Zarządzanie magazynem Online

Zarządzanie magazynem Online

Kolektor magazynowy to mobilny komputer pełniący rolę dodatkowego modułu w magazynie wysokiego składu rozszerzający funkcjonalność systemu WMS. Magazynowy kolektor danych (terminal WiFi) jest zewnętrznym urządzeniem podłączanym do systemu za pomocą sieci bezprzewodowej i wyposażony w dotykowy ekran działający pod kontrolą systemu Operacyjnego Windows CE, Windows Mobile lub Android.

Program Magazynowy magazyn wysokiego składowania, Program Magazynowy

WMS management system

Dobrze przygotowany magazyn zapewnia osiągnięcie najlepszej kombinacji maksymalnego wykorzystania przestrzeni magazynowej przy minimalnej liczbie operacji manipulacyjnych. W programie magazynowym zastosowano nowoczesny dostęp do bazy danych.

Magazyny stają się zintegrowanymi ogniwami systemu wspierającego przepływ towarów przez łańcuch dostaw. W połączeniu z umiejętnym wykorzystaniem atutów system magazynowy udostępnia szybki i niezawodny dostęp do danych z dowolnego urządzenia. Szczególnie za pomocą mobilnych kolektorów danych. W magazynach znajdują zastosowanie różne wersje kolektorów magazynowych. Spotyka się wciąż stare modele w ekranami tekstowymi, jednak w sprzedaży dostępne są głównie wersje z ekranami graficznymi. Kolektor magazynowy do niedawna zawsze pracował pod kontrolą systemu operacyjnego firmy Microsoft, Windows CE lub Windows Mobile.

Zarządzanie magazynem Online

Na rynku można znaleźć wiele systemów magazynowych. Współcześnie najwygodniejsze jest zarządzanie magazynem Online. Umożliwia to program WMS SoftwareStudio

Zarządzanie magazynem Online – wygoda

Magazyn jest miejscem, w którym w jednej chwili zachodzi mnóstwo różnych procesów. Kontrolowanie wszystkich w tym samym czasie jest niezwykle trudne i wymaga od kierownika magazynu dużo zaangażowania i uwagi. Dlatego też powstała propozycja SoftwareStudio, jaką jest program WMS obsługiwany Online. Zarządzanie pracami magazynowymi nigdy nie było tak proste. Wystarczy urządzenie z zainstalowaną przeglądarką internetową i można z powodzeniem uzupełniać wszystkie informacje i przeglądać dane. Dzięki temu, że WMS może być obsługiwany przez każde urządzenie z przeglądarką (także te mobilne), kierownik magazynu może edytować dane i zapoznawać się z nimi z każdego miejsca – zarówno na magazynie, jak i poza nim.

Zarządzanie magazynem Online

Zarządzanie magazynem Online – intuicyjność

WMS został stworzony w taki sposób, aby można było go obsługiwać w podobny sposób jak każdą inną aplikację przeglądarkową. Zarządzanie magazynem jest więc łatwe i umożliwia szybkie dotarcie do najważniejszych informacji, a także sprawne nadzorowanie różnych procesów. Ewidencja towarów, nadzór nad przepływem asortymentu przez magazyn, a także kontrola transportów – to i wiele więcej jest możliwe dzięki WMS SoftwareStudio.

Generowanie dokumentów

Tworzenie dokumentacji i ręczne wypełnianie wydrukowanych formularzy to przeszłość. Taki sposób był niezwykle czasochłonny i mało wydajny. Dlatego też najlepiej jest korzystać z oprogramowania, które pozwala szybkie generowanie dokumentacji opierającej się na danych znajdujących się w systemie. Tak działa WMS SoftwareStudio. W szybki sposób można tworzyć raporty, zestawienia i wiele innych dokumentów. Można je od razu wydrukować, ale też pobrać i zapisać w pliku programu excel. Ważne, aby zarządzanie magazynem Online nie dotyczyło wyłącznie podstawowych prac wykonywanych na magazynie, ale pozwalało także na bieżące generowanie odpowiednich dokumentów, które pozwalają na analizę wydajności magazynu i wszystkich procesów.

Zarządzanie magazynem Online – nowoczesność

Obecnie trudno znaleźć firmę magazynową, która nie korzysta z żadnego oprogramowania magazynowego. Jednak, wiele z nich wciąż używa przestarzałych systemów, które nie są dopasowane do nowoczesnych sposobów sprawnego zarządzania magazynami. Przyszłością są programy służące do zarządzania Online. To one zyskują coraz większą popularność i to w nich tkwi niezwykły potencjał.

Zarządzanie magazynem Online

Dobrze przygotowany magazyn zapewnia osiągnięcie najlepszej kombinacji maksymalnego wykorzystania przestrzeni magazynowej przy minimalnej liczbie operacji manipulacyjnych. W programie magazynowym zastosowano nowoczesny dostęp do bazy danych.
Zarządzanie magazynem Online
program magazynowy numery seryjne
SAdam

TRANSAKCJE

Transakcje w programie magazynowym to elementy składowe systemu WMS, czyli najmniejsze jednostki z których zbudowany jest program.

Report Builder

Report Builder to bezpłatne narzędzie udostępniane przez firmę Microsoft, które pozwala w szybki i łatwy sposób tworzyć definicje raportów. W zależności od wersji serwera raportów (SQL Server) należy odpowiednio dobrać wersję programu Report Builder 2.0 lub 3.0.

program magazynowy, program do magazynowania
WMS

Programy magazynowe

W dzisiejszym świecie biznesu programy magazynowe odgrywają coraz ważniejszą rolę w pomaganiu firmom w efektywnym zarządzaniu zapasami, usprawnianiu operacji i zwiększaniu zadowolenia klientów. Jednym z kluczowych czynników napędzających zwiększone wykorzystanie programów magazynowych jest możliwość integracji ich z innymi systemami za pośrednictwem interfejsów programowania aplikacji (API). Interfejsy API pozwalają programom magazynowym komunikować się z innymi aplikacjami i umożliwiają firmom dostęp do danych z wielu źródeł.

Konfiguracja użytkowników programu Terminal WMS
SAdam

Konfiguracja użytkowników programu Terminal WMS

W programie magazynowym Studio WMS.net, konfiguracja użytkowników programu Terminal WMS jest kluczowym etapem. Logowanie do zdalnego pulpitu jest weryfikowane poprzez nazwę użytkownika i hasło serwera Windows. To właśnie na podstawie tych danych użytkownik terminala uzyskuje dostęp do serwera. Jednak nie oznacza to automatycznie, że ma on pełne uprawnienia do korzystania z programu WMS.

program magazynowy Drzewka
SAdam

Drzewka

W programie moduł Konfiguracja pozwala definiować i zarządzać funkcjonalnością tzw „drzewka” (tree), czyli nawigacją za pomocą hierarchicznych struktur. Po wybraniu tej opcji wyświetlane jest submenu wyświetlające listę zdefiniowanych rodzajów „drzewek”, przykładowo:   powstaje dzięki standardowej

program magazynowy Microsoft
SAdam

Microsoft .NET

Oprogramowanie firmy Microsoft służące do łączenia informacji, osób, systemów i urządzeń. Technologia .NET zapewnia współdziałanie oparte na XML, wykorzystywana jest w wielu produktach firmy Microsoft: w serwerach, klientach, usługach i narzędziach. Na przykład takie produkty,