Doradztwo IT

Doradztwo informatyczne, znane również jako konsulting informatyczny, pełni kluczową rolę w zapewnieniu firmom właściwych rozwiązań z zakresu technologii informatycznych, które odpowiadają ich potrzebom i budżetowi. Oferujemy wsparcie w zarządzaniu systemami informatycznymi, skupiając się na dziedzinach takich jak zarządzanie ryzykiem, zarządzanie informatyką, kontrola wewnętrzna oraz audyt wewnętrzny.

Doradztwo IT

Optymalizacja systemów informatycznych

Nasze doradztwo informatyczne ma na celu zwiększyć efektywność i wydajność działania systemów informatycznych w przedsiębiorstwach, co przekłada się na osiągnięcie lepszych wyników biznesowych. Dzięki naszej pomocy firmy mogą skorzystać z optymalnych rozwiązań informatycznych, które doskonale spełniają ich potrzeby i przyczyniają się do sukcesu.

Nasz zespół ekspertów pomaga kierownictwu firm w organizacji skutecznych struktur zarządzania. Dokładnie analizujemy efektywność procesów zarządzania i wdrażamy odpowiednie mechanizmy kontroli i zarządzania ryzykiem.

Dotychczasowe projekty obejmowały integrację z różnymi systemami, w tym:

  • SAP R3,
  • EXACT GLOB,
  • enova Soneta,
  • SAGE SYMFONIA,
  • CDN XL + ECOD Connector,
  • WAPRO ASSECO,
  • Subiekt Insert,
  • Corax Humansoft,
  • Hermes SQL Humansoft.

Doradztwo IT

Doradztwo informatyczne (konsulting informatyczny) ma na celu przedstawienie oferty klientowi, która jest zgodna z jego potrzebami i planowanym budżetem. Doradztwo w zarządzaniu systemami informatycznymi obejmuje dziedziny, takie jak zarządzanie ryzykiem, zarządzanie informatyką, kontrola wewnętrzna oraz audyt wewnętrzny.

Pomagamy kierownictwu firm zorganizować odpowiednie struktury zarządzania, ocenić efektywność i skuteczność procesów zarządzania, jak również zaprojektować i wdrożyć odpowiednie mechanizmy zarządzania ryzykiem.

Doświadczenie zdobyliśmy pracując dla firm od 1994 roku i uczestnicząc w zaawansowanych projektach informatycznych. Uczymy się – także na własnych błędach. Tę wiedzę i doświadczenie oferujemy w postaci usług doradczych z zakresu analizy i projektowania systemów, wyboru systemów ERP, MRPII, WMS, finansowo księgowych. Ponadto nasza specjalistyczna wiedza z zakresu baz danych (szczególnie Microsoft SQL server, ale także baz plikowych np. DBF) wykorzystywana jest podczas wdrożeń i integracji systemów informatycznych wielu różnych producentów i dostawców systemów.

Współpracowaliśmy dotychczas z firmami przy integracji z systemami:

  • SAP R3;
  • EXACT GLOB;
  • enova Soneta;
  • SAGE SYMFONIA;
  • CDN XL + ECOD Connector;
  • WAPRO ASSECO
  • Subiekt Insert;
  • Corax Humansoft;
  • Hermes SQL Humansoft.

Analiza przedwdrożeniowa.

Potrafimy zrozumieć oczekiwania biznesu i zapisać je w formie precyzyjnych i jednoznacznych wymagań. Wiemy, jakie informacje są kluczowe dla dostawców oprogramowania i systemów informatycznych. Dzięki temu zajmujemy się „przetłumaczeniem” oczekiwań klientów na treści niezbędne do przygotowania i wdrożenia. Zlecając wykonanie systemu informatycznego lub przystępując do jego wdrożenia, trzeba zdefiniować wymagania, jakie ten system ma spełniać. Wymagania muszą być zdefiniowane precyzyjnie, a przede wszystkim muszą być kompletne. Przekroczenie ram czasowych i budżetowych projektu jest najczęściej spowodowane właśnie nieprecyzyjnymi lub niekompletnymi wymaganiami. Te czynniki w fazie wdrożenia stanowią uciążliwy balast dla wszystkich uczestników procesu.

