
Drukowanie dokumentów
Wydruk dokumentu wykonywany jest przez użycie polecenia z górnego paska przycisków. Drukowany jest dokument, który został zaznaczony (przez kliknięcie na dowolną pozycję dokumentu) przed uruchomieniem funkcji. W górnym pasku okna wydruku dostępne są polecen...
Kody kreskowe 1D i 2D
Program Studio Magazyn WMS.net potrafi generować wiele standardowych kodów kreskowych zarówno w technice kodowania 1D jak i 2D.
Kod kreskowy 1D lub 2D (kod paskowy -bar code) – graficzna reprezentacja informacji poprzez kombinację ciemnych i jas...
Miejsca składowania
W magazynie wysokiego składowania oznaczenia miejsc składowania towarów (lokalizacje magazynowe) za pomocą etykiet z kodem kreskowym pozwala na wykorzystanie przenośnych skanerów (czytniki kodów kreskowych).
Miejsce regałowe muszą być oznakowane w sposób ...
Przyjęcie do magazynu
Moduł na terminal w magazynie (program WMS) pozwala za pomocą skanowania kodów kreskowych umieszczonych na kartonach dokonywać szybkiego przyjęcia dostaw z zewnątrz lub z produkcji.
Na komputerze (terminal z Windows) znajdującym się w strefie przyjęć...
Przyjęcie z produkcji
Specjalna transakcja do rejestrowania przyjęć do magazynu wyrobów gotowych z produkcji pozwala za pomocą skanowania kodów kreskowych na kartonach rejestrować przyjęcie zarówno wyrobu gotowego na nowo tworzonej palecie jak i elementów pakowanych do karto...
Pakowanie
Transakcja pozwalająca na wykorzystanie skanowania kodów kreskowych znajdujących się na półproduktach i pakowanych do kartony wyrobu gotowego. Identyfikacja pojedynczych kartonów pozwala na ewidencję i kontrolę jakie dokładnie pozycje zostały spakowane ...
Wydanie z magazynu
Transakcja wydań z magazynu na podstawie skanowania unikalnych kodów kreskowych znajdujących się na kartonach wyrobów gotowych ułatwia i przyśpiesza operacje związane z obsługą wydania oraz jednoznacznie identyfikuje jaki wyrób gotowy został wydany do j...
Etykiety logistyczne
Moduł do drukowania etykiet logistycznych w standardzie GS1 zgodnie z wymaganiami stawianymi dla dostawców towarów do sieci marketów. Etykieta logistyczna GS1 jest nośnikiem informacji w łańcuchu dostaw, w którym wszyscy uczestnicy (producent, przewoź...
Kartoteki magazynowe
Kartoteki magazynowe w programie WMS to miejsce, gdzie zapisane są podstawowe informacje dotyczące przechowywanego towaru.
Pozycje szczegółowe zakładki menu KARTOTEKI wyświetlają kartoteki asortymentowe, kartoteki kontrahentów, miejsca składowania, palety o...
Kartoteka towarowa
Program magazynowy wyświetla listę kartotek towarowych, czyli szczegółowe pozycje artykułów przechowywanych w magazynie.
Po wyborze z menu KARTOTEKA ASORTYMENTOWA w pulpicie nawigacyjnym wyświetlają się szczegółowe pozycje
Istnieje kilka spos...
Dopisanie nowej kartoteki
Funkcja dopisania uruchamiana jest przez użycie polecenia DOPISZ . W oknie dopisania kartotek zapisywane są informacje. Po uruchomieniu przycisku pojawi się okno do wprowadzenia nowych danych.
Okno dopisania nowej kartoteki składa się z ośmiu zakłade...
Edycja - zmiany w kartotece
Modyfikacja danych zapisanych w kartotece programu magazynowego WMS w trybie edycji wymaga użycia polecenia EDYCJA. W wyświetlonym formularzu kartoteki wprowadzane są zmiany w wybranych polach.
Domyślnie edycji nie podlega pole INDEKS. Wprowadzone zmi...
Historia obrotów magazynowych
Wybór polecenia HISTORIA wyświetla zestawienie obrotów dla wybranej (zaznaczonej) kartoteki. Zestawienie obrotów magazynowych wyświetla listę pozycji dokumentów dla wybranego asortymentu. Okno zestawienia zamykane jest przez wybór przycisku ZAKOŃCZ.
...
Notatki
.
[page_title]
Opcja w programie magazynowym pozwala na podgląd, modyfikacje oraz dopisanie dowolnych notatek – komentarzy do wybranej kartoteki asortymentowej.
Dopisanie do kartoteki dowolnej ilości komentarzy – notatek wymaga uruchomienia polec...
Podgląd kartoteki magazynowej
W oknie podglądu kartoteki wyświetlane są w poszczególnych zakładkach informacje o kartotece, parametrach kartoteki, zestawienie stanów asortymentu wraz ze szczegółami składowania oraz statystyka obrotów według typu dokumentu. Okno podglądu zamykane je...
Załączniki
Opcja pozwala na podgląd załączników przypisanych do wybranej kartoteki asortymentowej. Uruchomienie funkcji ZAŁĄCZNIKI powoduje pojawienie się okna z wykazem załączników przypisanych do wybranej kartoteki. Kliknięcie na wybrany załącznik daje możliwo...
Zdjęcia
Opcja pozwala na podgląd dołączonych do kartoteki asortymentowej załączników w postaci zdjęć w formacie JPG. Uruchomienie funkcji następuje przez zaznaczenie interesującej pozycji i wybranie polecenia ZDJĘCIA. Powoduje to pojawienie się okna z miniaturk...
Kartoteki pogrupowane
Wyświetla rejestr wszystkich kartotek asortymentowych pogrupowanych wg kontrahentów, grup i cech towarowych.
Kartoteki wg dostawców
Wyświetla rejestr kartotek odfiltrowanych wg dostawców przypisanych do kartotek. Menu jest budowane dynamicznie i uzależnione jest od ilości dostawców skojarzonych z poszczególnymi kartotekami towarowymi.
W rejestrze aktywna jest ...
Kartoteki wg magazynów
Wyświetla rejestr kartotek odfiltrowanych wg magazynów. Menu jest budowane dynamicznie i uzależnione jest od pozycji magazynów zdefiniowanych w administratorze.
W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, edycji, dołą...
Kartoteki wg oddziałów
Opcja w programie magazynowym wyświetla rejestr kartotek odfiltrowanych wg oddziałów. Menu w programie jest budowane dynamicznie i uzależnione jest od pozycji oddziałów zdefiniowanych w administratorze. W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, edycji,...
Kartoteki ze zdjęciami
Program za pomocą specjalnej transakcji wyświetla rejestr wszystkich wprowadzonych kartotek wraz z miniaturami zdjęć przypisanymi do kartotek.W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, edycji, dołączenia dowolnej notatki, załącznika lub zdjęcia, podglądu ...
Stan magazynowy na dzień
Wyświetla rejestr wszystkich kartotek towarowych ze stanami na dzień zadeklarowany przez użytkownika systemu.
Po uruchomieniu menu należy korzystając z przycisku rozwijanej podać dzień na który mają być wygenerowane stany magazynowe. Wyświetle...
Archiwum kartotek magazynowych
Nieużywane kartoteki magazynowe można przenieść do archiwum.
Ponieważ program magazynowy nie pozwala na usuwanie zapisanych danych i utrzymuje całą historię zapisów w bazie dla wygody użytkowników udostępniony jest wydzielony rejestr kartotek to...
Schemat kompletacji
Automatyzacja procesów związanych z tworzeniem kompletów w magazynie polega na szybkim tworzeniu - generowaniu dokumentów rozchodu surowców i przyjęcia wyrobów gotowych. Kompletacja wyboru składa się więc z kilku kroków polegających na utworzen...
Kontrahenci
Po wyborze z menu KONTRAHENCI w pulpicie nawigacyjnym wyświetlają się szczegółowe pozycje submenu.
Istnieje kilka sposobów przeglądania wprowadzonych kartotek asortymentowych:
Wszystkie – tabela - wyświetla rejestr wszystkich wprowadzon...
Nowy kontrahent
Kartoteka kontrahenta dopisywana jest przez użycie polecenia DOPISZ. W oknie dopisania kartotek zapisywane są informacje. Po uruchomieniu przycisku pojawi się okno do wprowadzenia nowych danych.
Okno dopisania nowej kartoteki składa się z ośmi...
Edycja – zmiany w kartotece
Dane kartotek kontrahentów mogą być modyfikowane poprzez użycie funkcji EDYCJA . W wyświetlonym formularzu kartoteki wprowadzane są zmiany w wybranych polach. Edycji nie podlega pole NAZWA SKRÓCONA. Wprowadzone zmiany należy zapisać przez użycie polecenia...
Podgląd szczegółów
Funkcja PODGLĄD wyświetla zestawienie informacji o kartotece kontrahenta. Okno podglądu kartoteki zamykane jest przez użycie przycisku X.
Historia obrotów magazynowych
Wyświetlenie obrotów magazynowych (pozycji dokumentów) dla kontrahenta wymaga potwierdzenia polecenia HISTORIA w pasku funkcji.
Palety
Pozycja menu PALETY wyświetla listę palet zapisanych w systemie wraz z aktualnymi stanami.
W rejestrze możliwe jest dopisanie, modyfikacja oraz usunięcie palet.
Przyjęcie i wydanie palet
Wywołanie menu umożliwia dopisanie dokumentu obrotu paletami skojarzonego z wybranym kontrahentem, bez skojarzenia z dokumentem magazynowym.
Wybór menu ogółem wyświetla zestawienie wszystkich palet zarówno skojarzonych z dokumentami magazynowymi jak i ...
Przyjęcia palet PZ
Uruchomienie menu wyświetla zestawienie obrotów magazynowych skojarzonych z dokumentami przyjęcia zewnętrznego.
W rejestrze aktywne są funkcje dopisania, podglądu, podglądu i dołączenia załączników oraz zdjęć.
Wydania palet WZ
Uruchomienie menu wyświetla zestawienie obrotów magazynowych skojarzonych z dokumentami wydania zewnętrznego.
W rejestrze aktywne są funkcje dopisania, podglądu, podglądu i dołączenia załączników oraz zdjęć.
Pozostały obrót paletami
Uruchomienie menu wyświetla zestawienie obrotów magazynowych nieskojarzonych z dokumentami wydania oraz przyjęcia zewnętrznego.
W rejestrze aktywne są funkcje dopisania, podglądu, podglądu i dołączenia załączników oraz zdjęć.
Palety wg kontrahenta
Wyświetla rejestr dokumentów obrotu paletami skojarzonych z określonym (wybranym przez kliknięcie) kontrahentem.
W rejestrze aktywne są funkcje dopisania, podglądu, podglądu i dołączenia załączników oraz zdjęć.
Palety wg rodzaju
Wyświetla rejestr dokumentów obrotu paletowego skojarzonych z wybrana kartoteką palet.
W rejestrze aktywne są funkcje dopisania, podglądu, podglądu i dołączenia załączników oraz zdjęć.
Miejsca składowania
Miejsca składowania
Po wyborze z menu MIEJSCA SKŁADOWANIA w pulpicie nawigacyjnym wyświetlają się szczegółowe pozycje. Istnieje kilka sposobów przeglądania wprowadzonych miejsc składowania:
Dopisanie miejsca składowania
Dopisywanie w programie magazynowym miejsc składowania
Dopisanie nowej lokalizacji wykonywane jest przez uruchomienie funkcji DOPISZ . Po uruchomieniu funkcji wyświetlony zostaje formularz dopisania miejsca adresowego.
Historia miejsca składowania
Historia operacji magazynowych dotyczących miejsca składowania.
Historia - zestawienie obrotów
Wybór polecenia HISTORIA wyświetla zestawienie obrotów dla wybranej (zaznaczonej) lokalizacji magazynowej.
Program magazynowy
Miejsca składowania wg stref
Menu budowane dla miejsc składowania wg stref jest dynamicznie, co oznacza, że powstaje w zależności od zdefiniowanych w administratorze stref oraz regałów magazynowych.
Miejsca składowania można przeglądać zarówno wszystkie (w wybranej strefie magazynowe...
Notatki
Dopisanie do kartoteki dowolnej ilości komentarzy – notatek wymaga uruchomienia polecenia Notatki.
Nowy komentarz – notatka dopisywany jest przez kliknięcie wiersza z komunikatem Kliknij aby dodać nowy wiersz . W pierwszym polu zaznaczamy czy no...
Stany w lokalizacji
Stany magazynowe w wybranym miejscu składowania.
Wybór polecenia STANY wyświetla zestawienie kartotek asortymentowych, które są składowane na wybranej (zaznaczonej) lokalizacji magazynowej.
Wizualizacja magazynu
Wizualizacja zajętości magazynu
Po uruchomieniu menu wyświetla się lista stref magazynowych zdefiniowanych w administratorze. Po wybraniu strefy wyświetlona zostaje wizualizacja zajętości. Z lewej strony tabeli wyświetlone są oznaczenia wysokości (poziomu), na górze – numer rzędu.
Magazyn
Program magazynowy WMS.net
Pozycje menu Magazyn zawiera szczegółowe pozycje związane z rejestracją oraz obrotem w magazynie wysokiego składowania: przyjęcia do magazynu, wydania z magazynu, przesunięcia w magazynie wysokiego składowania – zmiana położenia, palety, operacje magazynowe oraz inwentaryzacja.
Awizo dostawy
Awizo dostawy jest podstawowym dokumentem WMS, bez którego nie można wystawić dokumentu przyjęcia zewnętrznego PZ.
Warunkiem koniecznym zapisania dokumentu ZPZ jest wybranie kontrahenta oraz pozycji asortymentowych przypisanych do kontrahenta. Doku...
Dopisz nowe awizo
Wybór menu Nowe awizo dostawy uruchamia formularz dopisania nowego dokumentu. Numer referencyjny dokumentu zostaje nadany automatycznie i jest wyświetlony w pasku funkcji.
Nagłówek dopisywanego dokumentu składa się z pięciu zakładek.
W zakładc...
Edycja dokumentu awiza
Modyfikacje dokumentu oraz jego zapisanie wykonywane są w trybie edycji uruchamianym przez użycie polecenia EDYCJA. Edycja jest uruchamiana dla dokumentów zleceń oraz dokumentów magazynowych ze statusem w buforze (szare).
Przed edytowaniem doku...
Import zlecenia z pliku Excel
Pozycja menu import Zleceń z pliku Excel umożliwia zaimportowanie zleceń przyjęcia oraz wydania z pliku XLS przesłanego przez Kontrahenta-Zleceniodawcę.
Uruchomienie menu powoduje pojawienie się okna.
Po uruchomieniu przycisku przeglądaj należy ...
Kreator zatwierdzania zleceń
Kreator zatwierdzania zleceń w programie magazynowym służy do hurtowego zatwierdzania zleceń ZWZ w buforze.
Po uruchomieniu opcji menu pojawi się lista zleceń ZWZ zapisanych do bufora (status SZARY).
Opcja zaznacz wszystkie umożliwia zaznac...
Notatki
Funkcja NOTATKI umożliwia dopisanie do wybranego dokumentu dowolnej ilości komentarzy – notatek. Notatki dopisywane są do zaznaczonego dokumentu przez kliknięcie. Po wywołaniu funkcji pojawia się okno dopisania. Nowy komentarz – notatka dopisywany jest prze...
Podgląd dokumentu
Program magazynowy Studio Magazyn WMS umożliwia podgląd dokumentu bez wydruku i wyświetlany jest przez potwierdzenie polecenia PODGLĄD. Przed uruchomieniem podglądu należy zaznaczyć dowolną pozycję wybranego dokumentu przez kliknięcie. Okno podglądu ...
Priorytet
Polecenie Priorytet umożliwia nam zmianę nadanego priorytetu w dokumencie bez konieczności jego modyfikacji.
Aby dokonać zmiany priorytetu należy zaznaczyć odpowiedni dokument, uruchomić polecenie Priorytet - pojawi nam się nowe okno:
W pie...
Wydruk dokumentu
Wydruk dokumentu awizo dostawy wykonywany jest przez użycie polecenia z górnego paska przycisków.
Drukowany jest dokument, który został zaznaczony (przez kliknięcie na dowolną pozycję dokumentu) przed uruchomieniem funkcji.
...
Awiza dostaw oczekujące
Wywołanie menu wyświetla rejestr wszystkich dokumentów awiza przyjęcia, zarówno tych zrealizowanych jak i do realizacji.
Wywołanie menu AWIZA OCZEKUJĄCE wyświetla rejestr dokumentów awiza dostawy oczekujących na realizację. W rejestrze aktywne są...
Przyjęcie zewnętrzne PZ
Program Magazyn WMS.net posiada wydzielony rejestr dokumentów przyjęć do magazynu wysokiego składowania. Rejestr wyświetla dokumenty przyjęcia zewnętrznego PZ, które dopisywane są na podstawie dokumentu zlecenia przyjęcia ZPZ. Po uruchomieniu rejestru ...
Dokumenty PZ bufor
W rejestrze wyświetlane są dokumenty PZ w buforze, czyli dokumentu niezatwierdzone ostatecznie przez obsługę magazynu. W rejestrze dostępne są funkcje: dopisania, modyfikacji, dopisania operacji magazynowych, dopisania przyjętych palet, dopisania transp...
Modyfikacja dokumentu Pz
Modyfikacje dokumentu magazynowego oraz jego zapisanie wykonywane są w trybie edycji uruchamianym przez użycie polecenia EDYCJA i MODYFIKACJA. Poniższy ekran przedstawia program magazynowy rejestr dokumentów w buforze.
Przed edytowaniem dokumentu w p...
Notatki
Wywołanie funkcji menu umożliwia podgląd dopisanych notatek do wybranego dokumentu oraz dopisanie nowych notatek – komentarzy.
Aby do zaznaczonego, przez kliknięcie, dokumentu dopisać nową notatkę należy kliknąć na wiersz z komunikatem Kliknij aby dodać n...
Nowe przyjęcie PZ
Uruchomienie menu Nowe przyjęcie PZ wywołuje okno dopisania nowego dokumentu przyjęcia zewnętrznego PZ.
Dokument przyjęcia zewnętrznego PZ może być wystawiony tylko i wyłącznie na podstawie zlecenia ZPZ. Użytkownik musi podać Kontrahenta, numer zlece...
Operacje magazynowe
Dopisanie operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem, które będą miały wpływ na rozliczenie kosztów usług magazynowych. Dopisanie operacji magazynowych wymaga użycia przycisku OPERACJE MAGAZYNOWE. Po uruchomieniu funkcji pojawi się okno wprowadz...
Podgląd dokumentu
W programie magazynowym możliwy jest podgląd dokumentu bez wydruku, wyświetlany jest przez potwierdzenie polecenia PODGLĄD. Przed uruchomieniem podglądu należy zaznaczyć dowolną pozycję wybranego dokumentu przez kliknięcie. Okno podglądu dokumentu zamykane j...
Przyjęcie palet
Z poziomu dopisywania pozycji dokumentu możliwe jest także dopisanie przyjęcia palet magazynowych oraz operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem.
Dopisanie palet magazynowych jest możliwe dzięki funkcji PALETY. Po uruchomieniu funkcji pojawi się ...
Transport
Funkcja Transport umożliwia dopisanie informacji związanych z dostarczeniem towaru do magazynu.
Po wywołaniu menu pojawia się formularz dopisania danych dotyczących przesyłki.
W pierwszym polu z listy rozwijanej należy wybrać spedytora, w kolej...
Wydruk dokumentu
Wydruk dokumentu wykonywany jest przez użycie polecenia WYDRUK z górnego paska przycisków. Drukowany jest dokument, który został zaznaczony (przez kliknięcie na dowolną pozycję dokumentu) przed uruchomieniem funkcji.
Załączniki
Opcja menu pozwala na dołączenie do wybranego dokumentu dowolnej ilości dokumentów elektronicznych stanowiących załączniki np. dokumenty PDF, Word, Excel itp.
Po uruchomieniu opcji menu pojawi się okno umożliwiające dołączenia załącznika.
Dopisanie zdjęcia wymag...
Dostawy bezpośrednie
Menu dostawy bezpośrednie wyświetla rejestry dokumentów przyjęcia bezpośredniego towaru z zewnątrz (PZB), a więc przyjęcia towaru dopisanego bez powiązania z dokumentem awizo przyjęcia.
W rejestrze dostaw bezpośrednich są aktywne funkcje: do...
Notatki
Wywołanie funkcji menu umożliwia podgląd dopisanych notatek do wybranego dokumentu oraz dopisanie nowych notatek – komentarzy.
Aby do zaznaczonego, przez kliknięcie, dokumentu dopisać nową notatkę należy kliknąć na wiersz z komunikatem Kliknij aby dodać n...
Nowy dokument PZB
Wywołanie menu powoduje pojawienie się formularza dopisania nowego dokumentu przyjęcia zewnętrznego bezpośredniego.
