TWORZENIE STRON WWW W ASP.NET. Każdy programista aplikacji WWW lub twórca serwisów internetowych zastanawia się nad wyborem środowiska programistycznego. Jako jeden z wielu kryteriów brana jest cena produktów.
Będąc twórcami aplikacji WWW opartych o ASP.NET 2.0 spodziewamy się tego samego – darmowych narzędzi, które pozwolą nam przyśpieszyć tworzenie stron lub wręcz całych serwisów. Artykuł ten ma na celu przedstawienie i zapoznanie czytelnika z narzędziami, które wspomagają prace przy tworzeniu aplikacji wykorzystujących technologię ASP.NET. Tworząc kod stron ASP.NET mamy do wyboru dwa sposoby zarządzania widocznymi elementami stron (kontrolki, tekst) oraz kodem programu. Pierwszy sposób polega na umieszczeniu elementów wizualnych i kodu w tym samym pliku. W drugim trybie pracy, nazywanym trybem “z separacją kodu”, elementy wizualne i kod znajdują się w osobnych plikach.
Kod zapisany w osobnym pliku często nazywany jest “kodem schowanym”. W tym samouczku dowiemy się, jak tworzyć strony z separacją kodu. Wybór pomiędzy stosowaniem wspólnego pliku a odseparowaniem kodu w osobnych plikach zależy głównie od osobistych preferencji programisty. Praca w środowisku Microsoft Visual Web Developer z wykorzystaniem jednego i drugiego modelu w zasadzie przebiega tak samo. Obydwa modele są podobnie obsługiwane przez edytor i są jednakowo wydajne pod względem szybkości działania strony. Separacja kodu umożliwia jednak bardziej praktyczny podział prac – projektant zajmuje się układem strony pracując w pliku strony, a programista w osobnym pliku tworzy kod obsługujący tę stronę. Pliki te mogą być modyfikowane zupełnie niezależnie od siebie. Program Microsoft Visual Web Developer jest wygodnym narzędziem edycji kodu HTML.
Tryb WYSIWYG umożliwia wizualizację stron internetowych; pozwala także na bezpośrednią pracę ze znacznikami HTML, co daje lepszą kontrolę nad strukturą dokumentu. Samouczek ten pozwala zapoznać się z technikami edycji kodu HTML dostępnymi w programie Visual Web Developer. Tworzenie stron ASP.NET związane jest z pisaniem kodu w języku Visual Basic, w języku C# bądź w innym języku programowania. Edytor kodu w programie Microsoft Visual Web Developer pozwala na szybkie pisanie kodu i unikanie popełniania błędów.
Co więcej, kod można tworzyć w sposób umożliwiający jego wielokrotne wykorzystanie, co zdecydowanie zmniejsza nakłady pracy potrzebne do opracowania aplikacji. W programie Microsoft Visual Web Developer możemy tworzyć oraz edytować witryny internetowe znajdujące się w różnych lokalizacjach. Pliki i strony internetowe można umieścić: w folderze na dysku twardym witryna oparta na systemie plików. Jako aplikację internetową w lokalnej instancji internetowych usług informacyjnych (Internet Information Services IIS) lokalna witryna IIS. Możemy także edytować witryny internetowe znajdujące się na serwerze zdalnym – w tym celu na serwerze wystarczy utworzyć witrynę Microsoft SharePoint Services lub połączyć się z serwerem za pośrednictwem protokołu FTP.
Będąc twórcami aplikacji WWW opartych o ASP.NET 2.0 spodziewamy się tego samego – darmowych narzędzi, które pozwolą nam przyśpieszyć tworzenie stron lub wręcz całych serwisów. Artykuł ten ma na celu przedstawienie i zapoznanie czytelnika z narzędziami, które wspomagają prace przy tworzeniu aplikacji wykorzystujących technologię ASP.NET.
Tworząc kod stron ASP.NET mamy do wyboru dwa sposoby zarządzania widocznymi elementami stron (kontrolki, tekst) oraz kodem programu. Pierwszy sposób polega na umieszczeniu elementów wizualnych i kodu w tym samym pliku. W drugim trybie pracy, nazywanym trybem “z separacją kodu”, elementy wizualne i kod znajdują się w osobnych plikach. Kod zapisany w osobnym pliku często nazywany jest “kodem schowanym”. W tym samouczku dowiemy się, jak tworzyć strony z separacją kodu.
Wybór pomiędzy stosowaniem wspólnego pliku a odseparowaniem kodu w osobnych plikach zależy głównie od osobistych preferencji programisty. Praca w środowisku Microsoft Visual Web Developer z wykorzystaniem jednego i drugiego modelu w zasadzie przebiega tak samo. Obydwa modele są podobnie obsługiwane przez edytor i są jednakowo wydajne pod względem szybkości działania strony. Separacja kodu umożliwia jednak bardziej praktyczny podział prac – projektant zajmuje się układem strony pracując w pliku strony, a programista w osobnym pliku tworzy kod obsługujący tę stronę.
Pliki te mogą być modyfikowane zupełnie niezależnie od siebie.
Program Microsoft Visual Web Developer jest wygodnym narzędziem edycji kodu HTML. Tryb WYSIWYG umożliwia wizualizację stron internetowych; pozwala także na bezpośrednią pracę ze znacznikami HTML, co daje lepszą kontrolę nad strukturą dokumentu. Samouczek ten pozwala zapoznać się z technikami edycji kodu HTML dostępnymi w programie Visual Web Developer.
