Aplikacja mobilna jako moduł systemu WMS.net

Table Of Contents

Program Magazynowy Android

Tworzenia, wdrażanie i sprzedawania aplikacji na urządzenia przenośne działające pod kontrolą najnowszych wersji systemu Android w tym program magazynowy to oferta najnowszych rozwiązań logistycznych w naszej ofercie. SoftwareStudio wprowadziło w 2014 roku pionierskie rozwiązania na rynku aplikacji biznesowych m.in. Program Magazynowy WMS.net

Program magazynowy

Przejście na System Android

Jako stale rosnąca siła system Android rozwija się również w środowisku aplikacji biznesowych stając się konkurencją dla dominującego od lat systemu Windows CE czy Windows Mobile. Dlatego dalszy rozwój aplikacji mobilnych prowadzimy na platformie Android (4.x. lub nowsze), kończąc w 2016 roku rozwój programu magazynowego WMS na platformę Microsoft Windows CE/Mobile. Nowe wdrożenia oferujemy na urządzeniach z systemem Android wersja 4.x. i nowsze.

Program magazynowy

Mobilny System WMS

System Android jako znacznie młodszy daje większe możliwości doboru sprzętu dla wygody użytkowania w zależności od zastosowania istnieje możliwość szybkiej dokumentacji fotograficznej podczas przyjęcia czy wydawania towaru. SoftwareStudio oferuje aplikacje magazynową Android do używania na kolektorach danych – terminalach mobilnych.

program magazynowy Android

Przykładowe zrzuty ekranów programu magazynowego instalowanego na urządzeniach (tablety, terminale, kolektory danych)

Program magazynowo-produkcyjny


Trudno sobie wyobrazić zarządzanie nowoczesnym magazynem wysokiego składowania bez wdrożonego programu do jego obsługi. Aplikacja mobilna Studio Magazyn WMS.net przeznaczona jest do ewidencji ilościowo wartościowej. Istotą programu magazynowego jest możliwość prowadzenia w nim ewidencji przyjmowania, magazynowania, konfekcjonowania, komisjonowania oraz wydania. Obsługa magazynu wysokiego składowania wymaga innego podejścia niż za pomocą zwykłego programu magazynowego. Oferujemy rozwiązania do obsługi magazynu własnego lub dla firm świadczących usługi magazynowania na zasadzie outsourcingu.


Aplikacja mobilna stanowi element rozwiązania do obsługi magazynów logistycznych. Program jest rozwijany przez polskie studio programistyczne.


Kolektory danych Android

Mobilne kolektory danych zapewniają zdalny dostęp do informacji oraz wymianę danych między operatorem a oprogramowaniem zarządzającym magazynem wysokiego składowania. Wykorzystywane terminale mobilne słą do masowego zbierania informacji, zastępując notesy i kartki papieru. Umożliwiają przy tym gromadzenie danych na temat produktów i transakcji w fabrykach oraz magazynach niezależnie od panujących tam warunków. Nowoczesne kolektory danych są odporne na kurz, pył, działanie wody, jak również na upadki z wysokości ponad metra na betonową powierzchnię.

kolektor danych Android
kolektor danych Android

Wyposażenie magazynu

Najważniejszymi elementami infrastruktury magazynowej są regały i wózki do ich obsługi. Już na etapie wyposażania magazynu w regały i wózki trzeba myśleć o przyszłym, bezpiecznym ich użytkowaniu. System zarządzania magazynem to nie tylko oprogramowanie, ale kompleksowe wyposażenie sprzętowe i techniczne.


system-mobilnej-obsługi-magazynu-System-wms

System mobilnej obsługi magazynu

System wms. W systemie Windows taką usługę można uruchomić instalując internet information services (iis server). Dokumenty PZ i WZ rejestrowane w systemie ERP i są traktowane przez oprogramowanie WMS jako dokumenty zlecenia przyjęcia lub zlecenia wydania.

