Instalacja IIS 8.0 na Windows Server

SoftwareStudio Instalacja IIS 8.0 na Windows Server

Jak Zainstalować IIS 8.0 na Windows Server?

IIS 8.0, czyli Internet Information Services 8.0, to popularny serwer internetowy stworzony przez Microsoft. Jest to oprogramowanie, które pełni kluczową rolę w obszarze hostingowania stron internetowych i aplikacji webowych na systemie operacyjnym Windows Server. Ale do czego dokładnie służy IIS 8.0?

IIS 8.0 na Windows Server to potężne narzędzie, które umożliwia hosting stron internetowych i aplikacji webowych, zapewniając stabilność, wydajność i zaawansowane opcje konfiguracyjne dla administratorów.

  1. Otwórz Menedżer Serwera: Rozpocznij od otwarcia Menedżera Serwera na swoim systemie Windows Server.
  2. Dodaj Role i Funkcje: Kliknij „Dodaj Role i Funkcje” w Menedżerze Serwera, aby rozpocząć proces instalacji.
  3. Wybierz Rolę Serwera Webowego (IIS): W trakcie instalacji, wybierz opcję „Rola Serwera Webowego (IIS)”.
  4. Dodaj Usługi Powiązane: W trakcie procesu instalacji IIS, będziesz mógł również dodać usługi powiązane, które są potrzebne do pełnego funkcjonowania serwera webowego.
  5. Skonfiguruj Ustawienia: Po zakończeniu instalacji, skonfiguruj odpowiednie ustawienia IIS, takie jak porty i foldery docelowe.
  6. Zakończ Proces Instalacji: Po dostosowaniu ustawień, zakończ proces instalacji, a IIS 8.0 będzie gotowy do użycia na twoim Windows Server.

Głównym celem IIS 8.0 jest udostępnienie treści online poprzez protokoły internetowe, takie jak HTTP, HTTPS i FTP. Oznacza to, że dzięki IIS 8.0 możesz hostować swoje strony internetowe, aplikacje webowe, serwisy RESTful i wiele innych na serwerze Windows Server.

IIS 8.0 oferuje również wiele zaawansowanych funkcji, które pozwalają administratorom skonfigurować serwer internetowy zgodnie z ich potrzebami. Możesz kontrolować dostęp do witryn, zarządzać certyfikatami SSL, monitorować wydajność serwera i wiele innych.

Warto również zaznaczyć, że IIS 8.0 jest często używany w połączeniu z innymi technologiami Microsoft, takimi jak ASP.NET, co umożliwia tworzenie dynamicznych aplikacji internetowych.

Do poniższego zadania należy mieć uprawnienia Administratora systemu. IIS to zbiór usług internetowych. W systemie pełni rolę serwera HTTP, FTP oraz SMTP.

Domyślnie w lewej krawędzi paska zadań, znajduje się ikona Server Managera, oznaczona następująca ikoną:

image012

Klikamy w nią i czekamy na uruchomienie aplikacji.

image013

Z dostępnych opcji wybieramy Add roles and features. Po kliknięciu ukaże się kreator, który przeprowadzi nas przez proces instalacji.

W pierwszym etapie klikamy Next, po czym przechodzimy do następnego okna.

image014

Użytkownik proszony jest o wybranie typu instalacji. Pozostawiamy zaznaczoną domyślnie opcję i klikamy Next.

image015

Dalej należy wybrać serwer na którym zostanie dodany IIS 8.0. W rozpatrywanym przypadku, istnieje jedna instancja systemu i ją wybieramy. Do kolejnego etapu przechodzimy przyciskiem Next.

image016

W etapie Server Roles odszukujemy pola Web Server i go zaznaczamy. Po dokonaniu wyboru pojawi sie okno dialogowe i należy potwierdzić swój wybór za pomocą klawisza Add features.

image017
image018

W etapie Role Services, w drzewie należy odszukać opcji Application Development i zaznaczyć podkategorie dostępne w tej gałęzi, przedstawione na grafice poniżej i przejść do następnego etapu

image019

Proces instalacji rozpocznie się niezwłocznie po potwierdzeniu przez użytkownika za pomocą przycisku Install.

image020

Po kilku minutach proces instalacji dobiega końca, klikając w przycisk Close, zamykamy kreatora.

image021

Instalacja IIS 8.0 na Windows Server

IIS 8.0, czyli Internet Information Services 8.0, to popularny serwer internetowy stworzony przez Microsoft. Jest to oprogramowanie, które pełni kluczową rolę w obszarze hostingowania stron internetowych i aplikacji webowych na systemie operacyjnym Windows Server. Ale do czego dokładnie służy IIS 8.0?
DEMO

Magazyn WMS.net

SAdam

Rozwiązanie międzynarodowe

Elastyczność i dostępność rozwiązań internetowych powoduje, że z programu magazynowego WMS.net korzystać mogę nie tylko pracownicy magazynu, ale także klienci logując się do systemu przez przeglądarkę internetową. Ponieważ wiele firm świadczy usługi magazynowe dla klientów firm międzynarodowych program może istnieć potrzeba korzystania z jednego programu jednocześnie przez użytkowników posługującymi się różnymi językami.

SQL reporting-services
SAdam

Reporting Services

Program wykorzystuje technologie Reporting Services SQL Server, dostarczona aplikacja zawiera w katalogu RDP pliki ze zdefiniowanymi raportami (pliki z rozszerzeniem RDP) za pomocą narzędzia Report Builder 3.0

Adam Potomski

Składanie reklamacji – moduł Android

Kogo interesuje składanie reklamacji – moduł android ? Ponieważ składanie reklamacji – moduł android, to rozwiązaniem jest oferta SoftwareStudio. Wdrożenie składanie reklamacji – moduł android w firmie pozwala na sprawne działanie pracownikom w wielu działach.

program magazynowy klienta
SAdam

Magazyn klienta

Specjalistyczne firmy logistyczne zajmujące się usługami związanymi z prowadzeniem magazynu dla swoich klientów (magazyn dla klienta) mogą oferować im dostęp do danych za pomocą modułu Internetowego. Magazyn dla klienta dostępny jest OnLine przez przeglądarkę Internetową.

WMS Programy internetowe
SAdam

kwatery_insert.aspx

Pracownicy oddelegowani do pracy szczególnie za granicę wymagają zakwaterowania. Agencja pośrednictwa pracy dział logistyki zajmuje się organizacją związaną wynajmem kwater, rozliczaniem kosztów. Transakcja kwatery_insert.aspx pozwala na dopisywanie i edycję kartotek kwater w bazie.    

SAdam

Operacje magazynowe

Czynności wykonywane przez pracowników magazynów, czyli operacje magazynowe Funkcja operacje magazynowe umożliwia dopisanie operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem bez konieczności jego edycji. Dopisanie operacji magazynowych skojarzonych z dokumentem, które będą miały wpływ na rozliczenie kosztów