Nagłówek dokumentu składa się z pięciu zakładek.
W zakładce DOKUMENT PZB należy z listy rozwijanej podać Kontrahenta oraz pracowni...
Operacje magazynowe
Funkcja operacje magazynowe umożliwia dopisanie operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem bez konieczności jego edycji.
Dopisanie operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem, które będą miały wpływ na rozliczenie kosztów usług magazynowych, wymaga w...
Podgląd dokumentu dostawy
W programie możliwy jest podgląd dokumentu dostawy bez wydruku, wyświetlany jest przez potwierdzenie polecenia PODGLĄD. Przed uruchomieniem podglądu należy zaznaczyć dowolną pozycję wybranego dokumentu przez kliknięcie. Okno podglądu dokumentu zamykane j...
Przyjęcie palet
Funkcja palety umożliwia dopisanie palet magazynowych skojarzonych z dokumentem bez konieczności jego edycji.
Dopisanie palet magazynowych jest możliwe dzięki wywołaniu menu EDYCJA i PALETY Po uruchomieniu funkcji pojawi się okno dopisywania palet.
W polu ...
Transport
Funkcja Transport w rejestrze dostaw bezpośrednich do magazynu umożliwia dopisanie informacji związanych z dostarczeniem towaru do magazynu.
Po wywołaniu menu pojawia się formularz dopisania danych dotyczących przesyłki.
W pierwszym polu z list...
Wydruk dokumentu dostawy
Wydruk dokumentu wykonywany jest przez użycie polecenia z górnego paska przycisków. Drukowany jest dokument, który został zaznaczony (przez kliknięcie na dowolną pozycję dokumentu) przed uruchomieniem funkcji.
Załączniki
Opcja menu pozwala na dołączenie do wybranego dokumentu dowolnej ilości dokumentów elektronicznych stanowiących załączniki np. dokumenty PDF, Word, Excel itp.
Po uruchomieniu opcji menu pojawi się okno umożliwiające dołączenia załącznika.
Dopisanie zdjęcia wymag...
Modyfikacja dokumentu
Modyfikacje dokumentu oraz jego zapisanie wykonywane są w trybie edycji uruchamianym przez użycie polecenia EDYCJA. Edycja jest uruchamiana dla dokumentów ze statusem w buforze (szare). Przed edytowaniem dokumentu należy zaznaczyć dowolną pozycję dokume...
Zlecenie Wydania ZWZ
Zlecenie wydania jest podstawowym dokumentem WMS, bez którego nie można wystawić dokumentu wydania zewnętrznego WZ.
Warunkiem koniecznym zapisania dokumentu ZWZ jest wybranie kontrahenta oraz pozycji asortymentowych przypisanych do kontrahenta. Dok...
Dopisanie zlecenia wydania
Dopisanie nowego dokumentu ZWZ jest możliwe dzięki uruchomieniu funkcji DOPISZ . Po wywołaniu funkcji zostaje wyświetlony formularz dopisania nowego dokumentu.
Numer referencyjny dokumentu zostaje nadany automatycznie i jest wyświetlony w pa...
Modyfikacja dokumentu
Modyfikacja dokumentu oraz jego zapisanie wykonywane są w trybie edycji uruchamianym przez użycie polecenia EDYCJA . Edycja jest uruchamiana dla dokumentów ze statusem w trakcie realizacji. Przed edytowaniem dokumentu należy zaznaczyć dowolną pozyc...
Notatki
Wywołanie funkcji menu umożliwia podgląd dopisanych notatek do wybranego dokumentu oraz dopisanie nowych notatek – komentarzy.
Aby do zaznaczonego, przez kliknięcie, dokumentu dopisać nową notatkę należy kliknąć na wiersz z komunikatem Kliknij aby...
Nowe zlecenie wydanie
Wybranie menu wywołuje wyświetlenie formularza dopisania dokumentu ZWZ.
Numer referencyjny dokumentu zostaje nadany automatycznie i jest wyświetlony w pasku funkcji.
Nagłówek dokumentu składa się z sześciu zakładek.
W zakładce DOKUMENT ...
Podgląd dokumentu zlecenia wydania
W programie możliwy jest podgląd dokumentu bez wydruku, wyświetlany jest przez potwierdzenie polecenia PODGLĄD . Przed uruchomieniem podglądu należy zaznaczyć dowolną pozycję wybranego dokumentu przez kliknięcie. Okno podglądu dokumentu zamykane je...
Priorytet
Polecenie Priorytet umożliwia nam zmianę nadanego priorytetu w dokumencie bez konieczności jego modyfikacji.
Aby dokonać zmiany priorytetu należy zaznaczyć odpowiedni dokument, uruchomić polecenie Priorytet - pojawi nam się nowe okno:
...
Wydruk dokumentu
Wydruk dokumentu wykonywany jest przez użycie polecenia WYDRUK z górnego paska przycisków. Drukowany jest dokument, który został zaznaczony (przez kliknięcie na dowolną pozycję dokumentu) przed uruchomieniem funkcji.
...
Zlecenia wydań oczekujące na realizacje
Wywołanie menu wyświetla rejestr wszystkich dokumentów ZWZ oczekujących na realizację.
W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, modyfikacji, akceptacji, zmiany priorytetu, podglądu oraz dopisania notatek, podglądu oraz wydruku dokumentu.
...
Import zlecenia wydania (zamówienia)
Pozycja menu import Zleceń z pliku Excel umożliwia zaimportowanie zleceń przyjęcia oraz wydania z pliku XLS przesłanego przez Kontrahenta-Zleceniodawcę.
Uruchomienie menu powoduje pojawienie się okna
Po uruchomieniu przycisku PRZEGL...
Kreator zatwierdzania zleceń
Kreator zatwierdzania zleceń służy do hurtowego zatwierdzania zleceń ZWZ w buforze.
Po uruchomieniu opcji menu pojawi się lista zleceń ZWZ zapisanych do bufora (status szary).
Opcja zaznacz wszystkie umożliwia zaznaczenie wszystkich zleceń i ich z...
Wydanie zewnętrzne WZ
Program Magazynowy WMS.net posiada wydzielony rejestr dokumentów wydań z magazynu wysokiego składowania.
Nowe wydanie WZ
[page_title]
Po wywołaniu menu zostaje wyświetlony formularz dopisania nowego dokumentu wydania towaru z magazynu WZ.
Nagłówek dopisywanego dokumentu składa się z sześciu zakładek.
W zakładce DOKUMENT WZ należy wybrać z list rozwijanyc...
Transport
[page_title]
Funkcja Transport umożliwia dopisanie informacji związanych z dostarczeniem towaru do magazynu.
Po wywołaniu menu pojawia się formularz dopisania danych dotyczących przesyłki.
W pierwszym polu z listy rozwijanej należy wybrać...
Załączniki do dokumentu Wz
[page_title]
Opcja menu pozwala na dołączenie do wybranego dokumentu dowolnej ilości dokumentów elektronicznych stanowiących załączniki np. dokumenty PDF, Word, Excel itp.
Wydania WZ bufor
[page_title]
Dokumenty bufor WZ są dokumentami WZ ze statusem niezatwierdzonym (status – , takie dokumenty nie wpływają na stany kartotekowe).Wywołanie menu wyświetla zestawienie wszystkich dokumentów WZ zapisanych do bufora.
W rejestrze aktywne...
Modyfikacja dokumentu Wz
[page_title]
Modyfikacje dokumentu oraz jego zapisanie wykonywane są w trybie edycji uruchamianym przez użycie polecenia EDYCJA i MODYFIKACJA . Przed edytowaniem dokumentu należy zaznaczyć dowolną pozycję dokumentu przez kliknięcie.
W trybie...
Operacje magazynowe
Czynności wykonywane przez pracowników magazynów, czyli operacje magazynowe
Funkcja operacje magazynowe umożliwia dopisanie operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem bez konieczności jego edycji.
Dopisanie operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem, które będą miały wpływ na rozliczenie kosztów usług magazynowych, wymaga wywołania menu EDYCJA i OPERACJE MAGAZYNOWE uruchomieniu funkcji pojawi się okno wprowadzania danych.
Palety
[page_title]
Funkcja palety umożliwia dopisanie palet magazynowych skojarzonych z dokumentem wydania z magazynu Wz bez konieczności jego edycji.
Dopisanie palet magazynowych jest możliwe dzięki wywołaniu menu EDYCJA i PALETY Po uruchomieniu funk...
Podgląd dokumentu Wz
[page_title]
W programie możliwy jest podgląd dokumentu wydania towaru z magazynu WZ bez wydruku, wyświetlany jest przez potwierdzenie polecenia PODGLĄD . Przed uruchomieniem podglądu należy zaznaczyć dowolną pozycję wybranego dokumentu przez kli...
Notatki do dokumentu Wz
[page_title]
Wywołanie funkcji menu umożliwia podgląd dopisanych notatek do wybranego dokumentu wydania towaru z magazynu (WZ) oraz dopisanie nowych notatek – komentarzy.
Aby do zaznaczonego, przez kliknięcie, dokumentu dopisać nową notatkę...
[page_title]
Uruchomienie funkcji E-mail umożliwia wysłanie wiadomości w formie elektronicznej o zarejestrowaniu dokumentu w systemie.
Program magazynowy
Wydruk dokumentu Wz
[page_title]
Wydruk dokumentu wykonywany jest przez użycie polecenia WYDRUK z górnego paska przycisków. Drukowany jest dokument, który został zaznaczony (przez kliknięcie na dowolną pozycję dokumentu) przed uruchomieniem funkcji.
...
Wydania bezpośrednie
Uruchomieniu menu wywołuje formularz dopisania dokumentu wydania zewnętrznego bezpośredniego (nie skojarzonego z dokumentem zlecenia). Wydanie to czynność następująca po okresie składowania. Często proces wydawania poprzedza kompletacja, która może odby...
Nowy dokument WZB
Uruchomieniu menu wywołuje formularz dopisania dokumentu wydania zewnętrznego bezpośredniego WZB (nie skojarzonego z dokumentem zlecenia).
Nagłówek dopisywanego dokumentu składa się z sześciu zakładek.
W zakładce DOKUMENT WZB należy z listy rozw...
Modyfikacja dokumentu WZB
Modyfikacje dokumentu oraz jego zapisanie wykonywane są w trybie edycji uruchamianym przez użycie polecenia EDYCJA i MODYFIKACJA . Przed edytowaniem dokumentu należy zaznaczyć dowolną pozycję dokumentu przez kliknięcie.
W trybie edycji można dopisać...
Operacje magazynowe
Funkcja operacje magazynowe umożliwia dopisanie operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem bez konieczności jego edycji.
Dopisanie operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem, które będą miały wpływ na rozliczenie kosztów usług magazynowych, wymaga w...
Palety
Funkcja palety umożliwia dopisanie palet magazynowych skojarzonych z dokumentem bez konieczności jego edycji.
Dopisanie palet magazynowych jest możliwe dzięki wywołaniu menu EDYCJA i PALETY Po uruchomieniu funkcji pojawi się okno dopisywania palet...
Transport
Funkcja Transport umożliwia dopisanie informacji związanych z dostarczeniem towaru do magazynu.
Po wywołaniu menu pojawia się formularz dopisania danych dotyczących przesyłki.
W pierwszym polu z listy rozwijanej należy wybrać spedytora, w kolej...
Notatki
Wywołanie funkcji menu umożliwia podgląd dopisanych notatek do wybranego dokumentu oraz dopisanie nowych notatek – komentarzy.
Aby do zaznaczonego, przez kliknięcie, dokumentu dopisać nową notatkę należy kliknąć na wiersz z komunikatem Kliknij aby...
Podgląd dokumentu WZB
W programie możliwy jest podgląd dokumentu bez wydruku, wyświetlany jest przez potwierdzenie polecenia PODGLĄD . Przed uruchomieniem podglądu należy zaznaczyć dowolną pozycję wybranego dokumentu przez kliknięcie. Okno podglądu dokumentu zamykane je...
Załączniki i zdjęcia
Opcja menu pozwala na dołączenie do wybranego dokumentu dowolnej ilości dokumentów elektronicznych stanowiących załączniki np. dokumenty PDF, Word, Excel itp.
Po uruchomieniu opcji menu pojawi się okno umożliwiające dołączenia załącznika.
Dopisanie załącznika wy...
Uruchomienie funkcji E-mail umożliwia wysłanie wiadomości w formie elektronicznej o zarejestrowaniu dokumentu w systemie.
Wydruk dokumentu WZB
Wydruk dokumentu wykonywany jest przez użycie polecenia WYDRUK z górnego paska przycisków. Drukowany jest dokument, który został zaznaczony (przez kliknięcie na dowolną pozycję dokumentu) przed uruchomieniem funkcji.
Inne dokumenty magazynowe
Program Magazynowy WMS.net oferuje oprócz standardowych transakcji związanych z przyjęciem i wydaniem towaru z magazynu także dokumenty obrotu wewnętrznego. Dokumenty ZL, MM, PW i RW związane są z ewidencją magazynową wewnątrz magazynu. Dokumenty te nie są...
Przyjęcie wewnętrzne PW
Magazyn wysokiego składowania jest specyficznym rodzajem magazynu, ale podlega tym samym zasadą ewidencji dokumentów co zwykły magazyn, dlatego w programie Studio magazyn WMS dostępny jest rejestr dokumentów przyjęcia wewnętrznego PW za pomocą których ...
Dokumenty PW bufor
Wywołanie menu wyświetla zestawienie wszystkich dokumentów PW zapisanych do bufora. W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, modyfikacji, dopisania do wybranego dokumentu operacji magazynowych, palet oraz danych dotyczących transportu, podglądu oraz ...
Modyfikacja dokumentu PW
Modyfikacje dokumentu oraz jego zapisanie wykonywane są w trybie edycji uruchamianym przez użycie polecenia EDYCJA. Edycja jest uruchamiana dla dokumentów ze statusem w buforze (szare). Przed edytowaniem dokumentu należy zaznaczyć dowolną pozycję dokume...
Notatki
Wywołanie funkcji menu umożliwia podgląd dopisanych notatek do wybranego dokumentu oraz dopisanie nowych notatek – komentarzy.
Aby do zaznaczonego, przez kliknięcie, dokumentu dopisać nową notatkę należy kliknąć na wiersz z komunikatem Kliknij aby dodać n...
Nowy dokument PW
Wywołanie menu wyświetla formularz dopisania dokumentu przychodu wewnętrznego PW. W dokumencie automatycznie zapisywana jest data wystawienia – bieżąca data systemowa. Data nie jest modyfikowana.
Nagłówek dopisywanego dokumentu składa się z sześciu ...
Operacje magazynowe
Funkcja operacje magazynowe umożliwia dopisanie operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem bez konieczności jego edycji.
Dopisanie operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem, które będą miały wpływ na rozliczenie kosztów usług magazynowych, wymaga w...
Palety
Funkcja palety umożliwia dopisanie palet magazynowych skojarzonych z dokumentem bez konieczności jego edycji.
Dopisanie palet magazynowych jest możliwe dzięki wywołaniu menu EDYCJA i PALETY Po uruchomieniu funkcji pojawi się okno dopisywania palet.
W polu ...
Podgląd dokumentu PW
W programie możliwy jest podgląd dokumentu bez wydruku, wyświetlany jest przez potwierdzenie polecenia PODGLĄD. Przed uruchomieniem podglądu należy zaznaczyć dowolną pozycję wybranego dokumentu przez kliknięcie. Okno podglądu dokumentu zamykane jest przez...
Wydruk dokumentu PW
Wydruk dokumentu wykonywany jest przez użycie polecenia WYDRUK z górnego paska przycisków. Drukowany jest dokument, który został zaznaczony (przez kliknięcie na dowolną pozycję dokumentu) przed uruchomieniem funkcji.
Załączniki
Opcja menu pozwala na dołączenie do wybranego dokumentu dowolnej ilości dokumentów elektronicznych stanowiących załączniki np. dokumenty PDF, Word, Excel itp.
Po uruchomieniu opcji menu pojawi się okno umożliwiające dołączenia załącznika. Dopisanie zdj...
Dokumenty RW
Rozchód wewnętrzny rejestrowany jest za pomocą dokumentów RW w celu skorygowania stanów magazynowych w sytuacjach awaryjnych np. przy uszkodzeniach, likwidacji przeterminowanego towaru, pobierania próbek lub innych wydań związanych z ubytkowaniem.
...
Nowy dokument RW
Nowy dokument RW
Wybranie menu wyświetla formularz dopisania nowego dokumentu RW.
Nagłówek dopisywanego dokumentu składa się z pięciu zakładek.
W zakładce DOKUMENT RW z list rozwijanych wybieramy kontrahenta oraz pracownika skojarzonego z dopis...
Dokument RW Bufor
Wybranie menu wyświetla zestawienie dokumentów RW zapisanych do bufora.
W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, modyfikacji, dopisania do wybranego dokumentu operacji magazynowych, palet, danych dotyczących transportu, podglądu oraz dołączenia załącz...
Modyfikacja dokumentu RW
Modyfikacje dokumentu oraz jego zapisanie wykonywane są w trybie edycji uruchamianym przez użycie polecenia EDYCJA i MODYFIKACJA . Przed edytowaniem dokumentu należy zaznaczyć dowolną pozycję dokumentu przez kliknięcie.
W trybie edycji można dopisać...
Operacje magazynowe
Funkcja operacje magazynowe umożliwia dopisanie operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem bez konieczności jego edycji.
Dopisanie operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem, które będą miały wpływ na rozliczenie kosztów usług magazyno...
Palety
Funkcja palety umożliwia dopisanie palet magazynowych skojarzonych z dokumentem bez konieczności jego edycji.
Dopisanie palet magazynowych jest możliwe dzięki wywołaniu menu EDYCJA i PALETY Po uruchomieniu funkcji pojawi się okno dopisywania palet...
Notatki
Wywołanie funkcji menu umożliwia podgląd dopisanych notatek do wybranego dokumentu oraz dopisanie nowych notatek – komentarzy.
Aby do zaznaczonego, przez kliknięcie, dokumentu dopisać nową notatkę należy kliknąć na wiersz z komunikatem Kliknij aby...
Podgląd dokumentu RW
W programie możliwy jest podgląd dokumentu bez wydruku, wyświetlany jest przez potwierdzenie polecenia PODGLĄD . Przed uruchomieniem podglądu należy zaznaczyć dowolną pozycję wybranego dokumentu przez kliknięcie. Okno podglądu dokumentu zamykane je...
Wydruk dokumentu RW
Wydruk dokumentu wykonywany jest przez użycie polecenia WYDRUK z górnego paska przycisków. Drukowany jest dokument, który został zaznaczony (przez kliknięcie na dowolną pozycję dokumentu) przed uruchomieniem funkcji.
Załączniki do dokumentu RW
Opcja menu pozwala na dołączenie do wybranego dokumentu dowolnej ilości dokumentów elektronicznych stanowiących załączniki np. dokumenty PDF, Word, Excel itp.
Po uruchomieniu opcji menu pojawi się okno umożliwiające dołączenia załącznika.
Dopisanie załącznika wy...
Zmiana miejsca składowania
Standardową operacją w programie jest przesunięcie towaru pomiędzy lokalizacjami.
Po uruchomieniu pozycji menu MAGAZYN / PRZESUNIĘCIA w oknie pulpitu nawigacyjnego zostaje wyświetlone menu szczegółowe
Uruchomienie meny wyświetla zestawie...
Nowy dokument ZL
Wywołanie menu wyświetla formularz dopisania dokumentu zmiany lokalizacji.
Przy dopisaniu dokumentu proponowana jest bieżąca data systemowa, jako data wystawienia. Data nie jest modyfikowana.
W polach NUMER DOWODU , ODPOWIEDZIALNY i UWAGI uż...
Dokumenty ZL bufor
Uruchomienie menu wyświetla rejestr dokumentów Zmiany Lokalizacji ze statusem do realizacji.
W rejestrze aktywne są funkcje dopisania, edycji, podglądu oraz dopisania notatek oraz podglądu dokumentu.
Notatki
Wywołanie funkcji menu umożliwia podgląd dopisanych notatek do wybranego dokumentu oraz dopisanie nowych notatek – komentarzy.
Aby do zaznaczonego, przez kliknięcie, dokumentu dopisać nową notatkę należy kliknąć na wiersz z komunikatem Kliknij aby...
Podgląd dokumentu ZL
W programie możliwy jest podgląd dokumentu ZL bez wydruku, wyświetlany jest przez potwierdzenie polecenia PODGLĄD . Przed uruchomieniem podglądu należy zaznaczyć dowolną pozycję wybranego dokumentu przez kliknięcie. Okno podglądu dokumentu zamykane je...
Przesunięcia międzymagazynowe
W sytuacji gdy ewidencja w magazynie prowadzona jest w podziale na kilka oddzielnych magazynów (fizycznych lub logicznych) wówczas może istnieć potrzeba przekazania towarów z jednego magazynu do drugiego. Sytuację taką mogą wymuszać funkcje organiza...
