Przyjęcie do magazynu za pomocą terminala radiowego

Przyjmowanie towarów do magazynu może być trudnym i czasochłonnym zadaniem. Ale z pomocą kolektora danych ze skanerem proces ten może być znacznie prostszy i wydajniejszy. Kolektory danych ze skanerami pozwalają magazynom zaoszczędzić czas, śledzić zapasy i zmniejszyć liczbę błędów.

Przyjęcie do magazynu za pomocą terminala radiowego

Kolektor danych ze skanerem

Kolektor danych może być wykorzystany do przechowywania towaru w magazynie. Dzięki zeskanowaniu kodu kreskowego lub znacznika RFID towaru magazyn może szybko i dokładnie przechować towar w odpowiednim miejscu. Ten krok pomaga zapewnić, że towary są przechowywane we właściwym miejscu, ułatwiając magazynowi znalezienie tego, czego potrzebuje, gdy nadejdzie czas wysyłki zamówień.

Pierwszym krokiem w zastosowaniu kolektora danych ze skanerem do odbioru towaru jest zeskanowanie kodu kreskowego lub znacznika RFID towaru. Ten krok umożliwia magazynowi dokładne śledzenie pozycji, zapewniając, że otrzymano właściwy produkt. Po zeskanowaniu przedmiotu moduł zbierający dane może służyć do rejestrowania informacji związanych z przedmiotem, takich jak ilość, data odbioru i wszelkie inne istotne szczegóły.

Kolektor danych może być następnie wykorzystany do utworzenia paragonu dla towarów, który można wydrukować lub wysłać e-mailem do dostawcy. Ten krok zapewnia, że towar został odebrany, a dostawca zna szczegóły transakcji.

Wreszcie, kolektor danych może być używany do śledzenia zapasów. Skanując pozycje w momencie ich odbioru, magazyn może łatwo śledzić pozycje w magazynie. Dzięki temu magazyn wie, kiedy musi zamówić więcej towarów, a także może służyć do identyfikowania wszelkich potencjalnych problemów z zapasami, takich jak przeterminowane towary lub brakujące pozycje.

Wykorzystanie kolektora danych ze skanerem do odbioru towaru może być świetnym sposobem na usprawnienie procesu, oszczędzając czas i pieniądze w dłuższej perspektywie. Dzięki śledzeniu zapasów, tworzeniu paragonów i przechowywaniu pozycji moduł zbierający dane pomaga zwiększyć wydajność i dokładność procesu odbioru.

Przyjęcie do magazynu za pomocą terminala radiowego

Zastosowanie terminala radiowego w magazynie wysokiego składowania. Pierwszy krok przyjęcia do magazynu to podanie numeru nośnika (skanowanie numeru nośnika z karty paletowej), w górnej części okna ekranu wyświetlana się informacja. To numer nośnika oraz miejsce położenia, jakie zostało zadysponowane przez pracownika biura. Jest to informacja wskazanie (polecenie) dla magazyniera, gdzie należy składować daną paletę.

System zarządzania magazynem

Magazynier zawozi daną paletę na wskazaną lokalizację lub inną. W zależności od uprawnień, a także potwierdza fakt jej składowania poprzez zeskanowanie miejsca składowania. Jeżeli etykieta jest nieczytelna to może wpisać miejsce adresowe z klawiatury. W przypadku podania tylko rzędu, a także kolumny program wyświetla dostępne miejsca dotyczące poziomu składowania. Opcja wiąże się z funkcją potwierdzania przyjęcia do magazynu na podstawie dokumentów PZ zarejestrowanych przez pracowników biura za pomocą programu magazynowego.

Przyjęcie do magazynu za pomocą terminala radiowego z Windows mobile. Pierwszy krok przyjęcia do magazynu to podanie numeru nośnika (skanowanie numeru nośnika z karty paletowej). W górnej części okna ekranu wyświetl się informacja – numer nośnika, a także miejsce położenia jakie zostało zadysponowane przez pracownika biura. Jest to informacja wskazanie (polecenie) dla magazyniera, gdzie należy składować daną paletę.

Magazynier zawozi daną paletę na wskazaną lokalizację lub inną w zależności od uprawnień. Potwierdza fakt jej składowania poprzez zeskanowanie miejsca składowania. Jeżeli etykieta jest nieczytelna to może wpisać miejsce adresowe z klawiatury. W przypadku podanie tylko rzędu i kolumny program wyświetla dostępne miejsca dotyczące poziomu składowania.

