Studio Codabar.net Certyfikat GS1 dla SoftwareStudio

Studio Codabar.net

Moduł StudioSystem stanowi nieocenione narzędzie dla firm, które pragną dokładnie śledzić informacje związane z towarami oznakowanymi kodami kreskowymi. Dzięki temu narzędziu, możliwe jest rejestrowanie kluczowych szczegółów, takich jak numery partii, numery seryjne, data ważności, oraz data produkcji. Te informacje są kluczowe w procesie zarządzania logistyką magazynową i gospodarką narzędziową.

Moduł StudioSystem - Skuteczne Zarządzanie Informacjami o Towarach

Moduł StudioSystem to kompleksowe rozwiązanie, które ułatwia zarządzanie informacjami o produktach, minimalizuje błędy i usprawnia procesy logistyczne oraz gospodarkę narzędziową w Twojej firmie. Dzięki niemu będziesz miał pełną kontrolę nad swoimi danymi i zyskasz pewność, że wszystkie operacje przebiegają sprawnie i efektywnie.

Szybkie i precyzyjne drukowanie etykiet

Jedną z głównych zalet Modułu StudioSystem jest jego zdolność do drukowania etykiet na różnych poziomach opakowań. Możesz tworzyć etykiety dla pojedynczych artykułów, opakowań zbiorczych oraz jednostek logistycznych, w tym palet. Aby to zrobić, wystarczy skorzystać z narzędzi takich jak Microsoft Report Builder 3.0. Proces drukowania jest obsługiwany przez SQL reporting services, a wynikowe pliki są w formacie PDF, gotowe do wydruku na dowolnej drukarce kompatybilnej z systemem Windows, w tym również na drukarkach kodów kreskowych ZEBRA.

Integracja i odczyt wagi palet

Moduł StudioSystem oferuje także funkcjonalność odczytywania wagi palet i zapisywania tych danych w kontekście numeru jednostki logistycznej. To rozwiązanie pozwala na dokładne monitorowanie wagi przesyłek i ułatwia zarządzanie nimi.

Łatwa obsługa danych towarowych

Niezależnie od tego, czy preferujesz przechowywanie danych towarowych w bazie SQL, czy też chcesz odczytywać je online z innych baz systemu WMS lub ERP, Moduł StudioSystem jest elastyczny i dostosowuje się do Twoich potrzeb. Ponadto istnieje możliwość integracji z systemem ERP, na przykład z SAP. Możesz importować dane cyklicznie z plików XLS lub korzystać z połączenia online za pomocą WebService.

Moduł StudioSystem przeznaczony jest do ewidencji informacji związanych z towarami oznakowanymi kodami kreskowymi ze szczegółami takimi jak numery partii / numery seryjne, data ważności / data produkcji, numery jednostek logistycznych SSCC.

Program nie tylko rejestruje dane w bazie odczytywane z kodów kreskowych, ale także pozwala na drukowanie etykiet na pojedyncze artykułu, opakowania zbiorcze oraz jednostki logistyczne (palety). Szablony wydruku projektuje się za pomocą Microsoft Report Builder 3.0, a same wydruki realizowane są za pomocą SQL reporting services. Generowane są pliki PDF, które mogą być wysyłane na dowolną drukarkę zgodną z systemem Windows, a w szczególności na drukarki kodów kreskowych ZEBRA.

Ponadto moduł pozwala na odczytywanie wagi palet i zapisu tych danych  w powiązaniu z numerem jednostki logistycznej.

Dane dotyczące kartotek towarowych mogą być zapisywane w bazie SQL lub odczytywane OnLine z innej bazy systemu WMS lub ERP. Ponadto istnieje możliwość integracji z systemem ERP np. SAP zarówno na zasadzie Offline (import danych cyklicznie z plików XLS) lub OnLine za pomocą WebService.

studio codabar kartoteka magazynowa


Dopisywanie kartoteki towarowej uruchamiamy poprzez kliknięcie przycisku DOPISZ. Otwarte zostaje okno tworzenia kartoteki składające się z dwóch elementów:

 1. zakładki Dane Ewidencyjne zawierającej dane podstawowe towaru:
  1. indeks – kod towaru
  2. kod kreskowy – kod EAN (13 znakowy),
  3. nazwy – nazwa towaru
  4. opis 1 i opis 2 – dodatkowy opis towaru (pola opcjonalne),
  5. jednostka,
 2. zakładki Parametry – zawierającej dane wagowe towaru i jego tary:
  1. waga karton netto (w gramach),
  2. waga karton brutto (w gramach),
  3. waga opakowania (w gramach),
  4. waga palety chep (w kilogramach).

Zapisanie nowej kartoteki potwierdzamy kliknięciem na przycisk ZAPISZ, anulowanie zapisu potwierdzamy przyciskiem ANULUJ.

Ważenie

Pakowane towary możemy ważyć za pomocą wagi przemysłowej OHAUS.

studio codabar konfiguracja wagi

Terminal

Na stanowisku w magazynie lub hali produkcyjnej montowany jest komputer z czytnikiem kodów kreskowych oraz drukarką ZEBRA, na komputerze uruchamiany jest moduł TERMINAL z wybranymi transakcjami.