Nowy dokument MM
Wywołanie menu wyświetla formularz dopisania dokumentu zmiany magazynu, czyli dokument MM (przesunięcie międzymagazynowe)
Przy dopisaniu dokumentu proponowana jest bieżąca data systemowa, jako data wystawienia. Data nie jest modyfikowana.
W polac...
Dokumenty magazynowe MIX
Dokumenty Mix umożliwiają przeniesienie różnorodnych asortymentów na wspólną paletę. Pozwala to rozliczać ruchy magazynowe wg numeru palety, na której mogą być zgromadzone różne towary.
Inwentaryzacja
Menu INWENTARYZACJA wyświetla rejestr dokumentów inwentaryzacji zapisanych w programie.
W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania dokumentu, edycji i podglądu oraz dopisania dowolnych notatek.
Pierwsza kolumna rejestru - STAN - określa stat...
Spis z natury
Wywołanie menu uruchamia formularz dopisania nowego spisu z natury.
W dokumencie inwentaryzacji należy zapisać datę – pole DATA . Domyślnie proponowana jest data bieżąca. Data może zostać zmieniona przez zapisanie nowej daty bezpośrednio w polu lub ...
Rejestr Inwentur
Po wywołaniu menu wyświetla się lista dopisanych dokumentów inwentaryzacyjnych zarówno tych zatwierdzonych jak i dopisanych bez zatwierdzenia.
W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, edycji, dopisania do wybranego arkusza notatek, podglądu inwent...
Edycja arkusza spisu z natury
Modyfikacja dokumentu inwentaryzacji wymaga użycia polecenia EDYCJA . W trybie edycji mogą być modyfikowane dane zapisane w pozycjach. Dokument może być modyfikowany do momentu zamknięcia inwentaryzacji.
Zamknięcie arkusza spisu z natury
Użycie polecenia ZAMKNIJ wyświetla zestawienie pozycji dokumentu oraz komunikat dotyczący zamknięcia inwentaryzacji.
Potwierdzenie polecenia ZAMKNIJ zmienia status dokumentu inwentaryzacji - w polu STAN zostaje zapisany symbol . Z...
Nadwyżki inwentaryzacyjne
Dokumenty nadwyżek
W rejestrze wyświetlane są dokumenty nadwyżek inwentaryzacyjnych wygenerowane w trakcie zamknięcia arkusza inwentaryzacyjnego.
Niedobory inwentaryzacyjne
W rejestrze wyświetlane są dokumenty niedoborów inwentaryzacyjnych wygenerowane w trakcie zamknięcia arkusza inwentaryzacyjnego.
Operacje magazynowe
Operacje magazynowe to rejestr czynności wykonywanych w magazynie przez pracowników związanych z obsługą przyjęć, wydań lub innych usług magazynowych. Rejestrowanie czynności przez pracowników magazynu pozwala nie tylko kontrolować i weryfikować ich pracę, a...
Dopisanie operacji magazynowej
Dopisanie nowego obrotu operacjami magazynowymi bez skojarzenia z określonym dokumentem magazynowym jest możliwe dzięki funkcji DOPISZ . Po uruchomieniu funkcji pojawia się okno dopisania obrotu magazynowego.
W polu KONTRAHENT należy wybr...
Usługi związane z przyjęciem PZ
Uruchomienie menu wyświetla zestawienie obrotów usług kojarzonych z dokumentami przyjęcia zewnętrznego.
W rejestrze aktywne są funkcje dopisania, podglądu, podglądu i dołączenia załączników oraz zdjęć.
Usługi związane z wydaniem WZ
Uruchomienie menu wyświetla zestawienie obrotów magazynowych skojarzonych z dokumentami wydania zewnętrznego.
W rejestrze aktywne są funkcje dopisania, podglądu, podglądu i dołączenia załączników oraz zdjęć.
Podgląd operacji magazynowej
Program Magazynowy WMS umożliwia podgląd dokumentu bez wydruku i wyświetlany jest przez potwierdzenie polecenia PODGLĄD. Przed uruchomieniem podglądu należy zaznaczyć dowolną pozycję wybranego dokumentu przez kliknięcie.
Okno podglądu dokumentu zamykane j...
Załączniki
Opcja menu pozwala na dołączenie do wybranego dokumentu dowolnej ilości dokumentów elektronicznych stanowiących załączniki np. dokumenty PDF, Word, Excel itp.
Po uruchomieniu opcji menu pojawi się okno umożliwiające dołączenia załącznika.
Dopisanie załącznika wy...
Usługi magazynowe wg kontrahentów
Wyświetla rejestr dokumentów obrotu usług skojarzonych z określonym (wybranym przez kliknięcie) kontrahentem.
W rejestrze aktywne są funkcje dopisania, podglądu, podglądu i dołączenia załączników oraz zdjęć.
Usługi magazynowe wg rodzaju
Wyświetla rejestr dokumentów obrotu usługami skojarzonych z wybrana kartoteką usługi.
W rejestrze aktywne są funkcje dopisania, podglądu, podglądu i dołączenia załączników oraz zdjęć.
Informacje
Oprogramowanie magazynowe dostarcza szereg specyficznych informacji i analiz z danych rejestrowanych w systemie WMS. Informacje udostępniane można podzielić na kilka kategorii:
Menu informacje umożliwia nam wyświetlenie zestawień poszczególnych dokume...
Zestawienia
Zestawienia wyświetlają tabelarycznie listy dokumentów wg definicji.
Zestawienia dokumentów, stanów, rejestry czy obrotów to podstawowe i szybkie narzędzia analityczne pozwalające pracownikom na kontrolę i weryfikację zgodności danych zapisanych w bazie sy...
Dokumenty magazynowe
Transakcja submenu dotycząca zestawień magazynowych może być dowolnie zaprojektowana, standardowa konfiguracja obejmuje podział na kilka sekcji, w tym DOKUMENTY MAGAZYNOWE .
Zlecenia przyjęcia
Wyświetlone zostaje zestawienie pozycji dokume...
Rotacje
Transakcja submenu dotycząca zestawień magazynowych może być dowolnie zaprojektowana, standardowa konfiguracja obejmuje podział na kilka sekcji, w tym ROTACJE .
Sekcja zestawień ROTACJE podzielona została na następujące pozycje:...
Kartoteki
Transakcja submenu dotycząca zestawień magazynowych może być dowolnie zaprojektowana, standardowa konfiguracja obejmuje podział na kilka sekcji, w tym KARTOTEKI .
Towar w lokalizacjach
Wyświetla zestawienie pogrupowane kaska...
Raporty
Każde wdrożenie systemu magazynowego wiąże się z ustaleniem zakresu raportów jakie będą udostępniane.
Program magazynowy WMS.net dostarcza szereg standardowych raportów , które można opublikować na serwerze raportów SQL i udostępnić wybranym użytkowni...
Statystyki
Statystyka jest również formą szybkiego raportu, dzięki której otrzymujemy informacje o ilości dokumentów realizowanych w przeciągu ostatnich 30 dni, o wykorzystanych usługach oraz paletach w obrocie magazynowym.
Informacje bieżące
Statystyki ostatnie 3...
Rozliczenie kosztów
Rozliczenia kosztów generowane są dla wybranego kontrahenta i przedziału czasowego. Rozliczenie może zostać zapisane jako dokument zatwierdzony lub w buforze. Program automatycznie generuje rozliczenie ogólne i rozliczenia szczegółowe.
Prawidłowe dopisani...
Definicja kosztów w cenniku kontrahenta
W definicji pozycji cennika kontrahenta należy wybrać kategorię kosztów. Przewidziane kategorie kosztów:
Magazynowanie (M) Kompletacja (K) Usługi (U) Ryczałt (R) Przyjęcie palet (PP) Wydanie palet (WP) Przyjęcie opakowań (PO)
8. Wydanie opakowań ...
Definicja kosztów w kartotece kontrahenta
W zakładce ROZLICZENIE KOSZTÓW zapisywane są kategorie kosztów, które mają zostać zapisane w generowanym rozliczeniu.
Terminal radiowy
Program magazynowy Terminal WiFi w magazynie wysokiego składu - dawniej Kolektor Danych, teraz terminal radiowy. Terminal Zebra System do zarządzania magazynem Obsługa magazynu za pomocą kodów kreskowych i RFID Terminal radiowy Kontrola przebi...
Instalacja aplikacji WMS na terminal Windows Mobile
Środowisko działania
Program został stworzony do działania w systemie Windows Mobile 5.0+, w oparciu o wykorzystanie bibliotek .Net CF 3.5, których obecność na urządzeniu jest konieczna przed rozpoczęciem korzystania z aplikacji WMS. Interfejs programu...
Terminal Android
Jako nowoczesna firma, wprowadzamy pionierskie rozwiązania śledząc najnowsze trendy na rynku aplikacji biznesowych.
Jako stale rosnąca siła system Android rozwija się również w środowisku aplikacji biznesowych stając się konkurencją dla dotychc...
WMS_PZ_A
Transakcja oznaczona kodem WMS_PZ przeznaczona jest do przyjmowania towaru na magazyn . Rozpoczynając transakcję użytkownik podaje kod asortymentu, po czym system wyświetla dane dotyczące produktu, po weryfikacji danych przechodzimy do zakładki paleta...
WMS_STANY
Transakcja umożliwia wyświetlenie stanów magazynowych według asortymentu lub według wskazanej lokalizacji.
WMS_WZ_A
Transakcja oznaczona kodem WMS_WZ_A służy do dopisania dokumentu wydania towaru z magazynu bezpośredniego, tzn nie powiązanego z dokumentem zlecenia. Po uruchomieniu transakcji należy w pierwszej kolejności zeskanować kod kreskowy wydawanego asortymentu, na ekr...
WMS_ZL_A_A
Transakcja oznaczona kodem WMS_ZL_A_A służy do dopisania dokumentu Zmiany Lokalizacji Asortyment, czyli przełożenia asortymentu z wybranej palety na inną . W pierwszym kroku należy zeskanować kod lokalizacji, z której ma zostać pobrany asortyment, w kolejnym ...
WMS_ZL_P_A
Transakcja oznaczona kodem WMS_ZL_P służy do dopisania dokumentu Zmiany Lokalizacji całej palety . W pierwszym kroku należy zeskanować kod lokalizacji, z której ma zostać przesunięta paleta. W przypadku gdy na miejscu lokalizacji składowana jest więce...
Oprogramowanie Terminala
Program WMS Terminal.net przeznaczony jest do współpracy z programem Studio Magazyn WMS.net prowadzenia gospodarki magazynowej z uwzględnieniem specyfiki obsługi magazynu wysokiego składowania.
Od 2008 roku oprogramowanie magazynowe WMS.net ofer...
Instalacja aplikacji Terminal WMS
Instalacja aplikacji Terminal WMS na urządzeniach z systemem Microsoft Windows CE lub Windows Mobile
Moduł Terminal stanowi plik uruchomieniowy Framework_mobile.exe , który może być wgrany do dowolnego foldera na serwerze Windows 2008/2012 i udos...
Konfiguracja użytkowników programu Terminal WMS
Logowanie do zdalnego pulpitu weryfikowane jest za pomocą nazwy użytkownika i hasła serwera Windows, na tej podstawie użytkownik terminala dostaje się do serwera, nie oznacza to jednak że może korzystać z programu WMS oraz jakie ma w nim uprawnienia. Ustawie...
Konfiguracja Menu Terminal WMS
Użytkownicy modułu Terminal mają dostęp do wybranych transakcji dostępnych w aplikacji na podstawie definicji Kodu Terminala (roli terminala). Administrator za pomocą opcji z poziomu konfiguracji systemu może włączać wybrane transakcję per grupa (KOD...
Transakcje modułu Terminal WMS
Administrator może użytkownikowi udostępnić wybrane transakcje obsługujące program magazynowy WMS z listy dostępnych pamiętając, że każda transakcja może mieć specyficzne wymagania konfiguracji do swojej poprawnej pracy. Przed wyborem i udostępnieni...
Android WMS przyjęcie
Transakcja przyjęcia do magazynu za pomocą terminala przenośnego z systemem Android (tzw. kolektor danych).
Menu aplikacji Android WMS
Okno dokumentu przyjęcia
Wybór pozycji Przyjęcie wewnętrzne spowoduje wyświetlenie formularza dopisan...
Android WMS przyjęcie bezpośrednie
Transakcja przyjęcia do magazynu za pomocą terminala przenośnego z systemem Android (tzw. kolektor danych).
Menu aplikacji Android WMS
Pozycja Przyjęcie bezpośrednie pozwala na tworzenie przyjęć terminalem bez zamówienia. Należy terminalem wybrać fi...
Android WMS przyjęcie z zamówienia
Transakcja przyjęcia do magazynu za pomocą terminala przenośnego z systemem Android (tzw. kolektor danych).
Menu aplikacji Android WMS
Pozycja Przyjęcie z zamówienia pozwala tworzenie terminalem dokumentów przyjęć na podstawie zamówie...
Android WMS wydanie na podstawie zamówienia
Transakcja przyjęcia do magazynu za pomocą terminala przenośnego z systemem Android (tzw. kolektor danych ).
Menu aplikacji Android WMS
Pozycja Wydanie z zamówienia pozwala tworzenie terminalem dokumentów wydań na podstawie zamówień. W oknie is...
Android WMS wydanie wewnętrzne
Transakcja przyjęcia do magazynu za pomocą terminala przenośnego z systemem Android (tzw. kolektor danych).
Menu aplikacji Android WMS
Pozycja Wydanie wewnętrzne pozwala na tworzenie wydań wewnętrznych terminalem. Należy wybrać firmę, następnie...
Android WMS zmiana lokalizacji magazynowej
Transakcja przyjęcia do magazynu za pomocą terminala przenośnego z systemem Android (tzw. kolektor danych).
Menu aplikacji Android WMS
Pozycja Zmiana lokalizacji pozwala na tworzenie zmian lokalizacji magazynowych terminalem. Należy zeskanować kod k...
Android WMS kompletacja
Wybór zlecenia kompletacji z listy zleceń o statusie do kompletacji.
Pozycje na liście zawierają numer zlecenia, datę utworzenia i oraz ikony informujące o tym, że zdanie jest przypisane do zalogowanego użytkownika oraz o wysokim priorytecie.
Num...
Android WMS rejestracja czasu pracy
Transakcja przyjęcia do magazynu za pomocą terminala przenośnego z systemem Android (tzw. kolektor danych).
Menu aplikacji Android WMS
Pozycja Rejestracja czasu pracy automatycznie rejestruje rozpoczęcie czasu pracy terminala, w celu zakończenia prac...
Android WMS inwentaryzacja
Transakcja przyjęcia do magazynu za pomocą terminala przenośnego z systemem Android (tzw. kolektor danych).
Menu aplikacji Android WMS
Pozycja Inwentaryzacja magazynu pozwala na uzupełnianie ilości asortymentu w bilansie otwarcia podczas uruc...
Android WMS stany na lokalizacji
Pozycja Stany na lokalizacji pozwala na wyświetlenie stanów asortymentowych na zeskanowanej lokalizacji.
Po wyświetleniu okna należy zeskanować kod kreskowy lokalizacji lub wpisać adres ręcznie, co pozwoli na wyświetlenie wszystkich znajdujących się na l...
Android WMS składanie zamówień
Składanie zamówienia przez punkt handlowy pozwala na dodawanie terminalem Android pozycji asortymentowych do koszyka zamówień poprzez skanowanie kodu kreskowego opakowań. Okno wyświetla koszyk zamówień wraz z ikoną plusa w prawym-dolnym rogu, odpowiedz...
AMI_ZL_K
Transakcja oznaczona kodem AMI_ZL_K jest przeznaczona do zmiany lokalizacji kartonu. Magazynier wczytuje kod palety źródłowej, system sprawdza czy na podanej palecie znajduje się różny asortyment, w razie konieczności użytkownik wczytuje kod asortymentu / karto...
ATL_WAGA
Transakcja oznaczona kodem ATL_WAGA pozwala weryfikować wagę odczytując jej wartość z podłączonej i skonfigurowanej wagi firmy OHAUS. Ważenie palety dla dokumentów przyjęcia lub wydania odbywa się poprzez podanie numery dokumentu.
PROGRAM MAGAZYNOWY...
AW_WZ_Z
Transakcja wydania towaru na podstawie zlecenia - magazynier otrzymuje listę odpowiednio przefiltrowanych oraz uszeregowanych zamówień do realizacji. Po wyborze zlecenia system sprawdza które pozycje są możliwe do realizacji - ich stan magazynowy jest ...
CCL_IN
Transakcja oznaczona kodem CCL_IN przeznaczona jest to rejestracji stanów magazynowych i wprowadzania informacji do arkusza spisu z natury. Formularz wymaga wskazania numeru arkusza spisu z natury jaki ma być obsługiwany. Skanując numery partii potwierdza się...
CCL_PW
Transakcja oznaczona kodem CCL_PW przeznaczona jest do rejestrowania przyjęć do magazynu. Transakcja wymaga podania:
Dostawcy
Typ artykułu
Szerokość rolki
Podaje się faktyczną długość
Numer partii
Miejsce składowania
...
CCL_RW
Transakcja oznaczona kodem CCL_RW przeznaczona jest do rejestracji wydań pozycji z magazynu. Użytkownik wybiera następujące informacje: dostawcę, typ, szerokość, wprowadza dodatkowo znacznik NUMER KAMPANII oraz skanuje numer partii jaki wydaje z maga...
CCL_ZW
Transakcja oznaczona kodem CCL_ZW przeznaczona do rejestracji zwrotów do magazynu z produkcji. Transakcja wymaga podania:
Dostawcy
Typ artykułu
Szerokość rolki
Numer partii jaki wraca z produkcji do magazynu
Podaje się faktyczną długo...
ESM_WZ_SS
Transakcja oznaczona kodem ESM_WZ_SS przeznaczona jest do wydania towaru ze strefy składowania - użytkownik wybiera jedno z dostępnych dla siebie zleceń wydania towaru, po czym otrzymuje informacje o lokalizacji z której należy pobrać towar. Kiedy l...
ESM_WZ_SZ
Transakcja oznaczona kodem ESM_WZ_SZ przeznaczona jest do wydania towaru ze strefy zbiórki . Użytkownik wybiera jeden z dostępnych dla niego dokumentów, następnie podaje numer nowego kartonu i zostaje poinformowany o lokalizacji do której powinien się u...
ESM_ZL_A
Transakcja oznaczona kodem ESM_ZL_A przeznaczona jest do zmiany lokalizacji asortymentu. Użytkownik skanuje w kolejności: lokalizację źródłową, kod asortymentu oraz palety z której pobiera towar. Po podaniu danych, wyświetlona zostaje informacja o towarz...
ESM_ZL_P
Transakcja oznaczona kodem ESM_ZL_P przeznaczona jest do zmiany lokalizacji palety. Użytkownik skanuje lokalizację początkową palety, następnie system sprawdza czy we wskazanej lokalizacji znajduje się więcej niż jedna paleta, jeśli tak, użytkownik zostaje p...
ESM_ZL_SK
Transakcja oznaczona kodem ESM_ZL_SK przeznaczona jest do przyjęcia towaru na strefę składowania. Po uruchomieniu transakcji użytkownik wybiera jedno z dostępnych dla niego zleceń. W kolejnym kroku magazynier skanuje kod asortymentu. System sprawdza czy d...
GI_PZB
Transakcja przyjęcia bezpośredniego zapisująca kontrahenta z którym powiązane jest przyjęcie. Magazynier po odfiltrowaniu i wyborze kontrahenta skanuje asortyment. Zostaje poinformowany o jednostkach miary w których liczony jest dany towar, następnie może wp...
GI_WZ_DETAL
Transakcja wydania detalicznego. Magazynier wybiera zlecenie które będzie realizował oraz skanuje wózek do którego będzie zbierał towar do wydania. W kolejnym etapie program zwraca informacje o kolejnych pozycjach zlecenia wyświetlając indeks, ...
GI_WZ_HURT
Transakcja wydanie hurtowego. Magazynier wybiera kontrahenta dla którego jest prowadzone wydanie oraz opcjonalnie definiuje odbiorcę. W kolejnym kroku magazynier skanuje kolejne pozycje wg. kodu EAN asortymentu oraz kodu lokalizacji z...
GI_ZL
Transakcja zmiany lokalizacji. W pierwszym kroku magazynier określa asortyment który zamierza przenieść, następnie lokalizację z której zamierz pobrać towar. System podpowiada maksymalną ilość asortymentu dostępną w danej lokalizacji. Po dokonaniu ko...
LL_PZB
Przyjęcie magazynowe bezpośrednie
Magazynier wprowadza kod kreskowy przyjmowanego towaru, program przeszukuje bazę i wyświetla informacje o towarze. Następnym krokiem jest wprowadzenie numeru palety na która będzie przyjmowany towar. Na kolejnym ekrani...