Opcja wiąże się z funkcją potwierdzania przyjęcia do magazynu na podstawie dokumentów Pz zarejestrowanych przez pracowników biura za pomocą programu. Pierwszym krokiem przyjęcia do magazynu jest podanie numeru nośnika który ma zostać przyjęty (skanowanie numeru nośnika z karty paletowej). W górnej części okna ekranu wyświetlana jest informacja – numer nośnika oraz miejsce położenia jakie zostało zadysponowane przez pracownika biura.

Jest to informacja wskazanie (polecenie) dla magazyniera, gdzie należy składować daną paletę. Magazynier zawozi daną paletę na wskazaną lokalizację lub inną w zależności od uprawnień. Potwierdza fakt jej składowania poprzez zeskanowanie miejsca składowania. Jeżeli etykieta jest nieczytelna to może wpisać miejsce adresowe z klawiatury. W przypadku podanie tylko rzędu i kolumny program wyświetla dostępne miejsca dotyczące poziomu składowania.

Przyjęcie do magazynu za pomocą terminala radiowego z Windows mobile

Zastosowanie terminala radiowego Android w magazynie wysokiego składowania. Pierwszym krokiem przyjęcia do magazynu jest podanie numeru nośnika który ma zostać przyjęty (skanowanie numeru nośnika z karty paletowej), w górnej części okna ekranu wyświetlana jest informacja – numer nośnika oraz miejsce położenia jakie zostało zadysponowane przez pracownika biura. Jest to informacja wskazanie (polecenie) dla magazyniera, gdzie należy składować daną paletę. Magazynier zawozi daną paletę na wskazaną lokalizację lub inną w zależności od uprawnień, a także potwierdza fakt jej składowania poprzez zeskanowanie miejsca składowania. Jeżeli etykieta jest nieczytelna to może wpisać miejsce adresowe z klawiatury, w przypadku podania tylko rzędu i kolumny program wyświetla dostępne miejsca dotyczące poziomu składowania. Opcja związana jest z funkcją potwierdzania przyjęcia do magazynu na podstawie dokumentów Pz zarejestrowanych przez pracowników biura za pomocą programu.

Przyjęcie do magazynu za pomocą terminala radioweg
Przyjęcie do magazynu za pomocą terminala radioweg

Kolejnym elementem programu jest funkcja przenoszenia (zmiany lokacji) danej palety z jednego gniazda paletowego na inne. W pierwszym kroku podajemy numer nośnika lub miejsce adresowe z którego chcemy przenieść paletę (rys. 1 oraz rys. 2) następnie podajemy miejsce docelowe gdzie chcemy położyć paletę. Po zaakceptowaniu automatycznie w programie zostanie dokonane przeniesienie palety.

Zmiana miejsca składowania za pomocą terminala radiowego z Windows mobile
Zmiana miejsca składowania za pomocą terminala radiowego z Windows mobile

Program WMS mobile to dedykowane rozwiązania dla Windows Mobile lub Windows CE zainstalowane na terminalu magazynowym. Dostępne na rynku urządzenia mobilne do pracy w magazynach to najczęściej kolektory danych (kolektory magazynowe) potrafiące odczytywać kody kreskowe 1D, albo też 2D z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows CE lub Windows Mobile.

WMS Windows mobile
WMS Windows mobile

SYSTEM ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS, przyjęcie do magazynu za pomocą terminala radioweg

System WMS

Praktycznie każda firma handlowa, produkcyjna czy logistyczna wykorzystuje jakieś oprogramowanie do prowadzenia ewidencji w magazynie. System zarządzania magazynem wms w takiej firmie zwykle nie stanowi zintegrowanego rozwiązania z systemem ERP, gdyż taka różnorodność powoduje że funkcjonalność niezbędna do sprawnej obsługi i pracy magazynu w systemie ERP nie występuje. I tu jest miejsce na dedykowane rozwiązania klasy WMS. Podstawową cechą systemu zarządzania magazynem WMS jest przechowywanie, a także udostępnianie informacji dotyczącej stanu magazynowego z podziałem na miejsca położenia towaru. WMS ma za zadanie prowadzić ewidencję w taki sposób, aby możliwe było sprawne zlokalizowanie każdej partii i każdej pojedynczej sztuki w magazynie.

