dashboard.aspx

Transakcja dashboard.aspx jest ważnym elementem oprogramowania magazynowego, zwłaszcza w kontekście systemu magazynowego WMS dostarczanego przez SoftwareStudio. Pozwala ona na tworzenie spersonalizowanych pulpitów, na których można monitorować i zarządzać danymi związanych z magazynem.

dashboard.aspx

Wyświetlanie pulpitów z konfiguracją

Transakcja dashboard.aspx w oprogramowaniu magazynowym Studio WMS.net firmy SoftwareStudio jest narzędziem umożliwiającym tworzenie spersonalizowanych pulpitów do monitorowania i zarządzania danymi magazynowymi. Dzięki konfiguracji parametrów, użytkownicy mogą dostosować wygląd i funkcjonalność pulpitów do swoich potrzeb, co zwiększa efektywność pracy z systemem magazynowym WMS.

Moduł programu KONFIGURACJA, dostępny w systemie magazynowym Studio WMS.net, umożliwia użytkownikom definiowanie okien, które mają być wyświetlane na pulpicie menadżerskim, czyli dashboardzie. Konfiguracja tego modułu pozwala dostosować wygląd i zawartość pulpitów do indywidualnych potrzeb.

Przy tworzeniu pulpitów konfigurujemy różne parametry, które mają wpływ na to, jak będą one wyglądać i działać. Oto niektóre z tych parametrów:

  • ROLA: Określamy nazwę roli, do której dany zapis pulpitu będzie przypisany, co pozwala na filtrowanie widoczności pulpitów w zależności od roli zalogowanego użytkownika.
  • GRUPA: Wprowadzamy dowolne oznaczenie, które pozwala grupować okna na pulpicie. Dzięki temu możemy projektować wiele różnych pulpitów i przypisywać do nich odpowiednie grupy.
  • KOLEJNOŚĆ: Określamy kolejność, w jakiej okna są umieszczane na pulpicie.
  • NAZWA: Nadajemy unikalną nazwę każdemu oknu na pulpicie.
  • TEKST: Informacja wyświetlana jako tytuł okna.
  • TRANSAKCJA DO URUCHOMIENIA: Wskazujemy, jaki plik lub strona internetowa ma być umieszczona w oknie na pulpicie.
  • WSPÓŁRZĘDNE: Podajemy współrzędne okna w pikselach od lewego górnego narożnika.
  • ROZMIAR: Określamy rozmiar okna, podając szerokość i wysokość w pikselach.

Zapisane okna są przechowywane w rejestrze oznaczonym kodem prx=DSB. Parametrem grupa filtrowane są pozycje okien, co pozwala na spersonalizowane zarządzanie nimi.

Podziel się informacją

dashboard.aspx

Transakcja wyświetla pulpit z oknami na podstawie konfiguracji.

Moduł programu KONFIGURACJA pozwala definiować okna jakie mają znaleźć się na pulpicie menadżerskim (dashboard)

dashboard parametry

Wprowadzamy następujące informacje:

  • ROLA – nazwa roli dla jakiej dany zapis będzie przypisany, filtr na podstawie roli zalogowanego użytkownika;
  • GRUPA – dowolne, wymagane oznaczenie pozwalające grupować okna dzięki czemu możemy projektować dowolnie wiele różnych pulpitów. Wartość dla pola GRUPA musi być przekazana jako parametr przy uruchamianiu transakcji dashboard.aspx;
  • KOLEJNOŚĆ – powoduje, że okna są umieszczane na pulpicie wg wskazanej kolejności;
  • NAZWA – unikalna, dowolna nazwa okna na pulpicie;
  • TEKST – informacja wyświetlana jako tytuł okna;
  • TRANSAKCJA DO URUCHOMIENIA –
  • PARAMETRY TRANSAKCJI – wskazanie jaki plik lub strona internetowa ma być umieszczona w oknie na pulpicie;
  • WSPÓŁRZĘDNE podajemy w pikselach odległość od górnego lewego narożnika okna aplikacji;
  • ROZMIAR okna, podajemy w pikselach szerokość i wysokość okna.