LL_PZ_Z
Przyjęcie magazynowe ze zlecenia
Użytkownik wybiera kontrahenta zlecenie a następnie kolejno skanuje asortyment będący jego częścią. System sprawdza czy wybrane towary należą do zamówienia a następnie wyświetla podstawowe informacje które mogą być uzup...
LL_WZ_P
Wydanie palety
Magazynier wprowadza numer palety którą chce wydać, system sprawdza czy ta paleta jest w obszarze działania magazyniera a następnie zapisuje w bazie dokument WZ.
LL_ZL_K
Kompletacja towaru
Magazynier wybiera z listy zlecenia kompletacji, na liście zawarte są informacje o dostawcy i odbiorcy oraz metodzie wydawania towaru. Aplikacja wyświetla informacje o kolejnych pozycjach zlecenia. Przy każdej pozycji mag...
MAN_K_WZ
Kontrola wydania - transakcja umożliwia aktualizację informacji o asortymencie poprzez skanowanie numerów palet znajdujących się w strefie wydania.
MAN_PZ
Transakcja przyjęcia asortymentu na palecie - magazynier skanuje paletę zew strefy przyjęcia system sprawdza czy istnieje dokument przyjęcia dla podanej palety, jeśli wynik jest pozytywny umożliwia określenie miejsca składowania.
MEX_KPL
Kompletowanie towaru
W pierwszym kroku magazynier wprowadza kod asortymentu, system zwraca indeks oraz nazwę. Użytkownik może podać nr partii lub pozostawić pole puste. System uwzględni ta informację wraz z przypisana do danego klienta ...
MEX_WZ_Z
Wydanie ze zlecenia
Magazynier wybiera kontrahenta z bazy oraz jedno z jego zleceń, system wyświetla informacje o kolejnych pozycjach zlecenia. Każda pozycja wymaga od użytkownika potwierdzenia adresu w którym się znajduje oraz asortymentu który zamier...
SN_PZ
Transakcja oznaczona kodem SN_PZ służy do realizacji dokumentów przyjęcia bezpośredniego (PZB) dla artykułów, dla których występuje numer seryjny.
W polu artykuł należy zeskanować KODEAN produktu lub jego INDEKS. W polu MIEJSCE SKŁADOWANIA należy zeska...
SN_WZ
Transakcja oznaczona kodem SN_WZ służy do realizacji dokumentów wydania bezpośredniego (WZB) dla artykułów, dla których występuje numer seryjny.
W polu NUMER SERYJNY należy zeskanować numer seryjny wydawanego produktu. Po sprawdzeniu poprawnoś...
SN_ZL
Transakcja oznaczona kodem SN_ZL przeznaczona jest do przesuwania asortymentu o określonym numerze seryjnym z jednego miejsca składowania do drugiego.
Po podaniu adresu miejsca docelowego i numeru seryjnego produktu program sam odnajdzie artykuł (i...
WMS_ADD_EAN
Transakcja przypisania kodu EAN do asortymentu. Magazynier podaje indeks towaru dla którego chce przypisać kod EAN, system po sprawdzeniu czy taki zapis jest możliwy dla wybranego asortymentu przypisuje zeskanowany w drugim kroku kod EAN.
WMS_KNASO_STANY
Transakcja służy do wyświetlenia stanów magazynowych oraz aktualnych miejsc składowania wskazanego asortymentu.
Po zeskanowaniu kodu asortymentu zostaną wyświetlone jego aktualne miejsca składowania wraz z ilością składowana, data produkcji, terminem w...
WMS_KNWMS_STANY
Transakcja służy do wyświetlenia aktualnie składowanych towarów na wybranym miejscu składowania.
Po uruchomieniu transakcji należy zeskanować adres lokalizacji - na ekranie terminala zostanie wyświetlone zestawienie składowanych na niej towarów
...
WMS_PZ
Transakcja oznaczona kodem WMS_PZ przeznaczona jest do przyjmowania towaru na magazyn. Rozpoczynając transakcję użytkownik podaje kod asortymentu, po czym system wyświetla dane dotyczące produktu, po weryfikacji danych przechodzimy do zakładki paleta i uzu...
WMS_WZB
Transakcja oznaczona kodem WMS_WZB służy do dopisania dokumentu wydania towaru z magazynu bezpośredniego, tzn nie powiązanego z dokumentem zlecenia. Po uruchomieniu transakcji należy w pierwszej kolejności zeskanować kod kreskowy wydawanego asortymentu, na ekr...
WMS_ZL_A
Transakcja oznaczona kodem WMS_ZL_A służy do dopisania dokumentu Zmiany Lokalizacji Asortyment, czyli przełożenia asortymentu z wybranej palety na inną . W pierwszym kroku należy zeskanować kod lokalizacji, z której ma zostać pobrany asortyment, w kolejny...
WMS_ZL_P
Transakcja oznaczona kodem WMS_ZL_P służy do dopisania dokumentu Zmiany Lokalizacji całej palety. W pierwszym kroku należy zeskanować kod lokalizacji, z której ma zostać przesunięta paleta
W przypadku gdy na miejscu lokalizacji składow...
Parametry aplikacji
Za pomocą ustawień opcjonalnych parametrów można zmienić sposób działania i wyświetlania okien aplikacji terminala. Parametry są ustawiane globalnie dla całej aplikacji z poziomu modułu administratora.
Lista parametrów
Sposób wyświetlania MENU - TRMLME...
WMS Outsourcing
WMS Outosourcing to wariant konfiguracji programu do obsługi magazynu gdzie obieg dokumentów zewnętrznych opiera się na zleceniach przyjęcia i wydania klienta. Magazyn podzielony jest na strefę składowania i zbierania (przygotowanie wysyłek). Operacj...
Kartoteki
W programie obsługiwane są kartoteki: towarowe (asortyment), kontrahentów, usług i lokalizacji. Dla kontrahentów definiowany jest cennik usług oraz lista odbiorców.
Kartoteki kontrahentów
Pozycja menu KARTOTEKI / KONTRAHENCI wyświetla rejestr kartotek kontrahentów (klientów). W rejestrze dostępne są funkcje: DOPISZ, EDYCJA, PODGLĄD, CENNIK, kartoteka odbiorców, informacje dodatkowe.
Polecenie DOPISZ
Polecenie wyświetla formular...
Cennik
Pozycja menu CENNIK wyświetla cennik indywidulany kontrahenta. W cenniku dostępne są funkcje: DOPISZ, EDYCJA, ZAMKNIJ.
Polecenie DOPISZ
Polecenie wyświetla formularz dopisania pozycji cennika kontrahenta.
Pola formularza:
AKTYWNE - z...
Koszty w rozliczeniu
Pozycja menu CENNIK / KOSZTY W ROZLICZENIU wyświetla okno zawierające formularz dopisania oraz listę kosztów zdefiniowanych dla kontrahenta.
Dopisane kategorie kosztów są zapisywane w rozliczeniu kosztów kontrahenta.
Dopisanie nowej pozycji wymaga ...
Odbiorcy
Po uruchomieniu funkcji Odbiorcy dla wybranej kartoteki kontrahenta zostanie wyświetlone zestawienie dopisanych odbiorców klienta. Z poziomu rejestru dostępne są funkcje: DOPISZ, EDYCJA, ZAMKNIJ, PODGLĄD, INFORMACJE DODATKOWE.
Kartoteki odbio...
Kartoteki towarowe
Menu KARTOTEKI / ASORTYMENT wyświetla submenu zawierające rejestr wszystkich kartotek (pozycja menu WSZYSTKIE KARTOTEKI) oraz dynamicznie budowane menu kartotek według kontrahentów (pozycja menu TOWAR WG KLIENTÓW).
Wybór pozycji menu WSZYT...
Lokalizacje
Pozycja menu KARTOTEKI / LOKALIZACJE wyświetla kartoteki lokalizacji (miejsc składowania) zapisane w programie. Dostępne w kartotece funkcje: DOPISZ, EDYCJA, PODGLĄD. W kartotece wyświetlany jest bieżący stan magazynowy dla lokalizacji - kolumna ILOŚĆ....
Przyjęcie do magazynu
Przyjęcie do magazynu rejestrowane jest na podstawie dokumentu zlecenia przyjęcia ZPZ lub przyjęcia bezpośredniego PZB.
Towar zostaje przyjęty do strefy przyjęcia a następnie po spaletowaniu składowany jest w strefie składowania. Przyjęcia wewnętrzn...
Przyjęcia - menu
Menu MAGAZYN / PRZYJĘCIA zawiera submenu: ZLECENIA PRZYJĘCIA, PRZYJĘCIA ZEWNĘTRZNE i PRZYJĘCIA WEWNĘTRZNE.
Pozycja menu ZLECENIA PRZYJĘCIA
Menu zawiera pozycje:
Nowe zlecenie przyjęcia - pozycja menu otwiera formularz dopisani...
Przyjęcie - obieg dokumentów
Obieg dokumentów przyjęcia do magazynu:
Zapisanie i zatwierdzenie zlecenia przyjęcia. Wygenerowanie dla zlecenia przyjęcia dokumentu PZ do strefy przyjęcia. Składowanie towaru - praca przez terminal; paletowanie towaru; rejestracja zmiany lokalizacji - prz...
Zlecenia przyjęcia
Zlecenia przyjęcia (awizo dostawy) dopisywane są w programie lub importowane z pliku xls. Przewidziane statusy dla zleceń przyjęcia: bufor - dokument niezatwierdzony; oczekujące - zlecenie zatwierdzone; oczekujące na przyjęcie towaru do strefy przyję...
Nowe zlecenia przyjęcia
Pozycja menu wyświetla formularz dopisania zlecenia przyjęcia.
Dostępne w formularzu funkcje (górny pasek poleceń):
ZAPISZ - polecenie zapisuje zlecenia przyjęcia ze statusem: zatwierdzony. Po zapisaniu zlecenie zostaje wyświetlone w rejestrach Zlecen...
Zlecenia przyjęcia oczekujące
W rejestrze wyświetlane są zlecenia w buforze oraz zlecenia zatwierdzone, dla których nie zostały wygenerowane dokumenty PZ do strefy przyjęcia.
Polecenia aktywne w rejestrze: DOPISZ, EDYCJA, PODGLĄD, GENERUJ PZ, INFORMACJE DODATKOWE.
Polecenie DOPISZ...
Zlecenia przyjęcia w buforze
Pozycja menu wyświetla rejestr zleceń przyjęcia zapisanych ze statusem w buforze.
Zlecenia otwarte - składowanie
Rejestr wyświetla zlecenia przyjęcia, dla których zostały wygenerowane dokumenty PZ do strefy przyjęcia. Zlecenia są w trakcie realizacji - składowania lub zrealizowane.
Zlecenia są realizowane przez dokumenty przesunięcia (zmiany lokalizacji) ze stref...
Zlecenia zamknięte
Rejestr wyświetla zamknięte zlecenia przyjęcia - zlecenia, dla których został wygenerowany dokument PZ do strefy przyjęcia i zostało zrealizowane składowanie. Domyślnie w rejestrze wyświetlane są dokumenty z ostatnich 14 dni.
W rejestrze aktywne je...
Import zleceń
Pozycja meny wyświetla formularz eksportu zleceń przyjęcia z pliku xls.
Przez polecenie PRZEGLADAJ należy wybrać plik, z którego będzie importowane zlecenie. Ścieżka pliku zostanie wyświetlona w polu z etykietą WYBIERZ PLIK. W polu RODZAJ DAN...
Wszystkie zlecenia przyjęcia
W rejestrze wyświetlane są wszystkie zlecenia przyjęcia.
Dostępne funkcje w rejestrze: DOPISZ, PODGLĄD, INFORMACJE DODATKOWE.
Polecenie PODGLĄD
Polecenie wyświetla okno podglądu dokumentu zawierające zakładki: DOKUMENT - główne dane zlecen...
Przyjęcia zewnętrzne
Przyjęcia zewnętrzne rejestrowane są przez dokument PZ. Dokumenty PZ generowane są dla zleceń przyjęcia. Asortyment przyjmowany jest do strefy przyjęcia. Ze strefy przyjęcia wykonywane jest przesunięcie do strefy składowania.
Przyjęcia do realizacji
Pozycja menu wyświetla zestawienie towaru znajdującego się w strefie przyjęcia. Jest to towar oczekujący na składowanie.
Dokumenty PZ - strefa przyjęcia
Pozycja menu wyświetla rejestr dokumentów PZ (przyjęcie do strefy przyjęcia).
Aktywne polecenia w rejestrze: PODGLĄD, WYDRUKI.
Polecenie PODGLĄD
Polecenie wyświetla okno podglądu dokumentu składającego się z dwóch zakładek: DOKUMENT i P...
Dokumenty składowania
Rejestr dokumentów ZL (zmiana lokalizacji) rejestrujących przesunięcie ze strefy przyjęcia do strefy składowania. Domyślnie w rejestrze wyświetlane są dokumenty z ostatnich 14 dni.
Dokument ZL zapisywane są przez terminal.
W rejestrze aktywne ...
Dokumenty różnic
Rejestr dokumentów różnic generowanych przy zamknięciu zlecenia przyjęcia (zlecenia zamykane są w rejestrze Zlecenia otwarte - składowanie ). Domyślnie wyświetlane są dokumenty różnic z ostatnich 14 dni.
W rejestrze aktywna jest funkcja podgl...
Przyjecia wewnętrzne
Przyjęcia wewnętrzne rejestrowane są przez dokument PW. Dokumenty PW zapisywane są z poziomu aplikacji. Dokumenty PW mogą być zapisane ze statusem: w buforze lub zatwierdzony.
Nowy dokument PW
Pozycja menu wyświetla formularz dopisania dokumentu PW.
Aktywne funkcje w formularzu:
ZAPISZ - polecenie zapisuje dokument ze statusem zatwierdzony. Po zapisaniu dokumentu wyświetlony zostaje rejestr Dokumenty PW zatwierdzone .
DO BUFORA ...
Dokumenty PW bufor
Pozycja menu wyświetla rejestr dokumentów PW zapisanych ze statusem w buforze.
Dokumenty w buforze nie wpływają na stany magazynowe. Numer dokumentu to numer referencyjny. Kolejny numer dokumentu PW zostaje zapisany po zatwierdzeniu (polecenie ZAP...
Dokumenty PW zatwierdzone
Pozycja menu wyświetla rejestr dokumentów zatwierdzonych. Domyślnie wyświetlane są dokumenty z ostatnich 14 dni.
Dostępne w rejestrze funkcje: DOPISZ, PODGLĄD.
Polecenie DOPISZ
Polecenie wyświetla formularz dopisania dokumentu PW. Szczegó...
Wydania z magazynu
Wydania zewnętrzne rejestrowane są na podstawie dyspozycji wydania generowanych dla zleceń wydania. Wydanie może nastąpić ze strefy składowania lub strefy zbierania. Wydania wewnętrzne rejestrowane są przez dokument wydania wewnętrznego RW i dokumen...
Wydania - menu
Pozycja menu MAGAZYN / WYDANIA zawiera pozycje submenu:
Pozycja menu ZLECENIA WYDANIA
Nowe zlecenie wydania - pozycja menu otwiera formularz dopisania zlecenia wydania.
Zlecenia wydania do realizacji - rejestr zleceń wydania zatwierdzonych ...
Wydania - obieg dokumentów
Obieg dokumentów wydania zewnętrznego z magazynu:
zapisanie zlecenia wydania. wygenerowanie dyspozycji wydania ze wskazaniem strefy wydania (SS składowania lub SZ zbierania). Dyspozycja wydania to dokument WZ w buforze z zapisaną lokalizacją wyda...
Nowe zlecenie wydania
Pozycja menu wyświetla formularz dopisania zlecenia wydania.
Dostępne w formularzu funkcje (górny pasek poleceń):
ZAPISZ - polecenie zapisuje zlecenia ze statusem: zatwierdzony. Po zapisaniu zlecenie zostaje wyświetlone w rejestrach Zlecenia wydan...
Zlecenia wydania do realizacji
Rejestr wyświetla zlecenia wydania ze statusem w buforze oraz zlecenia zatwierdzone oczekujące na realizację.
W rejestrze jest wyświetlana ilość do realizacji - pole DO REALIZACJI. W polu wyświetlana jest ilość zlecenia pomniejszona o ilość zapi...
Wszystkie zlecenia wydania
Pozycja menu WSZYSTKIE ZLECENIA WYDANIA wyświetla rejestr zleceń wydania. Domyślnie wyświetlone są dokumenty z ostatnich 14 dni.
Pole ILOŚĆ ZREALIZOWANA wyświetla ilość z zamkniętych dyspozycji wydania (zatwierdzone dokumenty WZ).
Dostępne polecenia w...
Wydania zewnętrzne
Menu MAGAZYN / WYDANIA / WYDANIA ZEWNĘTRZNE zawiera pozycje:
Pozycje menu zostały opisane na stronach z tytułami odpowiadającymi menu.
Dyspozycje wydania do realizacji
Pozycja menu wyświetla rejestr dyspozycji wydania do zrealizowania. Dyspozycje to dokumenty WZ zapisane ze statusem w buforze.
Polecenia aktywne w rejestrze: PODGLĄD, USUŃ POZYCJE.
Polecenie PODGLĄD
Polecenie wyświetla okno podglądu dokumentu. Okno ...
Dyspozycje wydania zrealizowane
Rejestr wyświetla dyspozycje wydania zrealizowane.
Dyspozycje zrealizowane to dokumenty WZ ze statusem w buforze, dla których zostało potwierdzone wydanie przez zapis terminalem. Zatwierdzenie dokumentu wymaga jego zamknięcia.
Funkcje w rej...
Dokumenty WZ zatwierdzone
Rejestr dokumentów WZ zatwierdzonych (zamkniętych).
Polecenia w rejestrze dokumentów: PODGLĄD, WYDRUKI.
Etykiety kartonów
Pozycja menu ETYKIETY KARTONÓW wyświetla formularz wydruku etykiet dla kartonów pakowanych w strefie zbierania.
Numery kartonów mają symbol AARRRRMMDDXXXXXX, gdzie
AA - symbol; dla kartonów przyjęty symbol to KA;
RRRR - rok;
MM - mies...
Rozchody wewnętrzne
Wydanie wewnętrzne rejestrowane są przez dokumenty rozchodu wewnętrznego RW. Wydanie wewnętrzne wyświetlane są w pozycji menu MAGAZYN / WYDANIA / 3. ROZCHODY WEWNĘTRZNE.
Nowy dokument RW
Pozycja menu 3. ROZCHODY WEWNĘTRZNE / NOWY DOKUMENT RW wyświetla formularz dopisania dokumentu RW.
Funkcje w formularzu:
ZAPISZ - polecenie zapisuje dokument RW ze statusem zatwierdzony. Po zapisaniu dokumentu zostaje wyświetlony rejestr Dokumenty RW...
Dokumenty RW bufor
Pozycja menu 3. ROZCHODY WEWNĘTRZNE / DOKUMENTY RW BUFOR wyświetla dokumenty rozchodu wewnętrznego zapisane ze statusem w buforze.
Polecenia w rejestrze: DOPISZ, EDYCJA, PODGLĄD, USUŃ.
Polecenie DOPISZ
Polecenie wyświetla formularz dopis...
Dokumenty RW zatwierdzone
Pozycja menu 3. ROZCHODY WEWNĘTRZNE / DOKUMENTY RW ZATWIERDZONE wyświetla dokumenty rozchodu wewnętrznego zapisane ze statusem zatwierdzone.
Przesunięcia (zmiana lokalizacji)
Dokumenty zmiany lokalizacji (typ ZL) mogą być dopisane bezpośrednio w programie lub przez terminal. Dla przesunięcia może być dopisana dyspozycja przesunięcia, która realizowana jest przez terminal.
Przesunięcia - menu
Menu MAGAZYN / PRZESUNIĘCIA zawiera pozycje submenu:
Menu PRZESUNIĘCIA
Nowy dokument ZL - pozycja menu otwiera formularz dopisania dokumentu zmiany lokalizacji (przesunięcia).
Dokumenty ZL bufor - rejestr dokumentów ZL w buforze (ni...
Przesunięcia - obieg dokumentów
Dokumenty przesunięcia (zmiana lokalizacji) dopisywane są w programie lub przez terminal - na podstawie dyspozycji przesunięcia.
Zapisanie ZL w programie
Nowy dokument ZL jest dopisywany przez uruchomienie pozycji menu Nowy dokument ZL, po...
Przesunięcia
Dokumenty przesunięcia (zmiana lokalizacji, typ dokumentu ZL) mogą być zapisane ze statusem: w buforze lub zatwierdzone . Dokumenty rejestrują zmianę lokalizacji towaru w ramach magazynu. Zmiana lokalizacji może być wykonana dla palety lub asortym...
Nowy dokument ZL
Pozycja menu wyświetla formularz dopisania dokumentu zmiany lokalizacji ZL.