System zarządzania magazynem

Obejmuje wszystkie istotne z punktu widzenia kierownika magazynu operacje, jak również ich ewidencję. W firmach logistycznych pojawia się także potrzeba wyceny usług magazynowych w celu obciążenia klienta fakturą za takie usługi. Odpowiedzią na takie zapotrzebowania jest system klasy WMS obsługujący magazyn wysokiego składowania. SoftwareStudio oferuje tworzenie programów na zamówienie, a w szczególności programy Internetowe oraz aplikacje na telefon i tablet z systemem Android.

Awizacje transportu

Magazyny wysokiego składowania oprogramowanie

Logistyka wewnątrzmagazynowa w magazynach wysokiego składowania jest trudna. Mnogość skomplikowanych procesów wymaga najlepszego programu do zarządzania. Jest nim WMS od SoftwareStudio. Oprogramowanie często musi być dostosowane do konkretnych wymagań danej firmy, a firma SoftwareStudio to gwarantuje. Dlatego WMS umożliwia obsługę nie tylko po polsku, ale też po angielsku i w innych językach. Ma to niezwykle wysoką wartość dla firm międzynarodowych i współpracujących z zagranicznymi przedsiębiorstwami. Program ewidencjonuje towar w zależności od potrzeb, w układzie ilościowym, czy też ilościowo-wartościowym. Pozwala na bieżące sprawdzanie danych na temat prac w magazynach.

Systemy zarządzania magazynem

Rotacja wyrobów w magazynie jest na tyle duża, że magazynier bez pomocy systemu informatycznego nie jest wstanie opanować przepływu towarów. Nad ilością danych dotyczących przepływów towarów oraz danych ich dotyczących czuwać muszą systemy zarządzania magazynem. Systemy zarządzania magazynem są rozwiązaniem, które nadzoruje procesy wewnątrz magazynu. Do minimum eliminuje możliwości pomyłek, przyspiesza wykonywanie operacji przyjęcia i wydawania.

Program magazynowy WMS.net

Aplikacja do magazynu wysokiego składowania, pozwalająca na ewidencję towarów znajdujących się w magazynie z dokładnością do miejsca składowania oraz informacją o numerach seryjnych lub numerach partii produkcyjnych i terminach przydatności do spożycia (data ważności). Możliwość korzystania z programu zarówno w sieci lokalnej jak i przez Internet pozwala wdrożyć system magazynowy w firmach wielooddziałowych znajdujących się nie tylko w Polsce, ale w dowolnym kraju na świcie z dostępem do Internetu.

PRZYJĘCIE DO MAGAZYNU ZA POMOCĄ TERMINALA RADIOWEG, system zarządzania magazynem WMS.

  • Pierwszym krokiem przyjęcia do magazynu jest podanie numeru nośnika który ma zostać przyjęty (skanowanie numeru nośnika z karty paletowej). Wcgórnej części okna ekranu wyświetlana jest informacja – numer nośnika, a także miejsce położenia jakie zostało zadysponowane przez pracownika biura;
  • Jest to informacja wskazanie (polecenie) dla magazyniera, gdzie należy składować daną paletę;
  • Magazynier zawozi daną paletę na wskazaną lokalizację, albo też inną w zależności od uprawnień. Potwierdza fakt jej składowania poprzez zeskanowanie miejsca składowania;
  • Jeżeli etykieta jest nieczytelna to może wpisać miejsce adresowe z klawiatury, w przypadku podanie tylko rzędu, a także kolumny program wyświetla dostępne miejsca dotyczące poziomu składowania;
  • Opcja związana jest z funkcja potwierdzania przyjęcia do magazynu na podstawie dokumentów Pz zarejestrowanych przez pracowników biura za pomocą programu;
  • Pierwszym krokiem przyjęcia do magazynu jest podanie numeru nośnika który ma zostać przyjęty (skanowanie numeru nośnika z karty paletowej), w górnej części okna ekranu wyświetlana jest informacja – numer nośnika oraz miejsce położenia jakie zostało zadysponowane przez pracownika biura;

Przyjęcie cd.