Ważenie

Na stanowisku roboczym odbywa się skanowanie etykiet oraz ważenie jednostek logistycznych.

studio codabar terminal ważenie

Po ustawieniu kursora w polu „Kod kreskowy 1” można rozpocząć skanowanie kodów kreskowych umieszczonych na etykietach paletowych, pamiętając o odpowiedniej kolejności skanowania (patrz poniższy przykład).

studio codabar etykieta logistyczna


Zeskanowanie kodów w niewłaściwej kolejności, lub kodu niewłaściwego (nie występującego w bazie), skutkuje jego odrzuceniem i wygenerowaniem komunikatu błędu. Prawidłowy odczyt kodu kreskowego
1 oraz 2 powoduje identyfikację towaru wraz pozostałymi parametrami zawartymi w poszczególnych kodach, oraz zapis sekwencji w buforze programu
W przypadku palet niejednorodnych – na których znajduje się więcej niż jeden artykuł – istniej możliwość kolejnego skanowania kilku etykiet paletowych i dokonania porównania wagi zbiorczej dla całej palety. Analiza wagi palety następuje po uruchomieniu funkcji „Ważenie”.
Jeżeli proces ważenia zostanie zaakceptowany, kliknięcie na przycisk DRUKUJ powoduje wydruk etykiety ważenia oraz zapis danych ważenia w bazie. Przykład etykiety ważenia poniżej.

studio codabar etykieta z ważenia

Przyjęcie z produkcji

Specjalna transakcja do rejestrowania przyjęć do magazynu wyrobów gotowych z produkcji pozwala za pomocą skanowania kodów kreskowych na kartonach rejestrować przyjęcie zarówno wyrobu gotowego na nowo tworzonej palecie jak i elementów pakowanych do kartonu zbiorczego.

przyjęcie z produkcji skanowanie kod kreskowy
Cloud Computing
SAdam

Cloud Computing

Chmura obliczeniowa to nowoczesny model przetwarzania, który opiera się na korzystaniu z usług dostarczanych przez zewnętrzne organizacje. W ramach tego modelu, funkcjonalność jest postrzegana jako usługa, która dostarcza wartość dodaną użytkownikowi, oferowana przy użyciu konkretnego oprogramowania i infrastruktury.

Szyfrowanie danych
program WMS

Szyfrowanie danych

Szyfrowanie danych jest teraz coraz bardziej popularne w firmach i korporacjach. Możemy zaszyfrować całą naszą bazę danych, pliki danych i pliki dziennika bez konieczności modyfikacji naszych aplikacji. To znaczy, że możemy zabezpieczyć nasze dane w prosty sposób.

WMS SoftwareStudio
SAdam

WMS SoftwareStudio

SoftwareStudio stworzyło system WMS, który spełnia wszystkie potrzeby magazynów, także tych wysokiego składowania. Do tej pory zaufało nam wiele firm, które wskazują na obniżenie kosztów związanych z pracą magazynu. Kontrola wszystkich procesów (transportów między magazynami, zmiany rozmieszczeń w magazynie, ustalania lokalizacji asortymentu oraz palet, szybka identyfikacja miejsc i danych dotyczących produktów i wiele innych) dzięki programowi od SoftwareStudio jest o wiele lepiej zorganizowana i pozwala na przechowywanie i przeglądanie dokumentacji w wygodny sposób Online.

Studio Codabar.net

Moduł StudioSystem to kompleksowe rozwiązanie, które ułatwia zarządzanie informacjami o produktach, minimalizuje błędy i usprawnia procesy logistyczne oraz gospodarkę narzędziową w Twojej firmie. Dzięki niemu będziesz miał pełną kontrolę nad swoimi danymi i zyskasz pewność, że wszystkie operacje przebiegają sprawnie i efektywnie.
DEMO
Przyjęcie palet
SAdam

Przyjęcie palet

Integracja procesu przyjmowania palet z operacjami magazynowymi w Studio WMS.net znacząco ułatwia zarządzanie magazynem. Funkcja PALETY umożliwia precyzyjne określanie rodzaju i ilości palet, co jest kluczowe w magazynach wysokiego składowania. Efektywność tej funkcji przyczynia się do lepszego zarządzania przestrzenią magazynową i zapewnia dokładność danych.

Odbiorcy
basiap

Odbiorcy

Zarządzanie kartotekami kontrahentów w każdej firmie handlowej, produkcyjnej lub logistycznej może być czasem skomplikowane i wymagające. Aby uprościć ten proces, kluczowe jest wykorzystanie zaawansowanego narzędzia takiego jak program magazynowy Studio WMS.net od SoftwareStudio. Ta innowacyjna aplikacja umożliwia efektywne i efektywne przeprowadzanie operacji związanych z kartotekami kontrahentów, w tym zarządzanie odbiorcami towarów.