Dostępne w formularzu funkcje (górny pasek poleceń):
ZAPISZ - polecenie zapisuje dokument ze statusem: zatwierdzony. Po zapisaniu dokumentu zostaje wyświetlony rejes...
Dokumenty ZL bufor
Pozycja menu wyświetla rejestr dokumentów ZL zapisanych ze statusem w buforze.
Dostępne w rejestrze funkcje: DOPISZ, EDYCJA, PODGLĄD, WYDRUKI.
Polecenie DOPISZ
Polecenie wyświetla formularz dopisania dokumentu ZL. Szczegółowy opis formul...
Dokumenty ZL zatwierdzone
Pozycja menu wyświetla rejestr dokumentów ZL zapisanych ze statusem zatwierdzone.
Dostępne w rejestrze funkcje: DOPISZ, PODGLĄD, WYDRUKI.
DOPISZ
Polecenie wyświetla formularz dopisania dokumentu ZL. Szczegółowy opis formularza zawiera...
Zlecenia przesunięcia
Menu MAGAZYN / Przesunięcia / Zlecenia przesunięcia zawiera pozycje:
Zlecenia przesunięcia to dokumenty zmiany lokalizacji (typ dokumentu ZL). Przewidziane statusy dla zleceń: w buforze, do realizacji, zrealizowane.
Nowe zlecenie przesunięcia
Pozycja menu MAGAZYN / PREZESUNIĘCIA / NOWE ZLECENIE PRZESUNIĘCIA wyświetla formularz dopisania dokumentu.
Zlecenie przesunięcia to dokument zmiany lokalizacji zapisany ze statusem w buforze.
Dostępne w formularzu funkcje (górny pasek poleceń):
Z...
Zlecenia przesunięcia bufor
Menu wyświetla rejestr zleceń przesunięcia w buforze.
Funkcje w rejestrze: DOPISZ, EDYCJA, PODGLĄD, USUŃ.
Polecenie DOPISZ
Polecenie wyświetla formularz dopisania zlecenia przesunięcia - opis formularza zawiera strona Nowe zlecenie przesuni...
Zlecenia przesunięcia do realizacji
Rejestr wyświetla zestawienie zleceń przesunięcia do realizacji.
Zlecenia przesunięcia realizowane są przez terminal.
Funkcje w rejestrze: DOPISZ, PODGLĄD.
Polecenie DOPISZ
Polecenie wyświetla formularz dopisania zlecenia przesunięcia - opis f...
Inwentaryzacja
Inwentaryzacja składników majątku i źródeł ich pochodzenia sporządzona na określony dzień pozwala ustalić różnice wynikające z prowadzenia rzeczywistego stanu środków ze stanem wynikającym z ewidencji księgowej i rozliczyć osoby materialnie odpowiedzialne za...
Inwentaryzacja - menu
Pozycja menu MAGAZYN / INWENTARYZACJA zawiera pozycje menu:
Nowa inwentaryzacja - pozycja menu wyświetla formularz dopisania arkusza inwentury. Formularz dopisania inwentaryzacji opisany został na stronie Nowa inwentaryzacja .
Inwentaryzacje w ...
Nowa inwentaryzacja
Inwentaryzacja może zostać zapisana dla wybranego: magazynu, kontrahenta, strefy, lokalizacji lub asortymentu.
Pozycja menu MAGAZYN / INWENTARYZACJA/ NOWA INWENTARYZACJA wyświetla formularz dopisania inwentury.
Formularz składa się z dwóch częśc...
Inwentaryzacje w realizacji
Rejestr wyświetla nagłówki dokumentów inwentaryzacji w realizacji. Dostępne funkcje w rejestrze: DOPISZ, EDYCJA, PODGLĄD, ZAMKNIJ, USUŃ.
Pola rejestru:
Numer dokumentu - numer kolejny inwentaryzacji.
Data - data inwentaryzacji.
Rod...
Inwentaryzacje zamknięte
Rejestr dokumentów spisu z natury, które zostały rozliczone i zamknięte. Z tego poziomu możliwe jest jedynie przeglądanie zapisanych dokumentów inwentaryzacyjnych bez możliwości wprowadzania w nich zmian - edycji.
...
Nadwyżki z inwentury
Rejestr dokumentów wygenerowanych automatycznie przez program magazynowy WMS.met, które zawierają pozycje stanowiące nadwyżki na arkuszu inwentaryzacyjnym.
Braki z inwentury
Rejestr dokumentów wygenerowanych automatycznie przez program magazynowy WMS.met, które zawierają pozycje stanowiące niedobory na arkuszu inwentaryzacyjnym.
Rozliczenie kosztów
Menu MAGAZYN / ROZLICZENIE KOSZTÓW zawiera pozycje
Rozliczenie kosztów może być dopisane ze statusem zatwierdzone lub w buforze. Rozliczenia zatwierdzone wyświetlane są w rejestrze ROZLICZENIA KOSZTÓW, rozliczenia w buforze - w rejestrze ROZLIC...
Informacje dodatkowe
INFORMACJE DODATKOWE to polecenie wyświetlane w rejestrach kartotek i dokumentów. Polecenie zawiera submenu: Uwagi, Załączniki i Cechy.
Uwagi
UWAGI to opcja umożliwiająca dopisywanie i przeglądanie dodatkowych uwag, notatek, komentarzy zapisywanych dla kartoteki lub dokumentu.
Pozycja menu lub polecenie UWAGI wyświetla zestawienie (tabelę) z uwagami.
Nowa uwaga (notatka) dopisy...
Załączniki
Pozycja menu ZAŁĄCZNIKI wyświetla okno załączników z listą dodanych już załączników.
Dodanie załącznika wykonywane jest potwierdzenie polecenia WYBIERZ PLIK. Po wybraniu załącznika polecenie DODAJ ZAŁĄCZNIK dopisuje załącznik do wybrane...
Studio Codabar.net
Moduł StudioSystem przeznaczony jest do ewidencji informacji związanych z towarami oznakowanymi kodami kreskowymi ze szczegółami takimi jak numery partii / numery seryjne, data ważności / data produkcji, numery jednostek logistycznych SSCC.
Program nie t...
Magazyn Palet
Rola Magazyn Palet umożliwia dopisanie kartotek palet, kontrahentów, przewoźników, platform i miejsc dostawy. Rola Magazyn Palet umożliwia także dopisanie dokumentów przyjęcia oraz wydania z magazynu, a także rejestrację dokumentów przesunięć międzymagazy...
Dokumenty magazynowe
Pozycje menu DOKUMENTY zawiera szczegółowe pozycje związane z rejestracją oraz obrotem w magazynie palet.
Program Magazyn Palet przewiduję ewidencję obrotu paletami za pomocą dokumentów przyjęć palet, wydań palet i przesunięć między lokalizacjami...
Przesunięcia palet
Program Magazyn Palet pozwala rejestrować dokumentu przesunięć palet (MM) między platformami, czyli miejscami ich składowania.
Po wywołaniu menu w oknie pulpitu nawigacyjnego zostanie wyświetlone menu szczegółowe.
Nowy dokument przesuni...
Przyjęcia palet
Dokumenty przyjęcia
Po wywołaniu menu DOKUMENTY/DOKUMENTY PRZYJĘCIA w pulpicie nawigacyjnym zostanie wyświetlone menu szczegółowe.
Wyświetlone zostaje SubMenu składające się z dwóch sekcji. Po lewej stronie mamy sekcję przyjęć zew...
Dokumenty przyjęć palet bufor
Po wywołaniu menu zostanie wyświetlony rejestr dokumentów przyjęcia zewnętrznego PZ lub wewnętrznego PW zapisanych do bufora.
W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, edycji dokumentu, podglądu, wydruku, wyświetlenia oraz dopisania uwag do ...
Wydanie palet
Po wywołaniu menu DOKUMENTY/DOKUMENTY WYDANIA w pulpicie nawigacyjnym zostanie wyświetlone menu szczegółowe.
Dokumenty Wydania zewnętrzne WZ służą do rejestracji wydań palet i opakowań, natomiast dokumenty Rozchody Wewnętrzne RW służą d...
Dokumenty wydań palet bufor
Po wywołaniu menu zostanie wyświetlony rejestr dokumentów wydania zewnętrznego WZ lub wewnętrznego RW zapisanych do bufora.
W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, edycji dokumentu, podglądu, wydruku, wyświetlenia oraz do...
Kartoteki
Pozycje szczegółowe sekcji menu KARTOTEKI wyświetlają dostęp do rejestru kartotek palet, kartotek kontrahentów, platform oraz miejsc dostawy.
Kontrahenci magazynu palet
Po wywołaniu menu KARTOTEKI/KONTRAHENCI w oknie pulpitu nawigacyjnego zostaje wyświetlone menu szczegółowe.
Dostawcy i odbiorcy palet
Dostawcy i Odbiorcy palet
Po wywołaniu menu wyświetlony zostanie rejestr dopisanych kartotek kontrahentów oznaczonych jako dostawcy i odbiorcy palet.
W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, edycji, historii obrotów magazynowych, dopi...
Przewoźnicy palet
Po wywołaniu menu zostanie wyświetlone zestawienie kartotek przewoźników dopisanych w systemie.
W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, edycji, podglądu kierowców, wyświetlenia zestawienia operacji magazynowych, dopisania oraz podglądu notatek ...
Kierowcy
Kierowcy
Dla każdego przewożnika można rejestrować dowolną ilość kierowców przewożących palety. Po wywołaniu funkcji zostanie wyświetlone zestawienie kierowców dopisanych dla wybranego, zaznaczonego przed uruchomieniem funkcji, przewoźnika
...
Miejsca dostawy
Po wywołaniu menu KARTOTEKI/MIEJSCA DOSTAWY zostanie wyświetlony rejestr dopisanych w systemie miejsc składowania.
Nowe miejsce dostawy dopisywane jest przez kliknięcie wiersza z komunikatem Kliknij, aby dodać nowy wiersz . W pierwszym polu nale...
Palety
Po wyborze menu KARTOTEKI/PALETY zostanie wyświetlony rejestr dopisanych w systemie kartotek palet i opakowań.
W rejestrze aktywne są funkcje: dopisania, edycji, podglądu historii obrotów magazynowych, dopisania notatek oraz podglądu i dołączenia nowych ...
Dokumenty obroty paletami
Funkcja DOKUMENTY wyświetla zestawienie operacji magazynowych dla wybranej, zaznaczonej przed uruchomieniem funkcji, kartoteki.
Lista dokumentów (historia obrotu danej kartoteki palet) wyświetlana jest jako ok...
Notatki dotyczące palet
Opcja pozwala na podgląd, modyfikacje oraz dopisanie dowolnych notatek – komentarzy do wybranej kartoteki asortymentowej.
Dopisanie do kartoteki dowolnej ilości komentarzy – notatek wymaga uruchomienia polecenia Notatki. Nowy komentarz – notatka dopisyw...
Załączniki do kartoteki palet
Opcja pozwala na podgląd oraz dopisanie załączników i zdjęć do wybranej kartoteki palet.
Kliknięcie na wybraną miniaturkę załącznika daje możliwość jego podglądu.
Transakcja x_zalacznik.aspx
Platformy
W programie Magazyn Palet poprzez oznaczenie PLATFORMA rozumiemy miejsce przechowywania palet. W związku z tym jest to określenie strefy składowania, magazyn lub wiata, gdzie przechowywane są palety.
Po wywołaniu menu zostanie wyświetlone zestawienie wszys...
Rozliczanie palet
Menu informacje umożliwia dostęp do zestawień oraz raportów. Do zestawień i raportów brane są pod uwagę tylko i wyłącznie dokumenty zatwierdzone.
Zestawienia
Po wywołaniu menu w pulpicie nawigacyjnym zostanie wyświetlone menu szczegółowe...
Aktualne salda palet dostawców
Po wskazaniu zostanie wygenerowany raport wskazujący aktualne salda wszystkich dostawców.
Aktualne salda palet odbiorców
Po wskazaniu raportu, wybraniu przedziału czasowego zostanie wygenerowany raport wskazujący aktualne salda wszystkich odbiorców.
Aktualne salda palet przewoźników
Po wybraniu raportu zostanie wygenerowany raport wskazujący aktualne salda wszystkich przewoźników.
Dokumenty przyjęć palet wg daty i platformy
Po wskazaniu przedziału czasowego zostanie wygenerowane zestawienie dokumentów przyjęć w wybranym przedziale czasowym pogrupowane wg daty dokumentu i platformy.
Dokumenty przyjęć palet wg daty, kontrahenta i platformy
Po wskazaniu przedziału czasowego zostanie wygenerowane zestawienie dokumentów przyjęć w wybranym przedziale czasowym pogrupowane wg daty dokumentu, kontrahenta oraz platformy.
Dokumenty przyjęć palet wg platformy
Po wskazaniu przedziału czasowego zostanie wygenerowane zestawienie dokumentów przyjęć w wybranym przedziale czasowym pogrupowane wg platformy.
Dokumenty wydań palet wg daty i platformy
Po wskazaniu przedziału czasowego zostanie wygenerowane zestawienie dokumentów wydań w wybranym przedziale czasowym pogrupowane wg daty dokumentu i platformy.
Obroty palet wg dostawców
Po wskazaniu przedziału czasowego zostanie wygenerowany raport wskazujący obroty magazynowego dla wszystkich dostawców we wskazanym przedziale czasowym.
Obroty palet wg odbiorców
Po wskazaniu przedziału czasowego zostanie wygenerowany raport wskazujący obroty magazynowego dla wszystkich odbiorców we wskazanym przedziale czasowym.
Obroty palet wg przewoźników
Po wskazaniu przedziału czasowego zostanie wygenerowany raport wskazujący obroty magazynowego dla wszystkich przewoźników we wskazanym przedziale czasowym.
Sumarycznie dokumenty przyjęć palet wg platformy
Po wskazaniu przedziału czasowego zostanie wygenerowane sumy ilości występujących na dokumentach przyjęć w wybranym przedziale czasowym pogrupowane wg platformy i daty dokumentu.
Zestawienia
Po wywołaniu menu w pulpicie nawigacyjnym zostanie wyświetlone menu szczegółowe.
Zestawienia zostały podzielone na sekcje. W każdej sekcji pozycje budowane są dynamiczne i uzależnione są od danych wprowadzonych do systemu.
Asortyment wg magaz...
Dokumenty wg dostawcy
Po wskazaniu dostawcy z listy wyświetlone zostanie zestawienie dokumentów dla wskazanego dostawcy w określonym przedziale czasowym.
Dokumenty wg kierowcy
Po wskazaniu kierowcy z listy zostanie wyświetlone zestawienie dokumentów dla wsakzanego kierowcy w wybranym przedziale czasowym.
Dokumenty wg odbiorcy
Po wskazaniu odbiorcy z listy wyświetlone zostanie zestawienie dokumentów magazynowych dla wskazanego odbiorcy w określonym przedziale czasowym.
Dokumenty wg przewoźnika
Po wskazaniu przewoźnika z listy wyświetlone zostanie zestawienie dokumentów dla wskazanego przewoźnika w określonym przedziale czasowym.
Instalacja programu WMS.net
Instrukcja instalacji programu Studio Magazyn WMS.net
na serwerze IIS z Microsoft SQL 2012 Server.
Instalacja SQL Server 2012 Express with Advanced Services
Instalację należy przeprowadzić z uprawnieniami Administratora. Po uruchomieniu pliku instalacyjnego programu SQL Server, należy chwilę odczekać, do momentu kiedy zostaną wypakowane pliki tymczasowe. Pierwszym krokiem jaki należy do użytkownika to wybór ...
Instalacja IIS 8.0 na Windows Server 2012
Do poniższego zadania należy mieć uprawnienia Administratora systemu. IIS to zbiór usług internetowych. W systemie pełni rolę serwera HTTP, FTP oraz SMTP.
Domyślnie w lewej krawędzi paska zadań, znajduje się ikona Server Managera, oznaczona następując...
Instalacja aplikacji na serwerze WWW
Pierwszym krokiem jest utworzenie folderu o nazwie MSDE na dysku lokalnym (C). Dalej uruchamiamy skrypt SQL klikając w niego dwa razy.
Uruchomiony zostanie program SQL Management Studio. W edytorze polecenia SQL należy sprawdzić czy podane ścieżki się ...
Instalacja wydruków i raportów
Wydruki dokumentów oraz raporty dostępne w systemie wykorzystują rozwiązanie Microsoft SQL Reporting Services. Szablony wydruków i dokumentów to pliki RDL ( standard XML) które projektuje się za pomocą bezpłatnego narzędzia Microsoft Report Builder 3....
Oprogramowanie komputerowe
Oprogramowanie magazynowe
SoftwareStudio oferuje oprogramowanie dla firm produkcyjnych, handlowych oraz operatorów logistycznych i firm transportowych.
Oprogramowanie dla branży logistycznej charakteryzuje się innymi cechami niż programy mag...
Magazyn Wysokiego Składowania
Ewidencja zaszłości związanych z przyjmowaniem i wydawaniem dóbr oraz wielkości ich stanów stanowi podstawowe źródło informacji o wielkości i ruchu fizycznym zapasów. Ma to znaczenie dla Operatywnego zarządzania nie tylko magazynem, lecz dla gospodarowania zapasami.
Kody kreskowe i terminal radiowy
Operator poruszając się po magazynie odczytuje kody lokalizacji, kody z towarów oraz wprowadza ilość towarów w określonej lokalizacji - miejscu składowania. Po przesłaniu danych zebranych podczas inwentaryzacji do serwera bazy danych (MS SQL 2008 ser...
Operator logistyczny
Operator logistyczny zarządza łańcuchami dostaw dla producentów, eksporterów i importerów oraz innych firm handlowych na zasadach usług magazynowania outsorucingu. Operator logistyczny zarządza łańcuchami dostaw dla producentów, eksporterów i importerów. Prowadzi projekty dedykowane różnym branżom, dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.
SaaS
SaaS - Software as a Service
Licencjonowanie oprogramowania na zasadzie SaaS (Software-as-a-Service ) w chmurze, dzierżawa oprogramowania działającego OnLine na serwerach w chmurze prywatnej Data Center Beyond Poznań.
...
Warehouse Management System
Warehouse Management System
Aplikacja Magazyn WMS.net jest to oprogramowanie klasy WMS (Warehouse Management System ), stanowi kompleksowe rozwiązanie informatyczne (oprogramowanie, urządzenia, usługi i serwis) pozwalające na zarządzanie ruchem produktów na magazynie oraz optymalizujące wykorzystanie przestrzeni magazynowej.
Zarządzanie magazynem
Oprogramowanie magazynowe wspierające zarządzanie magazynem
Inwentaryzacja składników majątku i źródeł ich pochodzenia sporządzona na określony dzień pozwala ustalić różnice wynikające z prowadzenia rzeczywistego stanu środków ze stanem wynikającym z ewidencji księgowej i rozliczyć osoby materialnie odpowiedzialne za poszczególne składniki majątku. Podstawowym celem inwentaryzacji jest weryfikacja wykazanego w księgach rachunkowych stanów aktywów i pasywów danej jednostki, ale służy ona także do:
Ważenie palety
Proces ważenia palet odbywa się fizycznie na wadze elektronicznej wyposażonej w moduł obsługi wagi paletowej. Ważenie palet i weryfikacja odbywa się z poziomu terminala radiowego, magazynier po zakończeniu pakowania palety do wysyłki stawia gotową p...
Operator logistyczny
Operator logistyczny zarządza łańcuchami dostaw dla producentów, eksporterów i importerów oraz innych firm handlowych na zasadach usług outsorucingu. Operator logistyczny zarządza łańcuchami dostaw dla producentów, eksporterów i importerów. Prowadzi proj...
Program magazynowy w zakładzie produkcyjnym
Program magazynowy w zakładzie produkcyjnym
Programy magazynowe w zakładach produkcyjnych wspomagające procesy produkcyjne wykorzystują nowoczesne rozwiązania techniczne w realizacji zadań związanych z ewidnecją miejsc składowania surowców, półfabrykatów i wyrobów gotowych.
Program na produkcji
Pracownicy znajdujący się w hali produkcyjnej, taśmie montażowej mogą korzystać ze specjalnego modułu programu magazynowego przeznaczonego do korzystania z dużych monitorów lub monitorów dotykowych. Program magazynowy obsługujący produkcję działa w pe...
Program magazynowy online
Program magazynowy online.
Dla wielu firm Internet stał się błyskawicznie podstawowym środkiem komunikacji z klientami, do ich obsługi niezbędnym narzędziem staje się program magazynowy online działający przez przeglądarkę Internetową.
Zlecenia magazynowe OnLine
Klient za pomocą dedykowanej strony internetowej może samodzielnie wprowadzić zlecenia magazynowe OnLine.
Poza tradycyjną obsługą programu polegającą na wprowadzania dokumentów przez pracowników magazynu istnieje możliwość samodzielnej rejestracji zleceń magaz...