  • Jest to informacja wskazanie (polecenie) dla magazyniera, gdzie należy składować daną paletę;
  • Magazynier zawozi daną paletę na wskazaną lokalizację, albo też inną w zależności od uprawnień. Potwierdza fakt jej składowania poprzez zeskanowanie miejsca składowania;
  • Jeżeli etykieta jest nieczytelna to może wpisać miejsce adresowe z klawiatury. W przypadku podanie tylko rzędu, a także kolumny program wyświetla dostępne miejsca dotyczące poziomu składowania;
  • Zastosowanie terminala radiowego w magazynie wysokiego składowania;
  • Pierwszym krokiem przyjęcia do magazynu jest podanie numeru nośnika który ma zostać przyjęty (skanowanie numeru nośnika z karty paletowej). W górnej części okna ekranu wyświetla się informacja – numer nośnika, a także miejsce położenia jakie zostało zadysponowane przez pracownika biura;
  • Jest to informacja wskazanie (polecenie) dla magazyniera, gdzie należy składować daną paletę;
  • Magazynier zawozi daną paletę na wskazaną lokalizację lub inną w zależności od uprawnień. Potwierdza fakt jej składowania poprzez zeskanowanie miejsca składowania;
  • Jeżeli etykieta jest nieczytelna to może wpisać miejsce adresowe z klawiatury. W przypadku podania tylko rzędu i kolumny program wyświetla dostępne miejsca dotyczące poziomu składowania;

Przyjęcie do magazynu za pomocą terminala radiowego

Kolektor danych może być wykorzystany do przechowywania towaru w magazynie. Dzięki zeskanowaniu kodu kreskowego lub znacznika RFID towaru magazyn może szybko i dokładnie przechować towar w odpowiednim miejscu. Ten krok pomaga zapewnić, że towary są przechowywane we właściwym miejscu, ułatwiając magazynowi znalezienie tego, czego potrzebuje, gdy nadejdzie czas wysyłki zamówień.
Przyjęcie do magazynu za pomocą terminala radiowego
Microsoft Office Professional PLUS 2010
SoftwareStudio

Microsoft Office Professional PLUS 2010

Pakiet Microsoft Office Professional Plus 2010 to narzędzie, które oferuje szeroki zakres nowych i zaawansowanych możliwości. Dzięki niemu pracownicy mogą wykonywać pracę efektywnie, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, czy to na komputerze, smartfonie czy przeglądarki internetowej.

SQL Server
SAdam

SQL Server

Ulepszenia bezpieczeństwa SQL Server został zaprojektowany tak, aby zapewnić najwyższy poziom zabezpieczeń danych firmy. Jest to realizowane z wykorzystaniem takich funkcji jak szyfrowanie danych z poziomu bazy. Bardziej bezpieczne ustawienia użytkownika, wzmocnienie polityki bezpieczeństwa, wielopoziomową kontrolę zezwoleń i ulepszony model zabezpieczeń.

Serwer wymaga oprogramowania Windows Server
SoftwareStudio

Serwer wymaga oprogramowania Windows Server

Kiedy decydujesz się na serwer w swojej firmie, pamiętaj, że to oprogramowanie stanowi kluczowy element jego funkcjonalności. Bez odpowiedniego oprogramowania, serwer nie jest w stanie pełni wykorzystać swoich możliwości.

Kartoteki pracowników
Joanna Ciebień

Kartoteki pracowników

Kartoteki pracowników w programach magazynowych oraz CMMS Utrzymanie Ruchu są nie tylko miejscem gromadzenia danych personalnych, ale również stanowią podstawę do podejmowania decyzji związanych z rekrutacją, szkoleniami, przydziałem zadań, oceną wydajności oraz planowaniem długoterminowym. Dzięki nim, zarządzanie personelem staje się bardziej efektywne, a procesy magazynowe oraz utrzymania ruchu są zoptymalizowane.

Kody kreskowe 1D i 2D
SAdam

Kody kreskowe 1D i 2D

Kody kreskowe są powszechnie stosowane w branży logistycznej i magazynowej jako skuteczne narzędzie do identyfikacji produktów, śledzenia przesyłek i optymalizacji procesów magazynowych. W artykule tym omówimy różnicę między kodami kreskowymi 1D i 2D oraz jak programy magazynowe wykorzystują te kody w swojej funkcjonalności.

Rozchody wewnętrzne
Joanna Ciebień

Rozchody wewnętrzne

Wydania wewnętrzne są istotnym elementem zarządzania magazynem. Aby je zarejestrować, korzystamy z dokumentów rozchodu wewnętrznego RW. Te dokumenty są kluczowe, ponieważ pozwala to na śledzenie, jakie towary opuszczają magazyn i gdzie trafiają wewnątrz organizacji.