Nowy dokument WZB
SAdam

Nowy dokument WZB

W programach magazynowych, takich jak Studio WMS.net dostarczany przez SoftwareStudio, istnieje możliwość tworzenia różnych rodzajów dokumentów magazynowych, w tym wydań bezpośrednich (WZB). W tym artykule omówimy, jak tworzyć nowy dokument WZB w programie magazynowym.

WMS Outsourcing

WMS Outsourcing

WMS Outsourcing to konfiguracja programu obsługi magazynu, w której dokumenty zewnętrzne opierają się na zleceniach od klienta. Magazyn jest podzielony na s...
Kartoteki

Kartoteki

Przy wyborze programu magazynowego warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalności i wszechstronność. Dobre oprogramowanie powinno umożliwiać zarządzanie kartotek...
Kartoteki kontrahentów

Kartoteki kontrahentów

Dzięki rozbudowanym funkcjom programu magazynowego Studio WMS.net, zarządzanie kartoteką kontrahentów stało się proste, intuicyjne i efektywne. SoftwareStudio syste...
Cennik

Cennik

Studio WMS.net to nie tylko program magazynowy, to kompleksowe rozwiązanie, które ułatwia codzienną pracę. Dzięki nim zarządzanie kartotekami kontrahentów i ich c...
Koszty w rozliczeniu

Koszty w rozliczeniu

Prawidłowo zdefiniowane koszty w rozliczeniu pozwalają na dokładne i przejrzyste rozliczenia z kontrahentami. W rezultacie, proponowane przez SoftwareStudio ro...
Odbiorcy

Odbiorcy

Zarządzanie kartotekami kontrahentów w każdej firmie handlowej, produkcyjnej lub logistycznej może być czasem skomplikowane i wymagające. Aby uprościć ten pro...
Kartoteki towarowe

Kartoteki towarowe

Studio WMS.net, jako zaawansowany program magazynowy, oferuje wiele cennych narzędzi do zarządzania magazynem. Jednym z nich są właśnie kartoteki towa...
Lokalizacje

Lokalizacje

SoftwareStudio, znane z wielu innowacyjnych rozwiązań dla biznesu, po raz kolejny udowadnia swoje kompetencje w zakresie zarządzania magazynem, oferując pro...
Usługi

Usługi

W systemach informatycznych wspomagających zarządzanie magazynem, jedną z istotnych funkcji jest możliwość definiowania i zarządzania usługami logisty...
Przyjęcie do magazynu

Przyjęcie do magazynu

Efektywne zarządzanie procesem przyjęcia do magazynu jest kluczowe dla prawidłowej pracy magazynu. Dlatego warto zainwestować w program WMS, tak jak Stu...
Indeks

Indeks

Oprogramowanie do zarządzania magazynem z dostępem online to prawdziwy game-changer. Przede wszystkim, pozwala na zdalne zarządzanie zapasami. Co więcej, uła...
Alfabetycznie

Alfabetycznie

Wraz z dynamicznym rozwojem branży e-commerce, efektywne oprogramowanie do zarządzania magazynem z dostępem online staje się niezwykle istotne dla fir...
Spis Magazyn WMS.net

Spis Magazyn WMS.net

WMS.net pozwala na obsługę różnych rodzajów magazynów, takich jak magazyny wysokiego składowania, magazyny z automatycznym systemem sortowania, magazy...
Programy magazynowe

Programy magazynowe

Programy magazynowe, wykorzystując najnowszą technologię, są niezbędnym narzędziem dla operatorów logistycznych. Dzięki nim można obniżyć koszty, poprawić o...
CMMS Utrzymanie ruchu

CMMS Utrzymanie ruchu

CMMS to skrót od anglojęzycznego terminu Computerized Maintenance Management System, czyli Komputerowy System Zarządzania Utrzymaniem Ruchu. Systemy te...
Kartoteki

Kartoteki

Niniejszy program obsługujący CMMS sekcję kartoteki zapewnia pełną funkcjonalność obsługi danych dotyczących obiektów, pracowników, kontrahentów, lokalizacji...
Kartoteki obiektów

Kartoteki obiektów

Menu CMMS (Computerized Maintenance Management System) umożliwia wyświetlanie i zarządzanie kartotekami obiektów w Twojej firmie. Dzięki temu menu będz...
Kartoteki pracowników

Kartoteki pracowników

Kartoteki pracowników w programach magazynowych oraz CMMS Utrzymanie Ruchu są nie tylko miejscem gromadzenia danych personalnych, ale również stanowią pods...
Kartoteki kontrahentów

Kartoteki kontrahentów

Kartoteki kontrahentów w programie magazynowym WMS.net to niezbędne narzędzie dla każdej firmy, która dba o efektywność i profesjonalizm w zarządzaniu magazyn...
Lokalizacje obiektów

Lokalizacje obiektów

Studio WMS.net firmy SoftwareStudio to jedno z takich rozwiązań. WMS (Warehouse Management System) to program komputerowy, który wspomaga zarządzanie mag...