Technologia internetowa w magazynie OnLine
Magazyn internetowy OnLine znajduje zastosowanie tam, gdzie istnieje potrzeba udostępniania informacji o stanach magazynowych wielu różnym kontrahentom (np. właścicielom przechowywanego towaru) wraz z możliwością wystawiania dokumentów poleceń wydań (za...
Moduł internetowy dla kontrahentów
Moduł internetowy dla kontrahentów znajduje zastosowanie tam, gdzie istnieje potrzeba udostępniania informacji o stanach magazynowych przez internet.
Moduł internetowy dla kontrahentów znajduje zastosowanie tam, gdzie istnieje potrzeba udostępniania infor...
Aplikacja internetowa OnLine
Sieć www była pierwotnie używana wyłącznie do dostarczania statycznych stron zawierających tekst i obrazki. Oprogramowanie serwera www było stosunkowo proste, wystarczyło że odbierał on żądania stron identyfikujące adres URL pliku, pobierał plik o wskaza...
Problem z uruchomieniem programu
Jeżeli uruchamiamy program za pomocą przeglądarki Internet Explorer, a mimo to po wywołaniu linku z programem pojawia się komunikat
Oznacza to, że system Windows automatycznie pobrał aktualizację przeglądarki do wersji 11. Aby móc powrócić do pracy na...
Program Magazynowy
WMS.net
Systemy ERP skupiają się na ewidencji ilościowej wartościowej magazynowanych towarów w ujęciu księgowym. Z tego punktu widzenia program magazynowy ma zadanie rozliczyć księgowo ilość i wartość zmagazynowanych dóbr. System ERP zwykle sł...
Program magazynowy
Program magazynowy wyposażony jest w zaawansowane rozwiązania pozwalające na interaktywne przeglądanie i rejestrowanie dokumentów, kartotek za pomocą przeglądarki internetowej.
Studio Magazyn WMS.net może być wyposażony w opcjonalny moduł obs...
Programy internetowe
Programy internetowe obsługiwane za pomocą programu zwanego PRZEGLĄDARKA INTERNETOWA.
Programy Internetowe różnią się od programów WINDOWS , które nie wymagają dodatkowej aplikacji interpretującej. Pierwszym etapem tworzenia usługi internetowej jest wybór sposobu komunikacji pomiędzy serwerem świadczącym tę usługę a klientem.
Najlepszym kanałem byłby kanał bezpołączeniowy, stąd też technologie takie jak DCOM, CORBA czy JAVA RMI nie nadają się do tego. Protokołami w pełni dostosowanymi do pracy w sieci są HTTP (Hypertext Transfer Protocol). Kolejnym krokiem jest wybór schematu kodowania dla przesyłanych danych. Doskonale nadaje się do tego XML (Extensible Markup Language). Jest on niezależny od platformy, oferuje obsługę wspólnego systemu typów oraz standardowych zbiorów znaków. W XML oferującym kodowanie tekstowe uniknięto problemów z konwencją kodowania liczb na różnych platformach.
Aplikacje w chmurze
Oprogramowanie magazynowe Program magazynowy w chmurze PROFESJONALNE USŁUGI INFORMATYCZNE POZNAŃ Magazyn w chmurze Programy WMS SOFTWARESTUDIO SYSTEM MAGAZYNOWY SQL
Program magazynowy w chmurze
Dla wielu nowych firm k...
Software-as-a-Service
Licencjonowanie oprogramowania na zasadzie SaaS (Software-as-a-Service ) w chmurze, dzierżawa oprogramowania działającego OnLine na serwerach w chmurze prywatnej Data Center Beyond Poznań. programu Magazyn WMS.net.
W ramach licencji SaaS Ma...
Magazyn klienta
Specjalistyczne firmy logistyczne zajmujące się usługami związanymi z prowadzeniem magazynu dla swoich klientów (magazyn dla klienta) mogą oferować im dostęp do danych za pomocą modułu Internetowego.
Magazyn dla klienta dostępny jest OnLine przez prze...
Scheduler
Organizacja czasu w pracy jest pojęciem dość złożonym, pod którym można rozumieć wiele procesów nakierowanych na to, aby zajęcia realizowane przez człowieka były bardziej efektywny i skuteczna zarazem, wraz z wyeliminowaniem pomyłek czy zapomnień. Pracownik w s...
Terminal Android
Aplikacja Software Studio na urządzenia mobilne z systemem Android.
Program WMS Terminal.net przeznaczony jest do współpracy z programem Studio Magazyn WMS.net prowadzenia gospodarki magazynowej z uwzględnieniem specyfiki obsługi magazynu wyso...
Studio System
Platforma StudioSystem oferuje niezwykle bogate narzędzia konfiguracyjne pozwalające na dostosowanie i kreowanie aplikacji według własnych potrzeb.
Logowanie
Logowanie do programów opartych o platformę StudioSystem może być realizowane na dwie metody:
logowanie zintegrowane z kontem windows logowanie oparte o formularze
Logowanie Windows
Identyfikacja użytkownika opiera się o login użytkownika system...
Role w systemie
Korzystanie z platformy StudioSystem przez użytkowników podzielone jest na różne role.
ROLA w programie to zestaw funkcji (określonych transakcji) powiązanych ze sobą określoną logiką. Podział na role pozwala na łatwą i szybką organizację podziału kompe...
Multilanguage
Elastyczność i dostępność rozwiązań internetowych powoduje, że z programu magazynowego WMS.net korzystać mogę nie tylko pracownicy magazynu, ale także klienci logując się do systemu przez przeglądarkę internetową. Ponieważ wiele firm świadczy usługi ...
Ribbon
W 2014 roku wprowadziliśmy możliwość opcjonalnego ładowania menu użytkownika w formie tzw. wstążki (ribbon), czyli menu przypominające układ pakietu Microsoft Office 2007/2010/2012.
Administrator
Użytkownik z nadanymi uprawnieniami do zarządzania systemem magazynowym WMS.net nazywany jest administratorem. Jego uprawnienia dotyczą dedykowanego modułu programu magazynowego za pomocą którego Administrator ma dostęp do specjalnych funkcji oprogr...
Numeracja
Menu NUMERACJA wyświetla listę typów dokumentów rejestrowanych w programie. W rejestrze aktywna jest funkcja dopisania pozycji oraz modyfikacji tabelarycznej.
Pola skorowidza NUMERACJA:
AKTYWNE – znacznik aktywności pozycji kartot...
Parametry
W pozycji menu wyświetlane są dostępne w programie parametry.
W celu łatwiejszej identyfikacji parametry zostały pogrupowane wg funkcjonalności lub roli systemowej.
W grupie LICENCJA parametry umożliwiają zapisanie danych dotyczących licencjo...
Pomoc
Programy działające w oparciu o platformę StudioSystem w module Administrator posiadają sekcja POMOC , która daje dostęp do przeglądania dzienników zdarzeń, przeglądania dokumentacji WebService, a także przeglądania bazy danych.
Sekcja POMOC zawie...
Dzienniki
Po wywołaniu funkcji w pulpicie nawigacyjnym zostanie wyświetlone menu szczegółowe (submenu wyświetlana za pomocą transakcji role_sys/x_submenu.aspx)
Aktywność użytkowników
Po wywołaniu menu zostanie wyświetlone zestawienie transakcji wywoływanych przez wszystkich użytkowników w określonym przedziale czasowym.
Dzienniki zdarzeń
Po wywołaniu menu zostanie wyświetlone zestawienie operacji wykonanych w systemie w określonym przedziale czasowym dla wszystkich użytkowników systemu.
Lista wyświetlana jest za pomocą standardowej transakcji programu x_grid.aspx, dostar...
Historia operacji
Po wywołaniu menu zostanie wyświetlone zestawienie operacji wykonanych w systemie przez wszystkich użytkowników systemu w określonym przedziale czasowym.
Lista błędów
Po wywołaniu menu wyświetlone zostanie zestawienie błędów zapisanych w programie do bazy wywołanych przez wszystkich użytkowników systemu w określonym przedziale czasowym wraz z powodem zapisu błędu. Na tej podstawie można analizować kod i określać p...
Przeglądaj bazę danych
Po wywołaniu w programie pozycji menu PRZEGLĄDAJ BAZĘ DANYCH pojawi się okno umożliwiające zadanie zapytania do bazy danych i wyświetlenie zwrotnie wyników tego zapytania.
W polu ZAPYTANIE SQL należy wpisać treść zapytania do bazy, np. SELECT ...
Web Service
Po wywołaniu w programie menu w oknie pulpitu nawigacyjnego zostaną wyświetlone linki do dokumentów opisujących specyfikację konfiguracji Web Service dla poszczególnych funkcji systemu.
Po kliknięciu w wybrany link zostanie wyświet...
Skorowidze
Skorowidze w programie zostały podzielone na sekcje w celu łatwiejszej identyfikacji do czego skorowidze są wykorzystywane.
Wyszukiwanie właściwego skorowidza - wystarczy w polu wyszukiwania wpisać litery poszukiwanej frazy aby ograni...
Sekcja definicje cech
Skorowidze zdefiniowane w tej sekcji dotyczą cech dokumentów oraz kartotek dopisywanych w systemie.
Cechy zarówno dokumentów jak i kartotek definiuje administrator systemu, natomiast podczas dopisywania kartoteki lub dokumentu użytkownik syst...
Sekcja dokumenty
Skorowidze zdefiniowane tej sekcji dotyczą w głównej mierze roli DMS.
DDR – Definicje rejestrów
W skorowidzu definiujemy definicje rejestrów dokumentów.
DKO – Komórki organizacyjne
Zdefiniowane w skorowidzu komórki org...
Sekcja inne skorowidze
Skorowidze zdefiniowane w tej sekcji mogą zostać wykorzystane w różnych systemach wchodzących w skład aplikacji Studioservice2012 i dotyczą np. statusów, działań, oddziałów itp.
AMO – Amortyzacja
Skorowidz amortyzacji może zostać wykorzy...
Sekcja Kartoteki
Skorowidze zdefiniowane w tej sekcji dotyczą kartotek kontrahentów oraz kartotek asortymentowych.
DDZ – Działy
Skorowidz działów wykorzystywany jest podczas dopisania i edycji użytkowników systemu.
GTO – grupy towarowe
Skoro...
Sekcja Magazyn
Skorowidze zdefiniowane w tej sekcji dotyczą definicji magazynowych, miejsc składowania itp, wykorzystywanych w roli WMS.
Magazyny
Skorowidz magazynów jest wykorzystywany przy dopisywaniu nowej kartoteki użytkownika. Magazyn wyb...
Sekcja Narzędziownia
Skorowidze wykorzystywane w module narzędziownia, magazyn narzędzi.
RNA – Rodzaje narzędzi
Skorowidz wykorzystywany przy dopisywaniu kartoteki towarowej modułu NAR.
SNA – Symbole narzędzi
Skorowidz wykorzystywany przy dopisywaniu kartotek...
Sekcja Reklamacje
Sekcja reklamacje zawiera skorowidze niezbędne do dopisania dokumentu reklamacji, a także związane z jej obiegiem.
RDD - Decyzje dostawcy
Skorowidz zawiera zdefiniowane decyzje dostawcy towaru. Skorowidz decyzji dostawcy wykorzystywany je...
Sekcja Systemowe
Skorowidze zdefiniowane w tej sekcji dotyczą np. zdefiniowanych źródeł danych, dostępnych w systemie transakcji, rodzajów kodów kreskowych itp.
EAN - Rodzaje kodów kreskowych
W skorowidzu należy zdefiniować obsługiwane w systemie rodzaje kod...
EML - Szablony EMAIL
Skorowidz EML - Szablony EMAIL, w sekcji Systemowe, wykorzystywany jest podczas konfiguracji transakcji role_sys/x_mail.aspx. Skorowidz umożliwia zdefiniowanie treści wiadomości e-mail, które zostaną wysłane po uruchomieniu transakcji.
Podczas defin...
SMS - szablony SMS
Skorowidz SMS – Szablony SMS, w sekcji Systemowe, wykorzystywany jest podczas konfiguracji transakcji role_sys/x_sms.aspx. Transakcja w przedstawionym rozwiązaniu współdziała z platformą SMSAPI. Skorowidz umożliwia zdefiniowanie treści wiadomości sms, któr...
Sekcja Utrzymanie Ruchu
Skorowidze zdefiniowane w tej sekcji dotyczą głównie modułu CMMS.
GOB – grupy obiektów
Skorowidz wykorzystywany podczas dopisywania kartotek obiektów.
MAM – Magazyny
Skorowidz magazynów wykorzystywany w module CMMS.
&...
Sekcja Zamówienia
Skorowidze zdefiniowane w tej sekcji znajdują zastosowanie podczas dopisywania i edycji dokumentów zamówień w module HR.
ZRO – Rodzaj zamówienia
W skorowidzu definiowane są rodzaje zamówień.
ZS1 – Statusy...
Sekcja Zestawienia
Zestawienia
Skorowidze zdefiniowane w tej sekcji dotyczą typów kolumn, rodzaju wyrównania, wypełnienia kolumn, sposobów filtrowania oraz możliwości zastosowania funkcji agregujących w zdefiniowanych widokach.
K01 - Typy kolumn
Skoro...
Użytkownicy programu
Pozycja menu UŻYTKOWNICY wyświetla listę dopisanych w programie użytkowników. W kartotece aktywne są funkcje: dopisania użytkownika, modyfikacji danych użytkownika, usunięcia kartoteki użytkownika oraz parametry deklarujące dostęp do pozycji menu oraz f...
Dopisanie użytkownika
Nowy użytkownik dopisywany jest przez kliknięcie wiersza z komunikatem Kliknij tutaj, aby dodać nowy wiersz.. . Rola dopisywanego użytkownika wybierana jest z listy skorowidza ról wyświetlanego przez przycisk listy rozwijanej. Pozycję skorowidza należy...
Dzienniki użytkownika
Po uruchomieniu funkcji pojawi się lista dostępnych rejestrów zdarzeń:
Dziennik zdarzeń – wyświetla zestawienie zdarzeń dla wybranego użytkownika systemu w wybranym przedziale czasowym
Historia operacji – wyświetla historię operacji wykonanych w ...
Nadawanie uprawnień użytkownikowi
Każdy użytkownik oprogramowania może mieć ustalany szczegółowy zakres dostępu do poszczególnych elementów systemu, transakcji, menu itp.
Uprawnienia do MENU wg roli
Funkcja umożliwia zdefiniowanie uprawnień wybranego użytkownika do poszczególn...
ToolBarMenu
Transakcja x_grid.asxp może wyświetlać listę przycisków - poleceń - w górnym pasku nad tabelką. Pasek ten wynika z konfiguracji systemu za pomocą modułu KONFIGURACJA TOOLBAR, opcje PRZYCISKI MENU oraz PRZYCISKU SUB MENU.
Administrator za pomocą mo...
Ulubione transakcje
Administrator systemu może zdefiniować menu ULUBIONE dla wybranego użytkownika systemu. Po uruchomieniu funkcji pojawi się lista zdefiniowanych już pozycji menu ULUBIONE.
Nową pozycję menu można dodać dzięki funkcji DODAJ . Po uruchomieniu funkcji z...
Konfiguracja
Z poziomu modułu administracyjnego StudioSystem można uruchomić moduł konfiguracji oprogramowania. jest to zaawansowane narzędzie pozwalające na projektowanie i zarządzanie sposobem działania platformy.
Konfigurować można całość systemu (wszystkie p...
Widoki SQL
Pierwsza sekcja modułu KONFIGURACJA zawiera zdefiniowane grupy widoków SQL (zapytań do bazy i konfiguracji zestawień, za pomocą których wyniki są prezentowane).
W programie dane prezentowane w tabelach są pobierane dzięki konfiguracji widoków ...
Kolumny tabeli
Na podstawie wprowadzonego zapytania do bazy, program generuje automatycznie strukturę tabeli, wypełniając je domyślnymi wartościami, przed wykorzystaniem ich jednak należy utworzone kolumny precyzyjnie sformatować. W tym celu uruchamiamy funkcje UTWÓRZ...
Utwórz / aktualizuj kolumny
Nad tabelą z widokami SQL znajdują się przycisku poleceń, jednym z nich jest funkcja Utwórz / aktualizuj kolumny .
Jej wywołanie powoduje wyświetlenie okna ze szczegółami kolumn danego zapytania (widoku) SQL.
Szczegóły opisu posz...
Kopiowanie zestawień
W trakcie wdrożenia lub eksploatacji systemu może istnieć potrzeba stworzenia zestawienia, które będzie podobne do aktualnie już zdefiniowanego na liście WIDOKÓW SQL. Aby uniknąć dodatkowej pracy polegającej na żmudnym projektowaniu i ustawianiu parametrów,...
Pozycje MENU
Zdefiniowany widok może być wykorzystywany (wywoływany, uruchamiany) za pomocą dowolnie wielu poleceń pozycji MENU. Standardowo listę zdefiniowanych pozycji Menu uruchamia się za pomocą panelu po lewej stronie, sekcja KONFIGURACJA MENU, POZYCJE MENU. W...
Konfiguracja MENU
Bez względu na wybraną metodą nawigacji w programie, każda wersja wymaga zdefiniowanej listy tzw. MENU które będzie określać jakie transakcje użytkownik danej roli może uruchomić. To jest podstawowa konfiguracja uprawnień użytkownika, z czego może korzyst...
Grupy
Grupa menu określa ogólną listę poleceń o podobnej charakterystyce. Za pomocą zdefiniowanych GRUP poszczególne pozycje menu są "pogrupowane", np. polecenia dopisywania/ wystawiania mogą być w jednej grupie NOWY, a polecenie dotyczące kartotek w grupie n...
Pozycje MENU
Programy działające na platformie StudioSystem budują dynamicznie na podstawie konfiguracji menu dla poszczególnych grup użytkowników. Konfiguracja pozycji menu pozwala na podstawową definicje z jakich transakcji (elementów systemu) może użytkownik danej gru...
Konfiguracja SubMenu
Konfiguracja SUBMENU umożliwia zdefiniowanie menu, które pojawi się po uruchomieniu rejestru, w którym, w konfiguracji pozycji menu wskazaliśmy transakcję role_sys/sub_menu.aspx. Po rozwinięciu sekcji pojawia się lista skorowidzów uniwersalnych oraz wska...
Statyczne SubMenu
Dopisanie nowej pozycji SubMenu lub edycja
Wybranie polecenia NOWY lub EDYCJA powoduje wyświetlenie formularza.
Przykład zastosowania
Kontrahenci to ogólne pojęcie w programie StudioSystem, gromadzone są tu dane dotyczące zarówn...
Dynamiczne SubMenu
Program umożliwia definiowanie pozycji SubMenu które będą wynikały z konfiguracji systemu np. utworzonych przez administratora skorowidzy. W przypadku gdy administrator dopisze nową pozycję skorowidza, program zbuduje automatycznie submenu uwzględniając nowy zap...
Konfiguracja TOOLBARMENU
W sekcji konfiguracja Toolbarmenu definiujemy transakcje dostępne w poszczególnych rejestrach, które pojawią się na pasku funkcji.
Przyciski ToolBarMenu
Przyciski menu to funkcje lub grupy funkcji dostępne z paska funkcji. Zdefiniowane przyciski menu pojawią się w poszczególnych rejestrach jako ikonki:
Dopisanie nowego przycisku menu jest możliwe dzięki funkcji NOWY.
W pierwszym polu ...
Przyciski SubToolBarMenu
Jeżeli dla zdefiniowanej grupy przycisków menu zostaną dopisane przyciski sub menu, wówczas obok nazwy przycisku pojawi się symbol listy rozwijanej , a transakcja zdefiniowana w Przyciskach menu nie zostanie uruchomiona.
W rejestrze dostępne są fu...
Terminal
Sekcja przeznaczona do zarządzania i konfigurowania modułu TERMINAL. Z tego poziomu określa się uprawnienia użytkowników programu oraz buduje się menu.
Menu
Wyświetla listę transakcji jakie można wykorzystać w menu Terminal. Z tego poziomu możemy dodać nowe pozycje lub deaktywować. Tabela zawiera "projekt" menu, a więc w jakiej kolejności z jakim opisem i jaką ikoną będzie zawierać menu programu moduł TERMIN...
Użytkownicy
Dla listy użytkowników programu można sprecyzować parametry związane z wykorzystaniem modułu Terminal.
Konfiguracja informacji
Menu konfiguracja informacji pozwala na zdefiniowanie zestawień i raportów oraz ustawienie dostępu dla zdefiniowanych użytkowników systemu. Ponadto z tego poziomu definiować możemy ustawienia dla podglądu szczegółów informacji np. podgląd kartotek, d...
Zestawienia
Po uruchomieniu menu pojawi się lista zestawień zdefiniowanych w systemie.
Nowy
Funkcja NOWY umożliwia dopisanie nowego zestawienia. W pierwszym polu należy wybrać z listy rozwijanej rolę dla której dopisywane jest zestawienie. W polu ...
Raporty
Menu raporty umożliwia zdefiniowanie dostępu do raportów opublikowanych na serwerze raportów.