Do profesjonalnego definiowania wymagań potrzebna jest specjalistyczna wiedza biznesowa z dziedziny, którą będzie wspierał system. Wieloletnie doświadczenia w pracy przy wdrożeniach projektów informatycznych pozwalają nam twierdzić, że wiemy doskonale, jakie informacje są kluczowe z punktu widzenia wykonawcy systemu. Dlatego oferujemy przeprowadzenie analizy przedwdrożeniowej i stworzenie profesjonalnej specyfikacji wymagań, którą można przekazać wykonawcy.Projektowanie systemów informatycznych. Jakość analizy i projektu systemu może być czynnikiem decydującym o powodzeniu projektu informatycznego lub jego braku.

Najważniejsze decyzje zapadają już teraz

Wielu decyzji podjętych na tym etapie nie da się już odwrócić podczas wdrożenia, albo są bardzo czasochłonne i kosztowne. Produktem prac analitycznych i projektowych jest dokumentacja analityczna i projektowa. Obejmuje ona między innymi:

  • wymagania biznesowe,
  • wizje obszarów biznesowych,
  • przypadki użycia,
  • wymagania systemowe,
  • model klas
  • architekturę techniczną systemu

To wszytko co stanowić ma projekt do zbudowania systemu. Zarządzanie projektami trakcie realizacji projektów Klient musi stale kontrolować zgodność realizacji z założeniami. Jeżeli wykonawca realizuje projekt w inny sposób należy jak najszybciej reagować. Stały monitoring (permanentne monitorowanie prac wdrożeniowych) pozwala ograniczyć lub wyeliminować błędy w trakcie realizacji projektu.Usługa obejmuje: doradztwo w zakresie decyzji projektowych, uczestnictwo w spotkaniach z dostawcą oraz przygotowywanie i opiniowanie korespondencji projektowej.

Proces wyboru dostawcy

Realizacja celu obejmuje m.in.:

  • opracowanie zapytania ofertowego do dostawców, kontakty referencyjne przedsiębiorstwa z klientami dostawców systemów informatycznych oraz ich ocena;
  • przeprowadzanie prezentacji systemów informatycznych i dostawców usług towarzyszących oraz ich ocena;
  • kompleksowa ocena wymagań funkcjonalnych i technicznych przedsiębiorstwa wobec systemu oraz ofert ich dostawców rekomendację najlepszego rozwiązania, tj. systemu informatycznego i dostawcy usług towarzyszących, uwzględniającego specyfikę i wymagania przedsiębiorstwa;
  • Weryfikacja prawna i merytoryczna umów.
  • Opracowanie projektu umowy z dostawcą na dostawę oprogramowania, usług towarzyszących i/lub platformy sprzętowej, uwzględniającego wszystkie wymogi bezpieczeństwa przedsiębiorstwa i zapewniającego osiągnięcie celów przedsięwzięcia przy zakładanym budżecie, czasie, zasobach i wymaganiach;

Analizę i ocenę zapisów merytorycznych umowy w następujących obszarach:

  • warunki:
    • licencjonowania,
    • wdrożenia,
    • serwisowania,
    • dostawy i serwisowania platformy sprzętowej,
  • opracowanie raportu dla Zarządu przedsiębiorstwa zawierającego w szczególności rekomendację koncepcji biznesowej umowy oraz rekomendacje zmian warunków umowy i konkretnych zapisów, niekorzystnych dla przedsiębiorstwa,analizę i ocenę warunków prawnych umowy.

Nadzór nad wdrożeniem.

Osiągnięcie celów przedsięwzięcia przez przedsiębiorstwo w określonym budżecie i czasie, przy założonym zaangażowaniu zasobów oraz określonych wymaganiach funkcjonalnych wobec systemu, a dalej podniesienie jakości wykonanych prac zarówno w zakresie wdrażanego rozwiązania informatycznego, jak i zmian organizacyjnych. Udział doradcy zapewnia dostawcy lepsze rozumienie biznesu przedsiębiorstwa, a przedsiębiorstwwu – lepsze rozumienie wymagań dostawcy.wsparcie w przygotowaniu, weryfikacji i ocenie dokumentu inicjującego projekt (dokumentu analizy przedwdrożeniowej), zgodnie z umową z dostawcą,bieżący nadzór nad realizacją projektu poprzez udział w pracach Komitetu Sterującego, wsparcie w opracowywaniu optymalnych sposobów wdrożenia systemu informatycznego oraz procedur organizacyjnych wymaganych do jego wdrożenia i użytkowania,doradzanie i opiniowanie rozwiązań w sytuacjach konfliktowych,przewidywanie i unikanie potencjalnych zagrożeń wynikających z procesu wdrożeniowego oraz bieżące informowanie Zarządu przedsiębiorstwa w tego typu przypadkach.

