Oprogramowanie do magazynu

Poznaj Oprogramowanie do magazynu firmy SoftwareStudio

Moduł magazynu wysokiego składowania to oprogramowanie magazynowe zaprojektowane, aby pomóc organizacjom zmaksymalizować wydajność i obniżyć koszty operacji magazynowych wysokiego składowania. System został zaprojektowany w celu zapewnienia wglądu w operacje magazynowe w czasie rzeczywistym, co pozwala na wydajniejsze i tańsze zarządzanie łańcuchem dostaw.

SoftwareStudio poleca oprogramowanie do magazynu działające online przez przeglądarkę Internetową oraz kolektory danych Android. Nasz program do magazynu przeznaczone jest dla firm produkcyjnych, handlowych i operatorów logistycznych z branży 3PL.

Oprogramowanie od SoftwareStudio to system klasy WMS (Warehouse Management System). Jest to system, który może działać samodzielnie. Ale też można automatycznie synchronizować wprowadzane dane z nadrzędnym systemem ERP. Dlatego WMS od SoftwareStudio to intuicyjny i profesjonalny program do zarządzania magazynem.

SoftwareStudio oferuje oprogramowanie do magazynu dla magazynów wysokiego składowania. Ponieważ wdrożenie oprogramowania do magazynu w firmie pozwala na sprawne działanie pracownikom w wielu działach. SoftwareStudio pozwala na kontrolę stanów magazynowych dla wybranego magazynu, wszystkich magazynów, wg wybranych cech towarów oraz wg dostawców. Ewidencja jest prowadzona w układzie ilościowym z dokładnością do miejsca składowania oraz numerów partii (numerów seryjnych) wraz z terminem przydatności.

Oprogramowanie do magazynu online

Zintegrowane oprogramowanie magazynowe umożliwia bezpośrednią komunikację online kontrahentów magazynu z WMS. Przede wszystkim rozwiązanie koncentruje się na aktywności sektora 3PL (third party logistics). A także specjalizujących się w profesjonalnym świadczeniu różnego rodzaju usług związanych z magazynowaniem w modelu outsourcingu.

SoftwareStudio od 2008 roku oferuje oprogramowanie do magazynu. Rodzaje przepływów w magazynie to ruchy jednostek po ich przyjęciu do magazynu, ruchy wewnątrz magazynu oraz w momencie ich wydania. Ponieważ niektóre magazyny mają różne strefy operacyjne w zależności od rodzajów produktu i metod ich składowania. W magazynie spotykamy strefy przeładunków pośrednich. Mogą być konieczne różne procedury robocze, które wymagają przepływów o średnim bądź wysokim stopniu złożoności.

Oprogramowanie do magazynu

Oprogramowanie stanowi kompleksowe rozwiązanie do śledzenia i zarządzania zapasami w obiektach magazynowych wysokiego składowania. Pozwala organizacjom śledzić i monitorować poziomy zapasów, optymalizować przepustowość i obniżać koszty operacyjne. Zapewniając kompleksowy wgląd w zapasy i operacje magazynowe, organizacje mogą dokładniej planować swoje potrzeby w zakresie zapasów i zmniejszać ryzyko przepełnienia lub niedoboru zapasów.

System obsługuje również zaawansowane funkcje, takie jak skanowanie kodów kreskowych, alerty w czasie rzeczywistym i automatyczne uzupełnianie. Pomaga to zapewnić właściwe zarządzanie zapasami i ich uzupełnianie, zmniejszając ryzyko wyczerpania zapasów i zwiększając zadowolenie klientów. System obsługuje również zautomatyzowane procesy kompletacji, pakowania i wysyłki, umożliwiając organizacjom usprawnienie ich operacji i poprawę wydajności.