Po wywołaniu menu pojawia się zestawienie zdefiniowanych już raportów.
Aby do systemu dopisać nowy raport należy kliknąć na wierszu z k...
TABS zakładki
Jedną z funkcjonalności dostępnych w ramach definicji informacji jest konfiguracja zakładek jakie są wyświetlane w transakcjach wyświetlania szczegółów kartotek czy dokumentów.
Transakcja x_tab.aspx pozwala na wyświetlanie informacji w zdefiniowan...
DETAILS - Podgląd szczegółów
Platforma StudioSystem udostępnia transakcję role_sys/x_details.aspx do wyświetlania podglądu szczegółów pojedynczego wiersza informacji odczytanej z bazy. Zaprojektować można zakres informacji i sposób ich wyświetlania rozpoczynając od zdefiniowania zapytania d...
Komunikaty
Korzystanie z oprogramowania skutkuje czasami koniecznością wyświetlania komunikatów informujących użytkowników o wystąpieniu określonego zdarzenia. Za pomocą modułu konfiguracji KOMUNIKATÓW można dowolnie projektować treści i wygląd komunikatów wyświetlanych w ...
Insert Update
Wiele informacji można dopisywać i edytować w bazie za pomocą uniwersalnej transakcji x_insert_update.aspx
Transakcja ta na podstawie zdefiniowanych parametrów buduje dynamicznie formularz składający się z różnych kontrolek. Rozwiązanie pozwala pr...
Dashboard
Platforma StudioSystem to niesamowicie elastyczne rozwiązanie pozwalające projektować tzw pulpity menadżerskie (kokpity - dashboards). Pulpit składa się z dowolnej ilości mniejszych okienek (położenie i rozmiar każdego z nich jest osobno definiowany), która zaw...
Ustawienia
Sekcja Ustawienia umożliwia włączenie lub wyłączenie wybranego skorowidza w menu SKOROWIDZE oraz dopisanie nowych transakcji do systemu.
Definicje kodów PRX
Lista kodów PRX stanowi bardzo ważny element działania platformy StudioSystem, gdyż na podstawie kodów PRX dzielone są poszczegółne funkcjonalności i skorowidze.
Po wywołaniu definicje kodów PRX pojawi się lista skorowidzów dopisanych w systemie.
...
Transakcje
Transakcje stanowią elementy podstawowe z których zbudowana jest platforma StudioSystem. Za pomocą transakcji realizuje się określone zadania np. dopisywanie, przeglądania, raportowanie itp. Ponadto każdy element systemu w tym konfiguracja też wykorzys...
Kalendarze
Rozwiązania działające w oparciu o StudioSystem firmy SoftwareStudio pozwalają na definiowanie kalendarzy i korzystanie z nich poprzez przeglądarkę internetową. Dane do kalendarza mogą być wpisywane przez użytkownika lub automatycznie za pomocą transakcji...
Systemowe SubMenu
Wyświetla listę zdefiniowanych submenu systemowych, wykorzystywanych do nawigacji po specjalnych transakcjach i konfiguracji oprogramowania.
Do wyświetlania listy wykorzystywana jest systemowa konfiguracja
role_sys/x_grid.aspx?refno=SQL_MENU_SYS
która poz...
Drzewka
W programie moduł Konfiguracja pozwala definiować i zarządzać funkcjonalnością tzw "drzewka" (tree), czyli nawigacją za pomocą hierarchicznych struktur.
Po wybraniu tej opcji wyświetlane jest submenu wyświetlające listę zdefiniowanych rodzajów "drzewek", p...
Import z Excel'a (plik XLS)
Moduł konfiguracji programu StudioSystem posiada funkcjonalność pozwalającą na ustawienie parametrów do uniwersalnego importu danych do bazy SQL z plików w formacie XLS (Microsoft Excel).
Schematy importu danych
Import realiz...
Funkcja $DPCEC
Importując dane z arkusza excel'a do bazy SQL możemy wykorzystać specjalną funkcjonalność programu pozwalającą na dopisywanie rekordów do tabeli dpcec na podstawie kolumn tabeli XLS.
Funkcja wymaga wpisania następujących informacji:
KOLUMNA SQL - kod ...
Transakcje
Transakcje w programie StudioSystem to elementy składowe każdego systemu opartego o platformę, czyli najmniejsze jednostki z których zbudowany jest program.
Za pomocą MENU program magazynowy pozwala wywoływać (uruchamiać) odpowiednie elementy systemu...
role_adm
Folder zawierający zestaw transakcji związanych z administracją i konfiguracją platformy StudioSystem.
adm_users.aspx
Z programów opartych o platformę StudioSystem korzystają użytkownicy zdefiniowani i o określonych prawach. Do zarządzania listą parametrów i uprawnień wykorzystuje się transakcję adm_users.aspx. Dostęp do transakcji adm_users.aspx jest z poziomu moduł...
adm_kalendarz.aspx
Transakcja przeznaczona jest do zarządzania i konfiguracji kalendarzy w StudioSystem. Za pomocą tej transakcji ustawia się sposób zachowania kalendarzy wykorzystywanych przez transakcję: role_sys\x_kalendarz.aspx
Z poziomu programu dostęp do trans...
adm_kalendarz_insert.aspx
Transakcja pozwala na dopisywanie lub edycję kalendarza, uruchamiana z poziomu transakcji adm_kalendarz.aspx
Pozwala na edycję parametrów dotyczących kalendarza i jego działania:
KOD - 3 znakowy unikalny identyfikator kalen...
adm_kalendarz_kategorie.aspx
Transakcja przeznaczona do definiowania listy kategorii występujących w zapisach w kalendarzu, stanowi rodzaj konfiguracji dedykowanego skorowidza.
Uruchamia się z poziomu modułu KONFIGURACJA
Po uruchomieniu transakcji wyświetlona zost...
adm_kalendarz_zasoby.aspx
Kalendarz oprócz kategorii ma do wyboru tzw zasoby. Dostęp do transakcji następuje z poziomu modułu KONFIGURACJA
Po uruchomieniu transakcji wyświetlana jest tabela za pomocą której można edytować, dopisywać i usuwać pozycję ze skorowid...
adm_licznik.aspx
Transakcja przeznaczona do przeglądania, edycji lub dopisywania stanów liczników dla dokumentów i kartotek.
Dostęp do transakcji jest z poziomu modułu ADMINISTRATOR opcja NUMERACJA.
Licznikiem w programach na platformie StudioSystem nazywa się z...
adm_pliki.aspx
Administrator ma z poziomu programu przeglądać listę zainstalowanych w folderze aplikacji list plików. Transakcja pozwalająca na przeglądanie listy plików nazwy się adm_pliki i dostępna jest z poziomu programu moduł ADMINISTRATOR.
Pliki są pogrup...
adm_prx.aspx
Uniwersalność definiowania skorowidzy wymaga oznaczania za pomocą unikalnych kodów (PRX) pozycji, tak aby program "wiedział" jakie z bazy rekordy należą do określonego rodzaju skorowidza. Całe menu skorowidzy budowane jest dynamicznie na podstawie ustawień...
adm_raporty.aspx
Program pozwala na definiowanie i konfigurowanie raportów zainstalowanych na Microsoft SQL Reporting Services. Za pomocą transakcji adm_raporty.aspx dostępnej w module konfiguracji systemu istnieje możliwość zarządzania raportami poprzez dopisywanie, edycję ...
adm_x_zestawienia.aspx
Wyświetlanie większości informacji z bazy danych realizowane jest za pomocą standardowej tabeli z określonymi funkcjonalnościami. Realizuje się to prawie zawsze za pomocą uniwersalnej transakcji role_sys\x_grid.aspx
Transakcja x_grid.aspx to chyba n...
adm_x_zestawienia_funkcje.aspx
Transakcja powiązana z adm_x_zestawienia.aspx, służy do skopiowania ustawień bieżącej konfiguracji widoku, w celu łatwiejszej i szybszej konfiguracji.
Uruchamiane z poziomu modułu KONFIGURACJA dla opcji widoków
Po uruchomieniu transakcj...
adm_x_zestawienia_kolumny.aspx
Transakcja powiązana z adm_x_zestawienia.aspx, służy do precyzyjnego zdefiniowania kolumn dla transakcji x_grid, lub obiektów dla transakcji x_details.aspx i x_insert_update.aspx
Uruchamiana jest z poziomu modułu KONFIGURACJA dla widoków oraz inform...
menu_insert.aspx
Konfiguracja ustawień menu lub submenu platformy StudioSystem wymaga zdefiniowania szeregu parametrów. Dla łatwego ich ustawiania dostępna jest transakcja menu_insert.aspx, która dostępna jest z poziomu modułu KONFIGURACJA. Transakcja menu_insert.aspx pracuje ...
menu_konfiguracja.aspx
Transakcja modułu KONFIGURACJA systemu, pozwala nawigować pomiędzy transakcjami odpowiedzialnymi za konfigurację platformy.
Z poziomu tej transakcji możemy uruchamiać inne transakcje odpowiedzialne za konfigurację.
adm_prx.aspx
adm...
menu_konfiguracja_role.aspx
Przed uruchomieniem modułu KONFIGURACJA administrator programu może wybrać kontekst roli w jakiej chce dokonywać konfiguracji systemu. Transakcję menu_konfiguracja_role.aspx uruchamia się z poziomu moduł ADMINISTRATOR. Zadaniem uruchomionej transakcji jest dy...
parametry_systemu.aspx
Większość ustawień platforma StudioSystem realizuje w oparciu o szablony per rola lub użytkownik, jednak jest część parametrów globalnych definiowanych dla całego systemu. Ilość tych parametrów nie jest duża, a część dostępną dla administratora (widoczną) można u...
user_cfg.aspx
Każdy użytkownik programu może mieć indywidualnie ustawione parametry dostępu do poszczególnych elementów i transakcji. Do obsługi tych ustawień dostępna jest specjalna transakcja user_cfg.aspx, która uruchamiana jest z poziomu modułu ADMINISTRATOR, opcja użytko...
x_skorowidze.aspx
Uniwersalna transakcja pozwalająca na dopisywanie i edycję pozycji słowników wykorzystywanych w całej platformie StudioSystem. Program zapisuje pozycje słowników w tabeli x_skorowidze odróżniając poszczególne rodzaje słowników za pomocą identyfikator...
role_sys
Folder zawierający zestaw standardowych, uniwersalnych transakcji dla całego systemu. Wykorzystywane są w każdym rozwiązaniu działającym w oparciu o platformę internetową StudioSystem.
Blog dotyczący programu magazynowego .
...
dashboard.aspx
Transakcja wyświetla pulpit z oknami na podstawie konfiguracji.
Moduł programu KONFIGURACJA pozwala definiować okna jakie mają znaleźć się na pulpicie menadżerskim (dashboard)
Wprowadzamy następujące informacje:
ROLA - nazwa roli dla jakie...
div_grid.aspx
Transakcja korzystająca z tych samych ustawień co x_grid.aspx tworzy na podstawie zapytania i konfiguracji tabeli bardzo prosty widok tabeli zbudowanej ze znaczników DIV. Można ją wykorzystać do wyświetlania dowolnych zapytań, jednak należy pamiętać o ogranicz...
g_grid.aspx
Uniwersalna wyszukiwarka
Zadaniem systemów bazodanowych jest umiejętność szybkiego wyszukiwania informacji, niedoścignionym wzorem jest w tym zakresie google. Użytkownicy internetu szukają informacji w różnych baza danych na różnych stronach i portalac...
import_xls.aspx
Transakcja import_xls.aspx pozwala na pobieranie danych z arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel (format pliku XLS) i zapis danych w tabelach bazy danych SQL programu StudioSystem. Transakcja działa w oparciu o konfigurację schematów importu danych,
Ustawienia im...
j_insert_update.aspx
Transakcja bliźniacza do transakcji y_insert_update.aspx, różni się zastosowaną technologią budowania strony. Konfiguracja jest tożsama, jednak obiekty umieszczane i ich obsługa opiera się na JQUERY.
Transakcja y_insert_update wymagała wykonania jawnego p...
Automatyczne wypełnienie
Dowolne pole formularza może być automatycznie wypełnione wartością wynikającą z innych pól oraz numerem nadawanym automatycznie za pomocą funkcji @LICZNIK.
Rozwiązanie znajduje zastosowanie do automatycznego wypełniania różnego rodzaju pól identyfi...
Masked Input
Jedną z form wprowadzania danych na formularzu j_insert_update jest możliwość określenie sposobu wprowadzania danych za pomocą MASKED INPUT. W tym celu wybieramy kontrolkę typ MASK i w kolumnie parametry podamy sposób formatowania danych.
Przykładowo wpisujem...
Number input
Formularz j_insert_update pozwala na wykorzystanie kontrolki typu NUMBER za pomocą której można wprowadzać wartości numeryczne w określonym formacie.
Ustawiając formularz należy wybrać typ kolumny jako Number oraz w kolumnie Parametry wprowadzić opcjonaln...
j_uwagi.aspx
Transakcja j_uwagi.aspx jest nowszą wersję poprzedniej wersji x_uwagi.aspx i pozwala na wyświetlanie, dopisywanie i edycję informacji dodatkowych dla dowolnej tabeli w oparciu o unikalny identyfikator REFNO. Ponadto można dzielić załączone uwagi wg dowo...
last_activity.aspx
Użytkownik poruszając się po programie uruchamia różne transakcje, każde uruchomienie transakcji skutkuje zapisem w bazie danych a za pomocą transakcji last_activity.aspx można wyświetlać listę ostatnich 10 otwartych (wykorzystywanych) przez użytkownika...
menu_ulubione.aspx
Każda osoba korzystająca z programu może mieć indywidualnie zdefiniowane własne submenu, czyli tzw listę ULUBIONE. Jest to spersonalizowana lista linków do wybranych przez użytkownika transakcji. Każdy pracownik może mieć zdefiniowany zarówno układ menu,...
sub_menu.aspx
Transakcja pozwalająca na wyświetlanie dodatkowych pozycji menu uszczegóławiających dalszy wybór kolejnych transakcji. Wykorzystywana jest zwykle gdy z menu głównego wybierana jest pozycja bardziej ogólna np. dokumenty przyjęć, kartoteki kontrahentów itp, to za ...
sub_menu_metro.aspx
Wyświetlanie sub menu za pomocą innej transakcji niż standardowe sub_menu znajduje zastosowanie w rozwiązaniach dla modułu Framework lub tam gdzie użytkownik (wdrożeniowiec) zechce zamiast zwykłej transakcji z sekcjami wyświetlać sub menu w postaci p...
szukaj.aspx
Lista menu
Standardowe działanie to wyświetlanie listy transakcji użytkownika z możliwością wyszukiwania wpisując szukaną frazę. Lista wynika z konfiguracji menu dla danej roli lub indywidualnego menu użytkownika.
Wpisując w okienku ...
szukaj.aspx kod
Zaawansowana metoda wyświetlania list wyboru i uruchamiania dowolnej transakcji skojarzonej w wybraną pozycją.
Przeszukiwanie list definiowanych
Transakcja szukaj.aspx pozwala na tworzenie listy do przeszukiwania na podstawie zdefiniowanej w słowniku sek...
szukaj.aspx transakcja
Zaawansowana metoda wyszukiwania dowolnej informacji w bazie i uruchamiania wskazanej transakcji do prezentacji danych.
Uruchamiając transakcję szukaj.aspx z parametrem transakcja wymuszamy specjalne działanie polegające na odszukiwaniu wskazanej infor...
szukaj.aspx wygląd
Program sprawdza czy w zdefiniowanym zapytaniu znajdują się parametry (kolumny zwracane zapytaniem SQL) w ściśle określonych kolumnach.
Przekazując więc odpowiednie parametry sterujemy wyglądem poszczególnych lub wszystkich obiektów wyświetlanych w formular...
ulubione_insert.aspx
Każdy użytkownik programu może mieć własny indywidualny zestaw sub menu z listą transakcji do wyboru, opisane wg własnego gustu i upodobania. W celu umożliwienia użytkownikowi dodawania nowych pozycji do listy ULUBIONE platforma StudioSystem posiada ...
x_mapa.aspx
Transakcja role_sys/x_mapa.aspx przeznaczona jest do wyświetlania map z usługi google, na mapie mogą być wyświetlane znaczniki miejsc adresowych kontrahentów, pracowników itp oraz trasy. Ponadto można wyświetlać mapę z prognozami pogody.
Parametr...
x_panel.aspx
Transakcja bazuje i działa na tych samych ustawieniach co x_tab.aspx, pozwala na wyświetlanie zdefiniowanych transakcji. W przeciwieństwie do transakcji x_tab, która wyświetla transakcje na zasadzie zakładek, transakcja x_panel.aspx tworzy panele wyświ...
x_run.aspx
Transakcja pozwala na uruchamianie wybranej innej transakcji dodając do niej wartości zdefiniowanych parametrów przekazanych przez użytkownika.
Uruchamianie
Wywołanie transakcji x_run.aspx wymaga podania parametrów: kod, run.
Parametry param...
x_tree.aspx
Transakcja tworzy hierarchiczną listę wyboru pozycji na zasadzie rozwijanego "drzewka" wyświetlane jest po lewej stronie ekranu, wybór pozycji z drzewka uruchamia wskazaną transakcję i wyświetla ją z prawej strony okna.
Elastyczność transakcj...
y_insert_update.aspx
Program StudioSystem za pomocą uniwersalnej transakcji y_insert_update.aspx pozwala użytkownikowi na wyświetlenie okna z kontrolkami do edycji informacji zapisanej we wskazanej tabeli. Transakcja podobna do transakcji x_insert_update.aspx, jednakże zasad...
Numeracja
Zapisując dane w bazie możemy skorzystać z funkcji numeracji dokumentów i zapisać w wybranej kolumnie kolejny numer.
Konfiguracja rozwiązania polega na określeniu wartości domyślnej jako
@LICZNIK
a w kolumnie "Zapytanie dla Combo" należy podać po ...
Pasek przycisków
Transakcja y_insert_update.aspx może wyświetlać listę dodatkowych przycisków uruchamiających powiązane transakcje, za pomocą których można rejestrować i edytować dodatkowe informacje. Przykładami takich dodatkowych transakcji są:
Uwagi
Cechy
Z...
Szyfrowanie danych
Pewne informacje możemy chcieć zapisać w bazie danych w sposób zaszyfrowany, tak aby dostęp do tych informacji nie pozwalał na ich odczytanie osobom niepowołanym. Takimi danymi newralgicznymi mogą być hasła i klucze do licencji oprogramowania użytkowni...
komunikat.aspx
Uniwersalna transakcja pozwalająca na wyświetlanie komunikatów odczytywanych z bazy (tabela _komunikaty), gdzie jako parametr refno podawana jest unikalny identyfikator komunikatu.
Przykładowo, jeżeli uruchamiamy program po wgraniu nowej wersji (pli...
kody_kreskowe.aspx
Transakcja pozwala na automatyczne generowanie kodów kreskowych lub kodów QR na podstawie konfiguracji skorowidzy oraz przekazanych parametrów. Generowanie kodów kreskowych polega na utworzeniu w zdefiniowanym formacie pliku graficznego i zapisanie go ...
x_delete.aspx
Transakcja x_delete.aspx pozwala usuwać trwale dane z bazy lub zmieniać oznaczenie ACH. Transakcja wymaga podania parametrów:
tabela - nazwa tabeli z której dane mają być usunięte lub zmieniony status ACH
kolumna - nazwa kolumny w tabeli według...
x_cecha.aspx
Transakcja pozwalająca na wyświetlanie listy cech, i ich edycję. Uniwersalność transakcji x_cecha.aspx polega na tym, że za jej pomocą można obsługiwać cechy dla każdego rodzaju dokumentu czy kartoteki w systemie.
Poniższa tabela zawiera zestawienie ...
x_details.aspx
Transakcja x_details pozwala na prezentowanie użytkownikowi oprogramowania informacji dotyczących szczegółów danej kartoteki lub dokumentu.
Transakcja często znajduje zastosowanie w połączeniu z transakcję x_tab, do wyświetlania szczegółó...
x_flagi.aspx
Transakcja pozwalająca zapisywać dla dokumentów lub kartotek dodatkowe informacje w postaci tzw "flag" czyli krótkich znaczników, opisów lub dat. Wartości flag zapisywane są w jednym polu oddzielone od siebie średnikami w tabeli dpuwa ze znacznikiem PRX=FLG....
x_grid.aspx
Wyświetlanie danych w tabeli z kartotek i rejestrów dokumentów realizowane jest przez chyba najbardziej rozbudowaną transakcję x_grid.aspx. Konfiguracja ustawień transakcji x_grid.aspx realizowana jest poprzez moduł KONFIGURACJA opcja ustawień widoków ...
x_grid.aspx parametry
Transakcja do działania wymaga podania listy parametrów.
