x_zalacznik.aspx

Program magazynowy

Studio WMS.net

Podziel się informacją

x_zalacznik.aspx

Program pozwala na załączanie do dowolnego dokumentu czy kartoteki określonych przez administratora plików. Uniwersalna transakcja x_zalacznik.aspx pozwala wskazać (wybrać) plik i przegra go na serwer oraz utworzy relację (skojarzenie). uruchomienie transakcji nie tylko pozwala dodawać pliki, ale także wyświetla wcześniej dołączone pliki i je otwiera do podglądu w nowym oknie przeglądarki lub domyślnym programie skojarzonym z danym typem pliku.

x_zalacznik

 

Lista plików dopuszczalnych do wgrywania jest definiowana przez parametr globalny, a jeżeli go nie ma zdefiniowanego jest jest przyjęta lista plików systemowych.

Nie zaleca się zezwalania wgrywania plików wykonywalnych typu EXE

 

parametr załączniki ZALEXT

 

Jeżeli w parametrze (ZALEXT) zdefiniujemy własną listę plików dopuszczalnych do importowania np. *.doc *.docx *.xls *.xlsx *.ppt *.pptx *.pdf *.bmp *.gif *.htm *.html

to taka lista wyświetli się jako informacja na formularzu

parametr załączniki

 

Grupowanie załączników

Załączone pliki mogą być grupowane wg zdefiniowanych typów. Definicje tworzy się w module ADMINISTRATOR w opcji skorowidze systemowe ZAL – rodzaje załączników.

parametr załączniki lista

 

Przypisanie załącznika do określonej grupy typu dokumentów ułatwia nawigację w sytuacji gdy do danej kartoteki lub dokumentu (sprawy) załączona jest duża liczba plików.

x_zalacznik pliki

 

Uruchamiając transakcję x_zalacznik.aspx można ustawić automatycznie typ załącznika przekazując parametr typzal

np.

x_zalacznik.aspx?typzal=S1&refno=

w efekcie lista wyboru typu załącznika zostanie ustawiona na Aplikacja o druk S1.

 

Dostęp do wybranych grup zależy od parametru ROLASYS użytkownika, który korzysta z programu. Lista zawiera pozycje ze słownika które nie mają przypisanej (określonej) roli systemowej oraz te pozycje które są przypisane do roli systemowej w której pracuje użytkownik.

Jeżeli zdefiniowane będą specyficzne rodzaje grup załączników dla roli Magazyn to dla roli CRM mogą być inne, ale grupa BRAK będzie wspólna dla każdej z ról.

Przykładowo w skorowidzu mamy zdefiniowane następujące pozycje:

x_zalacznik per rola definicja

 

w efekcie na formularzu transakcji lista użytkownika rolisys=CRM do wyboru będzie składać się z dwóch pozycji do wyboru:

  • Pełnomocnictwo 64-8 – ponieważ jest jawnie przypisane do roli zalogowanego użytkownika
  • BRAK – ponieważ nie ma przypisanej żadnej roli, będzie dostępne w każdej roli

x_zalacznik per rola

 

 

Przyjęcie wewnętrzne PW

Przyjęcie wewnętrzne PW

Efektywne zarządzanie przyjęciem wewnętrznym przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwia dokładne śledzenie i kontrolę zapasów w obrębie magazynu, co jest kluczowe dla utrzymania prawidłowych stanów magazynowych i optymalizacji przestrzeni.

dpdok_insert.aspx

Transakcja przeznaczona do dopisywania i edytowania dokumentów do bazy.   Parametry transakcji REFNO – uruchamiając transakcję możemy podać parametr refno, którego wartość oznaczać będzie unikalny

Instalacja aplikacji WMS na terminal Windows Mobile

Instalacja aplikacji WMS na terminal Windows Mobile

Aplikacja Studio WMS.net jest przeznaczona do instalacji na terminalach Windows Mobile. Program ten działa na systemach Windows Mobile 5.0 i nowszych. Aby zacząć korzystać z aplikacji WMS, konieczne jest uprzednie zainstalowanie bibliotek .Net CF 3.5 na urządzeniu.

Przyjęcie do magazynu za pomocą terminala radiowego

MOTOROLA MC55

Motorola MC55 to doskonałe narzędzie dla mobilnych pracowników, które łączy w sobie funkcje telefonu komórkowego, dwukierunkowego radia, skanera kodów kreskowych, aparatu cyfrowego i komputera mobilnego. Dzięki temu można zwiększyć efektywność pracy w terenie i poprawić komunikację między zespołem.

Personalizacja wydruków w programie WMS

Personalizacja wydruków w programie WMS

W ramach instalacji systemu dostarczany jest zestaw szablonów XML (pliki rdl) które zawierają definicje w jaki sposób należy zaprezentować i wydrukować dokument. Administrator może dowolnie zmodyfikować szablon dokumentu nie tylko w zakresie układu graficznego, ale także informacji w nim zawartych. Ponadto istnieje możliwość umieszczenia w takim szablonie obrazka pełniącego rolę LOGO firmy – użytkownika systemu.

Centralne zarządzanie

Centralne zarządzanie

Centralne zarządzanie procesami w transporcie i logistyce, w szczególności w obszarze przeładunku, przynosi wiele korzyści dla efektywności operacyjnej. Przede wszystkim automatyzacja procesów przeładunkowych znacząco zwiększa wydajność działań.