Tworzenie stron ASP.NET związane jest z pisaniem kodu w języku Visual Basic, w języku C# bądź w innym języku programowania. Edytor kodu w programie Microsoft Visual Web Developer pozwala na szybkie pisanie kodu i unikanie popełniania błędów. Co więcej, kod można tworzyć w sposób umożliwiający jego wielokrotne wykorzystanie, co zdecydowanie zmniejsza nakłady pracy potrzebne do opracowania aplikacji.
W programie Microsoft Visual Web Developer możemy tworzyć oraz edytować witryny internetowe znajdujące się w różnych lokalizacjach. Pliki i strony internetowe można umieścić:
- w folderze na dysku twardym witryna oparta na systemie plików
- jako aplikację internetową w lokalnej instancji internetowych usług informacyjnych (Internet Information Services IIS) lokalna witryna IIS.
Możemy także edytować witryny internetowe znajdujące się na serwerze zdalnym – w tym celu na serwerze wystarczy utworzyć witrynę Microsoft SharePoint Services lub połączyć się z serwerem za pośrednictwem protokołu FTP.
System CMS
System zarządzania treścią [ang. Content Managment System] to program przeznaczony do tworzenia i prowadzenia serwisu WWW. Dzięki CMS-owi umieszczanie i zarządzanie zawartością serwisu jest łatwe i wygodne. Dodawanie zawartości odbywa się przy pomocy dowolnej przeglądarki internetowej, co nie wymaga specjalistycznej wiedzy – znajomości informatyki, HTML czy języków programowania, itp. Po prostu piszesz i publikujesz! Nie potrzebujesz więc informatyków, webmasterów, czy usług agencji reklamowych, żeby uaktualniać treści nawet kilka razy dziennie! Możesz podzielić obowiązki dodawania treści między osoby czy działy, które najlepiej znają określoną tematykę, bo zajmują się nią na co dzień.
Wszystkie dodawane treści, informacje, opracowania przechowywane są w bazie danych. Dzięki temu zawartość serwisu jest generowana dynamicznie, dane możesz wykorzystywać wielokrotnie, także w innych miejscach, możesz je także inaczej sformatować, np. przygotować do druku czy stworzyć dokument PDF, gromadzisz archiwum, które również możesz publikować w całości lub części. Rozdzielenie warstwy treści, prezentacji i aplikacji – w efekcie każdy może skupić się na pracach, które potrafi wykonać najlepiej: autorzy i redaktorzy – na redagowaniu treści, graficy i projektanci – nad ich wyglądem, prezentacją, administratorzy i informatycy – na sprawnym funkcjonowaniu serwisu. Zawsze można dokonać np. zmian w treści bez konieczności zmian w innej warstwie, np. graficznej.
Sklep internetowy ASP.net
Sklepy internetowe stają się głównym sposobem kontaktu sklepu z klientem: zarówno w sensie biznewsowym (rozwiązania B2B), jak i indywidualnym (rozwiązania B2C). Sklepy internetowe stworzone przy pomocy technologii Microsoft ASp.net oraz oprogramowania do zarządzania treścią CMS zapewniają wysoką skuteczność sprzedaży oraz łatwą pracę z oprogramowaniem sklepu internetowego. Program Sklep Internetowy .net służy do prowadzenia sprzedaży towarów i usług za pomocą medium jakim jest sieć Internet, jednocześnie wspierając działania marketingowe związane z promocją oferty i dotarcie z nią do szerokich kręgów potencjalnych odbiorców. Sklep internetowy przygotowuje strony widoczne zarówno dla klienta jak i dla wyszukiwarek internetowych (głównie Google) oraz pozwala na integrację z portalami zajmującymi się porównywaniem ofert i cen różnych sklepów internetowych (tzw. porównywarki)
Sklep internetowy na zamówienie
Oferujemy usługi w zakresie tworzenia indywidualnego sklepu internetowego SKLEP NA ZAMÓWIENIE. Aplikacje dostosowane są do potrzeb Zamawiającego, tak by zapewnić maksymalną wydajność, która szybko przyniesie wymierne zyski. Integracja posiadanego przez Państwa oprogramowania handlowego z tworzonymi aplikacjami internetowymi, celem jest osiągnięcie jak największej funkcjonalności programu SKLEP INTERNETOWY. Outsourcing informatyczny jest wygodną i ekonomiczną formą utrzymania systemu informatycznego w małej i średniej firmie, pozwala na prowadzenie sklepu na serwerze firmy zewnętrznej.
PROGRAM MAGAZYNOWY
- Bezpieczeństwo .NET Framework
Platforma programistyczna .NET stanowi pierwszą tak dużą zmianę w podejściu do programowania od czasu wprowadzenia w lipcu 1993 roku Win32 API wraz z systemem Windows NT 3.0. W odróżnieniu od...
- Facebook, Google oraz Youtube
Chcemy docierać do bardzo wielu osób z informacjami o naszych rozwiązaniach, dzielić się pasją dla nowoczesnych internetowych technologii informatycznych. Dlatego też staramy się udzielać w wielu znanych portalach społecznościowychi miejscach...
- Linki do pozycjonowanych stron
Rozpoczęło się wraz z rozwojem pierwszych wyszukiwarek internetowych. Webmasterzy dążyli do tego, aby ich strona pojawiła się jako pierwsza w wynikach wyszukiwania dla danego zapytania. Początkowo nie było to trudne,...
- Pozycjonowanie stron w Internecie
Pozycjonowanie stron w Internecie rozpoczęło się wraz z rozwojem pierwszych wyszukiwarek internetowych. Webmasterzy dążyli do tego, aby ich strona pojawiła się jako pierwsza w wynikach wyszukiwania dla danego zapytania. Ewolucja wyszukiwarek wywołała...