Parametr
x_grid.aspx toolbar menu
Parametry odczytywane z kolumn tabeli
Definiowanie przycisków poleceń wyświetlanych nad tabelą w transakcji x_grid.aspx pozwala na przekazywanie parametrów odczytywanych dynamicznie z kolumny. W ten sposób można do docelowej transakcji przekazać wartość...
x_grid_skorowidze.aspx
Baza danych StudioSystem jest rozbudowana, dla wygody serwisanta systemu program udostępnia w module ADMINISTRATOR opcję wyświetlania dokumentacji opisującej bazę danych, tabele, kolumny widoki itp. na podstawie zapisanej charakterystyki. W celu prez...
x_grid_skorowidze_kolumny.aspx
Zależna od transakcji x_grid_skorowidze.aspx wyświetla listę kolumn dla wskazanej tabeli bazy danych.
x_grid_skorowidze_source.aspx
Pozwala wyświetlić dane źródłowe z bazy w dynamicznie budowanym widoku (tabeli) na podstawie wprowadzone zapytania SQL
Przykładowo wpiszemy polecenie SQL "SELECT * FROM KNKON"
i klikniemy przycisk wyświetl, otrzymamy tablę z danym...
x_insert_update.aspx
Program StudioSystem za pomocą uniwersalnej transakcji x_insert_update.aspx pozwala użytkownikowi na wyświetlenie okna z kontrolkami do edycji informacji zapisanej we wskazanej tabeli.
UWAGA: ograniczenie rozwiązania polega na możliwości edycji danych...
x_insert_update.aspx combo
Pola typu Combo
Niektóre informacje na formularzu łatwiej jest wprowadzać użytkownikowi, gdy ma do dyspozycji listę rozwijaną z pozycjami do wyboru. Przykładem zastosowania takiej listy jest skorowidz jednostek miary.
W tym celu w definicji formul...
x_insert_update.aspx obramowanie
Obramowanie za pomocą FIELDSET
Zestaw obiektów o podobnym przeznaczeniu czy cechach możemy umieścić wewnątrz ramki Fieldset . W tym celu w konfiguracji należy podać ZAWSZE parę oznaczającą od jakiej pozycji ma rozpocząć się ramka i na jakiej pozycj...
x_insert_update.aspx separator
Separator
Przy dużej ilości obiektów na formularzu można rozdzielić pozycje edycji od informacji ładowanych automatycznie za pomocą typu pola SEPARATOR.
Dodajemy do tabeli obiektów pozycję oznaczoną tekstem === i jako Typ Kolumny wybieramy Separator .
W efe...
x_kncrm.aspx
Uniwersalna transakcja pozwalająca na dopisywanie i edycję oraz wyświetlania danych kontaktowych skojarzonych z kartoteką knkon. Transakcja obsługuje tabelę KNCRM w zależności od wywołanego parametru:
kontakty
miejsca dostaw
odbiorcy
&nb...
x_mail.aspx
Transakcja pozwalająca na wysyłanie wiadomości e-mail o treści zdefiniowanej przez administratora systemu. Połączenie z serwerem pocztowym należy zdefiniować w parametrach systemu w sekcji KONFIGURACJA wskazując: Adres serwera pocztowego, nazwę użytkowni...
x_powiadomienia.aspx
Transakcja obsługuje zapis informacji związanych z powiadomieniami (zapis w tabeli dpnot).
x_priorytet.aspx
Transakcja do zmiany priorytetów dokumentów.
x_sms.aspx
Transakcja do wysyłania powiadomień przez bramkę SMS.
Parametry
kodsms
Przekazuje nazwę kodu skorowidza SMS, dla którego odczytywana jest ustawiona domyślna wartość treści wiadomości SMS. Rozwiązanie ułatwia i ...
x_sub_menu.aspx
Konfiguracja platformy StudioSystem wymaga ustawienia wielu parametrów. Ustawianie przycisków, menu itp. realziowane jest za pomocą transakcji konfiguracji dostępnej w poziomu modułu KONFIGURACJA
x_szukaj.aspx
Transakcja przeznaczona do odszukiwania dokumentów w bazie.
x_tab.aspx
Transakcja x_tab pozwala na wyświetlanie informacji w zdefiniowanych przez administratora zakładkach. Konfigurując program możemy wybrać ile, w jakiej kolejności będą wyświetlane zakładki oraz jakie transakcje szczegółowe będą zawierały i wyświetlały....
x_uwagi.aspx
Transakcja x_uwagi.aspx pozwala na wyświetlanie, dopisywanie i edycję informacji dodatkowych dla dowolnej tabeli w oparciu o unikalny identyfikator REFNO.
Transakcja wywoływana jest najczęściej jako zakładka innej transakcji np. podglądu kartoteki, dokume...
x_zalacznik.aspx
Program pozwala na załączanie do dowolnego dokumentu czy kartoteki określonych przez administratora plików. Uniwersalna transakcja x_zalacznik.aspx pozwala wskazać (wybrać) plik i przegra go na serwer oraz utworzy relację (skojarzenie). uruchomienie transak...
role_rap
Folder zawierający uniwersalną transakcję dla całego systemu przeznaczoną do tworzenia, eksportowania i drukowania raportów i dokumentów z SQL Reporting Services. Wykorzystywane są w każdym rozwiązaniu działającym w oparciu o platformę internetową StudioSystem....
raporty.aspx
Transakcja przeznaczona jest to uruchamiania opublikowanych na serwerze SQL Reporting Services raportów. Raporty uruchamiane są na serwerze ustawionym za pomocą zdefiniowanego połączenie w pliku web.config.
W sekcji odpowiedzialnej za definicje źród...
menu_rap.aspx
Transakcja menu_rap.aspx buduje za pomocą listy SubMenu pozycje raportów dla użytkownika na podstawie konfiguracji raportów.
Konfiguracja raportów
Zbudowane zostaje lista raportów do uruchomienia
 ...
role_crm
Na platformie StudioSystem transakcje umieszczone w folderze o nazwie role_crm przeznaczone są do realizacji zadań związanych z obsługą modułu CRM dla handlowców.
dpcrm_insert.aspx
Rejestracja wizyt handlowców odbywa się za pomocą standardowej transakcji dopisywania i edycji dokumentów CRM. W programie transakcję wykorzystuje się w roli CRM jako formularz spotkania handlowca.
Formularz składa się z kilku zakładek:
OGÓLNE
SZCZEG...
dpcrm_status.aspx
Zmiana statusu wizyty handlowca rejestrowana jest za pomocą transakcji dpcrm_status.aspx, uruchamia się ją z poziomu rejestru wizyt. W zależności od rejestru w jakim znajduje się dokument zmieniać się może wygląd i zakres informacji rejestrowanych przez tran...
handlowiec_insert.aspx
Zakładanie i edycja kartotek handlowców, czyli pracowników firmy, którzy realizują spotkania i sprzedaż poprzez bezpośredni kontakt z klientami. Aby móc rejestrować wizyty handlowców należy każdemu z handlowców założyć indywidualną kartotekę, do tego celu służ...
knkon_insert.aspx
Praca handlowca z klientami wymaga, aby przechowywane w bazie danych informacje ze spotkań były skojarzone z kartotekami kontrahentów - klientów. Dopisywanie i edycja kartotek kontrahentów odbywa się za pomocą transakcji knkon_insert.aspx
Transakcja po uruc...
role_doc
Folder zawierający zestaw transakcji związanych z obsługą modułu Studio Dokumenty.net działającym na platformie StudioSystem.
dpdok_insert.aspx
Transakcja przeznaczona do dopisywania i edytowania dokumentów do bazy.
Parametry transakcji
REFNO - uruchamiając transakcję możemy podać parametr refno, którego wartość oznaczać będzie unikalny numer referencyjny, dokument zostanie ...
knkar_insert.aspx
Program Studio Dokumenty.net pozwala na rejestrację kartotek pracowników związanych z obsługą dokumentów. Transakcja knkar_insert.aspx przeznaczona jest do dopisywania oraz edycji kartotek pracowników.
Transakcja zbudowana jest w o...
knkon_insert.aspx
Program Studio Dokumenty.net pozwala na rejestrację kartotek kontrahentów związanych z obsługą dokumentów. Transakcja knkon_insert.aspx przeznaczona jest do dopisywania oraz edycji kartotek kontrahentów.
Transakcja zbudowana jest w o...
role_hr
Na platformie StudioSystem transakcje umieszczone w folderze o nazwie role_hr przeznaczone są do realizacji zadań związanych z obsługą modułu HR dla agencji pośrednictwa pracy.
knkon_insert.aspx
Transakcja dopisywania i edycji kartotek klientów.
Transakcja udostępnia kilka zakładek:
Dane ewidencyjne
Opis
Miejsce zatrudnienia
Cechy
Notatki
Załączniki
knkon_insert_2.aspx
Transakcja dopisywania i edycji kartotek kandydatów do pracy.
Składa się z kilku zakładek:
dane ogólne
dane szczegółowe
dane o kandydacie
umiejętności
opis
badania lekarskie
cechy
notatki
załączniki
&n...
kwatery_insert.aspx
Pracownicy oddelegowani do pracy szczególnie za granicę wymagają zakwaterowania. Agencja pośrednictwa pracy dział logistyki zajmuje się organizacją związaną wynajmem kwater, rozliczaniem kosztów. Transakcja kwatery_insert.aspx pozwala na dopisywanie i edycję k...
kwatery_podglad.aspx
Transakcja wyświetlająca szczegółowe informacje związane z kwaterą oraz historią wykorzystania.
pojazdy_insert.aspx
Dział logistyki organizuje nie tylko miejsca zakwaterowania pracowników, ale także dojazd pojazdami. Transakcja pojazdy_insert.aspx pozwala dopisywać i edytować kartoteki pojazdów.
pracownicy_insert.aspx
Transakcja pozwalająca na dopisywanie i edycję kartotek pracowników firmy rekrutacyjnej.
x_generowanie_rozliczenia.aspx
Wprowadzanie danych związanych z obsługą pracowników pozwala na generowanie rozliczenia kosztów ich utrzymania per klient. Do realizacji zadania generowania takiego rozliczenia jest transakcja x_generowanie_rozliczenia.aspx
x_kwatery_czynsz.aspx
Transakcja wyświetlająca czynsze za kwaterę oraz pozwalająca na dopisywanie i zmianę warunków najmu.
x_pola_dodatkowe.aspx
Transakcja pozwala na zdefiniowanie dodatkowych pól związanych z opisem zawodów.
x_zamowienie_mail.aspx
Zapisane w bazie danych zamówienia klienta można przekazywać do realizacji do działów logistyki i rekrutacji za pomocą transakcji x_zamowienie_mail.aspx
Dokument zamówienia nie tylko zmienia status,. ale wysyłane są mailowo powiadomienia do pracow...
zamowienie_insert.aspx
Transakcja pozwala na rejestrowanie nowego zamówienia klienta na pracowników lub edycję istniejącego dokumentu. Składa się z kilku zakładek:
dane ewidencyjne
zapotrzebowanie klienta
cechy
notatki
załączniki
zamowienie_kwatera_insert.aspx
Pracownik działu logistyki podczas edycji dokumentu zamówienia za pomocą transakcji zamowienie_logistyka_edit.aspx może dodawać kwatery czyli kojarzyć wynajętą kwaterę z danym zamówieniem i pracownikiem.
zamowienie_logistyka_edit.aspx
Pracownik w dziale logistyki ma możliwość edycji zamówienia z określonymi funkcjonalnościami, do realizacji tego zadania wykorzystuje transakcję zamowienie_logistyka_edit.aspx
zamowienie_podglad.aspx
Transakcja wyświetla w formie podglądu szczegóły związane z dokumentem zamówienia na pracowników.
zamowienie_pozycje_insert.aspx
Skojarzona z transakcją zamowienie_insert.aspx pozwala na zapisywanie pozycji dokumentów zamówienia klienta, precyzując szczegóły związane z zamówieniem na prace pracowników.
zamowienie_rekrutacja_edit.aspx
Dział rekrutacji do zapisanych zamówień wprowadza informacje o rekrutacji pracowników za pomocą dedykowanej transakcji zamówienie_rekrutacja_edit.aspx
zamowienie_transport_insert.aspx
Pracownik działu logistyki podczas edycji dokumentu zamówienia za pomocą transakcji zamowienie_logistyka_edit.aspx może dodawać transport czyli kojarzyć kartoteki pojazdów z danym zamówieniem i pracownikiem.
role_wms
W programie Transakcje umieszczone w folderze o nazwie role_wms przeznaczone są do realizacji zadań związanych z obsługą modułu magazynowego, a w szczególności magazynu wysokiego składowania.
knwms_insert.aspx
Dopisywanie i edycja kartotek miejsc składowania.
Automatyczne tworzenie miejsc składowania
Wysłanie transakcji ze specjalnymi parametrami umożliwia na początku wdrożenia lub w sytuacji gdy dostawiane są nowe regały magazyn...
dppal_kp_insert.aspx
Program magazynowy umożliwia za pomocą transakcji dppal_kp_insert.aspx tworzyć karty paletowe, generować kody kreskowe i drukować je, aby umieścić na paletach lub innych nośnikach logistycznych.
Formularz zawiera szereg pól do wypełni...
kpaso_insert.aspx
Transakcja kpaso_insert.aspx przeznaczona jest do tworzenia schematów kompletacji na podstawie składników, usług oraz opakowań.
Uruchomienie i konfiguracja
Transakcję należy uruchamiać z parametrem refno= który wskazuje unikalny numer kar...
role_pal
Folder zawiera transakcje przeznaczone do obsługi modułu magazynu palet (gospodarka paletami) oferowanego pod nazwą handlową Studio Palety.net.
Dostępnych jest kilka transakcji przeznaczonych do rejestrowania dokumentów przyjęć i wydań palet....
dpmag_insert_p.aspx
Uniwersalna transakcja przyjęć palet do magazynu, może rejestrować dokumenty o dowolnym symbolu (podawany jako parametr przy uruchamianiu). Standardowo obsługuje przyjęcia z zewnątrz PZ i wewnętrzne PW.
dpmag_insert_r.aspx
Uniwersalna transakcja wydań palet do magazynu, może rejestrować dokumenty o dowolnym symbolu (podawany jako parametr przy uruchamianiu). Standardowo obsługuje wydania palet na zewnątrz WZ i wewnętrzne RW.
import2mws.aspx
Transakcja import2mws.aspx przeznaczona jest do pobierania informacji związanych z transportem z plików CSV i wgrywania ich do bazy systemu WMS. Zaimportowane dane są zapisywane w bazie programu w tabeli dptra
Wstęp
Import danych z plików CSV p...
eksport2sped.aspx
Transakcje przeznaczona jest do eksportu danych dotyczących dokumentów magazynowych w formacie pliku CSV.
Przeznaczenie
Tworzenie pliku z informacjami dla systemu spedycyjnego SPED
Konfiguracja
Plik z danym umieszczany jest zgodnie z...
Przeglądarka Chrome
Platforma StudioSystem od wersji 2014 jako podstawową przeglądarkę traktujemy Google Chrome i wszystkie transakcje testujemy głównie na niej. Można co prawda korzystać z dowolnej przeglądarki obsługującej prawidłowo standard HTML5 i CSS3, jednak rekomenduj...
Baza danych
Wraz z ciągłym rozwojem oprogramowania StudioSystem zmienia się struktura bazy danych. SoftwareStudio prowadzi na bieżącą dokumentację bazy i jej struktury oraz obiektów. Dynamiczne budowanie dokumentacji OnLine dla aktualnej wersji zainstalowanej bazy do...
Tabele
Dane zapisywane są w bazie w tabelach. Ich organizacja w bazie zapewnia łatwa nawigację pomiędzy informacjami jakie przechowują dzięki określonym zasadą.
Ogólnie możemy podzielić informacje na następujące rodzaje:
SYSTEMOWE
dane konfiguracyj...
Indeksy
Optymalizacja zapytań do bazy wymaga zbudowania odpowiednich indeksów, czyli "spisów treści" związanej z zawartością tabel. Brak odpowiednich indeksów uniemożliwia szybkie i efektywne korzystanie z oprogramowania bazodanowego.
...
Widoki
Dla łatwiejszego operowania na danych program StudioSystem udostępnia szereg wirtualnych tabel zwanych widokami. Za pomocą widoków tworzone są zestawienia danych połączonych relacjami. Dzieki nim poznanie wyników i logiki biznesowej oprogramowania jest zn...
Funkcje
Część zdań związanych z przetwarzaniem danych może być wykonywana przez serwer SQL, gdyż takie obliczenia są dużo bardziej wydane niż tradycyjne przetwarzanie programowe.
Aplikacja StudioSystem zawiera szereg funkcji wbudowanych w bazie SQL Server...
SoftwareStudio Sp. z o.o.
SoftwareStudio Sp. z o.o.
62-069 Dąbrowa k. Poznania, ul.Innowatorów 8
Innowatorów 8 Dąbrowa k. Poznania , Wielkopolska 62-069 Polska
+48 533 322 627
kontakt@softwarestudio.com.pl
Jana Bosko 9b Przytoczna , L...
O firmie
Branża informatyczna, w której działa SoftwareStudio jest i będzie zawsze wymagająca – w działaniu i w myśleniu.
Siłą spółki SoftwareStudio są ludzie – to dzięki nim firma utrzymuje się na rynku i zdobywa nowe obszary. Podejmując dużo wyzwań nasi p...
Warunki korzystania
Witamy na witrynie SoftwareStudio
Odwiedzając nasze strony automatycznie zgadzasz się z warunkami użytkowania podanymi na tej stronie. SoftwareStudio Sp. z o.o. udostępnia Państwu szeroki zakres informacji, oprogramowania, produktów, pliki do ...
Partnerzy biznesowi
SoftwareStudio współpracuje z wybranymi partnerami merytorycznymi i technologicznymi w celu zapewnienia najlepszej oferty i jakości usług oraz produktów. Zapraszamy do korzystania z ofert usług i produktów naszych partnerów biznesowych.
...
Interlabel
W zakresie dostaw profesjonalnego sprzętu i urządzeń związanych z kodami kreskowymi współpracujemy z firmą:
INTERLABEL Mariusz Cichoszewski
Tuchom, ul. Wesoła 6
80-209 Chwaszczyno
Zapraszamy do składania zapytań ofertowych, powołując ...
Microsoft
Rozwiązania SoftwareStudio działają na systemach firmy Microsoft, jako partner Microsoft ze statusem SILVER oferujemy naszym klientom możliwość zakupu licencji na aplikacje i systemy firmy Microsoft, a w szczególności na licencje serwera bazodanowego SQL Ser...
Polityka prywatności
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeni...
Technologia
Z punktu widzenia przedsiębiorstw jedną z najbardziej fascynujących obietnic ery informacji jest zapowiedź możliwości zapewniania pracownikom dostępu do informacji i narzędzi niezbędnych do ich wykorzystywania w dowolnym czasie i miejscu. W pewnej m...
HTML 5
Wsparcie wszystkich środowisk i producentów przeglądarek ukierunkowane jest na HTML 5, w związku z tym zmieniliśmy jądro platformy StudioSystem na zgodność ze standardem HTML5 .
HTML 5 to język wykorzystywany do tworzenia i prezentowania stron inte...
Baza danych
Microsoft SQL Server (MS SQL) to system zarządzania bazą danych, wspierany i rozpowszechniany przez korporację Microsoft. Jest to główny produkt bazodanowy tej firmy, który charakteryzuje się tym, iż jako język zapytań używany jest przede wszystkim Transact-S...
Aplikacja w chmurze
SoftwareStudio Sp. z o.o. tworzy wydajne aplikacje internetowe w technologii Microsoft ASP.net które łączyć się mogą z aplikacjami innych producentów. Skuteczna aplikacja w chmurze rozwiązuje konkretne problemy, aby spełniała swoje zadania powinna być dobrz...
Web Services
Punktem wyjścia do zrozumienia inteligentnego oprogramowania klienckiego są Usługi Web Services. Oparte na otwartych standardach internetowych, usługi Web Services mogą być z łatwością instalowane i wdrażane za pośrednictwem sieci. Ułatwiają one firmom r...
Microsoft .NET
Oprogramowanie firmy Microsoft służące do łączenia informacji, osób, systemów i urządzeń. Technologia .NET zapewnia współdziałanie oparte na XML, wykorzystywana jest w wielu produktach firmy Microsoft: w serwerach, klientach, usługach i narzędziach. Na przykład t...
ASP.net
Oprogramowanie serwera www było stosunkowo proste, wystarczyło że odbierał on żądania stron identyfikujące adres URL pliku, pobierał plik o wskazanej nazwie z dysku serwera i zwracał go do klienta. Takie rozwiązanie było wystarczające w czasach prehistoryc...
Telefony, tablety i terminale
Aplikacja współpracuje z większością dostępnych na rynku smartfonów oraz tabletów opartych na systemie operacyjny ANDROID firmy Google. Ponadto oferowane są rozwiązania na telefony Blackberry, iPhone firmy Apple oraz Nokia z Microsoft Windows Phone.
...