Moduł magazynu wysokiego składowania zapewnia organizacjom narzędzia potrzebne do usprawnienia operacji magazynowych. Może pomóc obniżyć koszty, zwiększyć wydajność i poprawić zadowolenie klientów. Korzystając z zaawansowanych funkcji systemu, organizacje mogą mieć pewność, że ich zapasy są odpowiednio zarządzane, a ich łańcuch dostaw działa płynnie i ekonomicznie.

Więcej informacji na temat Oprogramowanie do magazynu

zarządzanie magazynem

Co wybrać do zarządzania magazynem?

Zastosowanie aplikacji do prowadzenia magazynu w gospodarce magazynowej przyśpiesza operacje związane z wystawianiem dokumentów obrotu towarowego oraz usprawnia prace z przypisywaniem określonemu adresowi w przestrzeni składowej jednej palety (pojemnika).

program magazynowy klienta

Personalizacja WMS

System informatyczny służący do zarządzania magazynem wykracza daleko poza standardowe funkcje dotychczasowych systemów magazynowych w postaci oprogramowania kontrolującego stan zawartości magazynu i dystrybucję towarów. System informatyczny służący do zarządzania magazynem wykracza daleko poza standardowe funkcje dotychczasowych systemów magazynowych w postaci oprogramowania kontrolującego stan zawartości magazynu i dystrybucję towarów.

Zwroty narzędzi do magazynu

Narzędzia znajdujące się na stanie u pracownika możemy przyjąć do magazynu narzędzi na podstawie dokumentu zwrotu wypełniając specjalny formularz. Zwracane mogą być wyłącznie narzędzia, które wcześniej zostały wydane za pomocą dokumentu wypożyczenia. Z menu w górnej części ekranu należy wybrać w sekcji Magazyn Narzędzi pozycję ZWROTY, wyświetlony zostanie rejestr dokumentów zwrotów do magazynu narzędziowni.

Instalacja aplikacji WMS na terminal Windows Mobile

Program magazynowy, mobilna obsługa magazynu

Kolektor danych lub telefon z systemem Android zapewnia mobilna obsługa magazynu. Rozwiązanie to kierowane jest do właścicieli i operatorów magazynów wysokiego składowania. Oprogramowanie magazynowe zapewnia pomoc przy zwiększeniu i zachowaniu efektywności obsługi i prac magazynowych. Stale rosnąca siła systemu Android prężnie wkracza w środowisko aplikacji biznesowych. Staje się konkurencją dla dominującego od lat systemu Windows CE czy Windows Mobile. Dlatego dalszy rozwój aplikacji mobilnych prowadzimy na platformie Android.

program magazynowy android

WMS ANDROID

Program WMS Android stanowi ważny element rozwiązań obsługi magazynu logistycznego. Uruchamiasz go na mobilnym urządzeniu z wbudowanym skanerem kodów kreskowych zyskujemy nową jakość pracy magazyniera.

program magazynowy administrator

Gospodarka magazynowa

Program Magazynowy WMS.net oraz TCS.net są propozycjami od SoftwareStudio na sprawne zarządzanie i prowadzenie gospodarki magazynowej. Wraz z informatyzacją przedsiębiorstw możliwe jest prowadzenie gospodarki magazynowej przez zaawansowane oprogramowanie.

kartoteki magazynowe

Kartoteki magazynowe

Ogólnie rzecz biorąc, program magazynowy jest potężnym narzędziem dla firm, które muszą zarządzać zapasami i je śledzić. Zapewnia skuteczny sposób śledzenia poziomów zapasów, zamówień, wysyłek i operacji magazynowych. Korzystając z programu magazynowego, firmy mogą lepiej zarządzać swoimi zapasami i mieć pewność, że ich klienci otrzymają produkty, których potrzebują w odpowiednim czasie.