Doradztwo (consulting) w zarządzaniu systemami informatycznymi obejmuje dziedziny, takie jak zarządzanie ryzykiem, zarządzanie informatyką, kontrola wewnętrzna oraz audyt wewnętrzny.

Pomagamy kierownictwu firm zorganizować odpowiednie struktury zarządzania, ocenić efektywność i skuteczność procesów zarządzania, jak również zaprojektować i wdrożyć odpowiednie mechanizmy zarządzania ryzykiem.

Doświadczenie zdobyliśmy pracując dla firm od 1994 roku i uczestnicząc w zaawansowanych projektach informatycznych. Uczymy się – także na własnych błędach. Tą wiedzę i doświadczenie oferujemy w postaci usług doradczych z zakresu analizy i projektowania systemów, wyboru systemów ERP, MRPII, WMS, finansowo księgowych.


Doradztwo IT

Nasze doradztwo informatyczne ma na celu zwiększyć efektywność i wydajność działania systemów informatycznych w przedsiębiorstwach, co przekłada się na osiągnięcie lepszych wyników biznesowych. Dzięki naszej pomocy firmy mogą skorzystać z optymalnych rozwiązań informatycznych, które doskonale spełniają ich potrzeby i przyczyniają się do sukcesu.
Doradztwo IT
Kody kreskowe
SAdam

Kody kreskowe

W projekcie StudioSystem można generować kody kreskowe i kody QR wykorzystując funkcje biblioteczne i konfigurację systemu. System znakowania oraz identyfikacji miejsc składowania, towarów w opakowaniach jednostkowych oraz zbiorczych zasady znakowania ładunków w magazynach, oznakowanie miejsc składowania zapasów, organizacja systemu kodów kreskowych zgodna z systemem EAN. Sprawdź na demo program magazynowy kody kreskowe !

Centra danych
SoftwareStudio

Centra danych

Centra danych stanowią nieocenione narzędzie dla firm zajmujących się logistyką i magazynowaniem. Pozwalają na efektywne zarządzanie zapasami, optymalizację tras transportu, monitorowanie wydajności pracowników oraz zapewnienie bezpieczeństwa danych. Dzięki nim, firmy mogą osiągać wyższą efektywność i konkurencyjność na rynku.

Uprawnienia specjalne dla użytkowników
SAdam

Uprawnienia specjalne dla użytkowników

StudioSystem to zaawansowane rozwiązanie oferowane przez firmę SoftwareStudio, które umożliwia precyzyjne nadawanie uprawnień dla użytkowników korzystających z oprogramowania magazynowego Studio WMS.net. Dzięki StudioSystem, zarządzanie dostępem do systemu staje się prostsze i bardziej efektywne.

Nowy dokument PZB
SAdam

Nowy dokument PZB

Bezpośrednia rejestracja dokumentów przyjęcia towaru do magazynu PZB jest jedną z dostępnych funkcjonalności. Dzięki temu, użytkownicy są w stanie w łatwy sposób dodać nowe dokumenty przyjęcia zewnętrznego bezpośrednio z poziomu menu. Wystarczy skorzystać z udostępnionego formularza i uzyskać pełną kontrolę nad procesem przyjęcia towaru.

Analiza ABC oraz XYZ WMS Outsourcing
Joanna Ciebień

WMS Outsourcing

WMS Outsourcing to konfiguracja programu obsługi magazynu, w której dokumenty zewnętrzne opierają się na zleceniach od klienta. Magazyn jest podzielony na strefy składowania i zbierania, gdzie rejestrowane są operacje magazynowe, takie jak przyjęcie, wydanie i zmiana lokalizacji, za pomocą terminala.

Załączniki do dokumentu RW
SAdam

Załączniki do dokumentu RW

Możliwość dodawania załączników do dokumentów RW w systemie magazynowym Studio WMS.net to istotna funkcjonalność, która ułatwia zarządzanie dokumentacją magazynową. Dzięki temu użytkownicy mogą efektywniej pracować z dokumentami i mieć pewność, że wszystkie informacje są zawsze pod ręką.