Zapisane okna wyświetlane są w rejestrze oznaczonym kodem prx=DSB (tabela _menu)

konfiguracja dashboard

Parametry

Wymagane jest podanie parametru grupa, wg którego filtrowane są pozycje okien.

Uruchamianie

Transakcja może być uruchamiana na starcie po zalogowaniu użytkownika np.

role_sys/dashboard.aspx?grupa=AAA

Przykład 1

Położenie okna na pulpicie określone jest przez współrzędne okna w pikselach, odmierzane od lewego górnego narożnika. Wprowadzając wartości X=1 i Y=1

dashboard współrzędne X0Y0

Spowodujemy wyświetlenie okna na pulpicie w skrajnie lewym górnym narożniku.

dashboard współrzędne X1Y1

Zmieniając wartości przesuwamy okno,

dashboard współrzędne X300Y0

otrzymamy w efekcie

dashboard X300Y0

lub

dashboard X50Y50

otrzymamy

dashboard X50Y50a
Interlabel

Interlabel

W ramach naszej działalności, nawiązaliśmy cenną współpracę z firmą Interlabel, która specjalizuje się w dostawach profesjonalnego sprzętu i urządzeń związanego z kodami kreskowymi. Ta współpraca pozwala nam dostarczać kompleksowe rozwiązania dla magazynów, w tym również systemy klasy WMS (Warehouse Management System).

SaaS

SaaS

Model SaaS, czyli Software as a Service, to nowoczesne podejście do korzystania z oprogramowania, które zmienia sposób, w jaki firmy i użytkownicy końcowi dostępują do aplikacji. Zamiast instalować oprogramowanie lokalnie na komputerach lub serwerach, użytkownicy korzystają z aplikacji przez Internet.

Nowy dokument RW

Nowy dokument RW

Dzięki programowi magazynowemu Studio WMS.net, zarządzanie rozchodami wewnętrznymi i tworzenie dokumentów RW staje się prostsze i bardziej przejrzyste. Program ten umożliwia precyzyjną kontrolę nad procesem magazynowym, co przekłada się na efektywność i dokładność operacji magazynowych.

Wysyłanie maili z systemu magazynowego

Wysyłanie maili z systemu magazynowego

Zakup licencji SaaS aplikacji Wysyłanie maili z programu magazynowego nie pozwala na modyfikację kodu źródłowego i głęboką personalizację. WMS program magazynowy wspiera kierownika magazynu w zarządzaniu magazynem. Kluczowym czynnikiem wpływającym na szybkość i koszt operacji magazynowych jest zapotrzebowanie na produkt lub towar. Artykuły, na które jest największy popyt, muszą znajdować się jak najbliżej doków przyjęcia i wydania towaru.

Rola administratora magazynu

Rola administratora magazynu

Studio WMS.net to zaawansowany program magazynowy, który znacząco ułatwia zarządzanie procesami w magazynie. Jego skuteczność zależy jednak od odpowiedniego zarządzania i konfiguracji, co czyni rolę administratora niezwykle istotną. To właśnie dzięki doświadczeniu administratora system działa efektywnie, a funkcjonalności są dostosowane do potrzeb użytkowników.

Business Intelligence SQL

Business Intelligence SQL

Wyzwania stawiane przed Business Intelligence dotyczą zapewnienia pracownikom właściwych informacji we właściwym czasie. Aby zrealizować tę wizję, potrzebne jest rozwiązanie Business Intelligence. Rozwiązanie to  jest wszechstronne, bezpieczne, zintegrowane z systemami Operacyjnymi oraz dostępne nieprzerwanie i w każdej chwili. Platformą, która ułatwia firmom spełnienie takich założeń jest SQL Server.