android w zakładzie produkcyjnym

Program magazynowy online dla klienta

Klient magazynu ma dostęp do aplikacji magazynowej za pomocą przeglądarki internetowej. W naszym wypadku jest to serwer Microsoft Windows Server, SQL Server oraz IIS Server. Dostęp do programu magazynowego OnLine daje klientowi poczucie bezpieczeństwa. Zwiększa jego komfort obsługi związany z bieżącą kontrolą i informacją o stanach magazynowych czy obrotach. Warunki udanego wdrożenia systemu WMS, czyli system zarządzania magazynem. Udane wdrożenie systemu #WMS zwykle zależy od kilku czynników. Część z nich leżą po stronie klienta, firmy realizującej wdrożenie (np. zaangażowanie pracowników w szkolenia). Inne zależą od samej firmy wykonującej wdrożenie (np. kompetencje w logistyce).

dopisanie w programie magazynowym

y_insert_update.aspx

Program StudioSystem za pomocą uniwersalnej transakcji y_insert_update.aspx pozwala użytkownikowi na wyświetlenie okna z kontrolkami do edycji informacji zapisanej we wskazanej tabeli. Transakcja podobna do transakcji x_insert_update.aspx, jednakże zasadniczą różnicą jest możliwość definiowania zakładek w formularzu dopisania/edycji.

Główną zaletą WMS.net jest to, że pozwala na automatyzację procesów magazynowych, co przekłada się na zwiększenie efektywności i oszczędność czasu oraz kosztów

Wysyłka z magazynu za pomocą firm kurierskich

Korzystanie z firm kurierskich do wysyłania towarów z magazynu szybko staje się preferowaną opcją dla firm każdej wielkości. Nie tylko zapewnia firmom opłacalny i niezawodny sposób dostarczania ich produktów tam, gdzie ich potrzebują, ale także oferuje im szeroki zakres usług, które czynią ten proces znacznie wygodniejszym.

Outsourcing IT

Hosting aplikacji

Z punktu widzenia użytkownika hosting aplikacji magazynowych na serwerach w DataCenter zachowują się dokładnie tak samo jak aplikacje instalowane i uruchamiane na zwykłych serwery dedykowanych.

Outsourcing IT

Outsourcing IT

Jakimi cechami outsourcing it wyróżnia się na tle innych rozwiązań? Nawiasem mówiąc outsourcing it w przedsiębiorstwie ułatwia pracę wielu osobom w firmie. Licencjonowanie komercyjne WMS.net dostępne jest w wersji na użytkownika lub na procesor, bez limitu ilości użytkowników.

system magazynowy drukarka etykiet logistycznych

Aplikacja Etykiety Logistyczne

Etykieta taka jest nośnikiem informacji w łańcuchu dostaw, w którym wszyscy uczestnicy (producent, przewoźnik, dystrybutor, detalista) porozumiewają się wspólnym językiem. To porozumiewanie się jest możliwe właśnie dzięki stosowaniu standardów globalnego systemu GS1.

program magazynowy Szyfrowanie danych

Szyfrowanie danych

Zaszyfrowanie całej bazy danych, plików danych lub plików dziennika jest możliwe bez konieczności wprowadzania zmian w aplikacji. Dlatego szyfrowanie danych jest coraz częściej stosowane w korporacjach. Korzyści takiego rozwiązania to między innymi: możliwość wyszukiwania zaszyfrowanych danych zarówno z określonego zakresu, jak i przy użyciu wyszukiwania rozmytego; możliwość wyszukiwania bezpiecznych danych pochodzących od nieautoryzowanych użytkowników; oraz szyfrowanie danych bez wprowadzania żadnych wymaganych zmian w istniejących aplikacjach.

DEMO Oprogramowanie do magazynu

Sprawdź program w wersji DEMO. Moduł magazynu wysokiego składowania to oprogramowanie magazynowe zaprojektowane, aby pomóc organizacjom zmaksymalizować wydajność i obniżyć koszty operacji magazynowych wysokiego składowania. System został zaprojektowany w celu zapewnienia wglądu w operacje magazynowe w czasie rzeczywistym, co pozwala na wydajniejsze i tańsze zarządzanie łańcuchem dostaw.
DEMO