Główne zastosowania raportu tabeli przestawnej są następujące:

  • tworzenie kwerend dotyczących dużych ilości danych na wiele przyjaznych dla użytkownika sposobów,
  • częściowe podsumowywanie i gromadzenie danych liczbowych,
  • podsumowywanie danych według kategorii i podkategorii oraz tworzenie niestandardowych obliczeń i formuł
  • rozwijanie i zwijanie poziomów danych w celu sprecyzowania uzyskanych wyników oraz przechodzenie do szczegółów danych podsumowania w celu analizowania interesujących użytkownika obszarów
  • przenoszenie wierszy do kolumn lub kolumn do wierszy (czyli „przestawianie”) w celu uzyskania różnych podsumowań danych źródłowych
  • filtrowanie, sortowanie, grupowanie i warunkowe formatowanie najbardziej użytecznych i interesujących podzbiorów danych, umożliwiające użytkownikowi skoncentrowanie się na żądanych informacjach
  • prezentowanie zwięzłych, atrakcyjnych i opatrzonych adnotacjami raportów w trybie Online lub wydrukowanych.

Systemy SoftwareStudio wykorzystują rozwiązania bezpieczeństwa oferowane w ramach rozwiązań technologicznych Microsoft, w tym autentykację Windows Server. Program znacząco ułatwia zarządzanie danymi takimi jak przyjęcia i wydawania towarów oraz monitorowanie trasy przesyłu towaru między poszczególnymi magazynami.

SoftwareStudio rozwija swoje oprogramowanie równolegle na obie platformy: Windows Mobile i Android, a tym że docelowo rozwój aplikacji magazynowej dla Windows CE zostanie wstrzymany, jeżeli Państwa firma planuje zakup urządzeń to proponujemy wybór terminali Zebra (Motorola) z systemem Android. Zestawienie prezentuje towar zgrupowany według grupy towarowej oraz cech towarowych podając informację o ilościach znajdujących się w określonych lokalizacjach – miejscach składowania.

kompletacja-Systemy-WMS

Kompletacja

Systemy WMS. Kompletacja (picking), czyli proces fizycznego kompletowania zamówienia w magazynie (zbierania produktów zgodnie ze specyfikacją i formowania z nich jednostki ładunkowej, najczęściej paletowej). Picking jest realizowany na podstawie zamówienia odbiorcy, zgodnie z ustaloną specyfikacją na dokumencie. W nowoczesnych magazynach kompletacja odbywa się przy użyciu przenośnych terminali (kolektory danych) z systemem Android.
Kompletacja

android-do-magazynu--Program-do-prowadzenia-magazynu

Android do magazynu

Program do prowadzenia magazynu. Dokumenty magazynowe w systemie WMS.net – dokumenty magazynowe rejestrują obrót magazynowy związany z zakupami, sprzedażą (dokumenty zewnętrzne) oraz obrotem wewnątrz firmy wynikające z przyjęciem, wydaniem lub zmianą magazynu. Dokument PZ zapisany zostaje po zatwierdzeniu dokumentu PZ bufor. Przyjęcie towaru do magazynu przewidziane w rejestracji przyjęcia dokumenty: awizo przyjęcia, dokument PZ bufor, dokument PZ, zmiana lokalizacji przesunięcie palet.
Android do magazynu

program-android-wms-Oprogramowanie-magazynowe

Program Android WMS

Oprogramowanie magazynowe. Informacja co i gdzie mamy w danej chwili to podstawowe zadanie programu, jednak wykorzystanie technologii dynamicznie analizującej obroty, program magazynowy pozwala także na wskazanie stanów na dowolny wskazany dzień. W pracy aplikacji internetowej musi pośredniczyć serwer www.
Program Android WMS

aplikacja-magazynowa-android-softwarestudio-Program-do-magazynu

Aplikacja magazynowa Android SoftwareStudio

Program do magazynu. To, co wyróżnia oprogramowanie SoftwareStudio to możliwość dostosowania aplikacji magazynowej do wymagań klienta. Oprócz tego, iż system może być obsługiwane poprzez przeglądarkę internetową, to może być również instalowane na urządzeniu z systemem Android. WMS od SoftwareStudio jest profesjonalnym systemem do zarządzania pracami magazynowymi, ewidencjonowania towarów oraz palet, a także dokładnego lokalizowania asortymentu i palet.
Aplikacja magazynowa Android SoftwareStudio