Polityka bezpieczeństwa

Polityka bezpieczeństwa

Polityka bezpieczeństwa

Domyślnie program używa autentykacji przez formularze, istnieje jednak możliwość wdrożenia rozwiązań w sieci lokalnej opartej o autentykację przez Windows, w takim wypadku zalogowanie do systemu MS Windows pozwala na automatyczną identyfikacją pracownika i nadanie mu określonych uprawnień do aplikacji.

Poznaj uwierzytelnianie oparte na formularzach

Polityka bezpieczeństwa to istotny aspekt w zarządzaniu danymi w programie. Domyślnie nasz program używa autentykacji przez formularze, co zapewnia podstawowe zabezpieczenie. Niemniej jednak, istnieje opcja wdrożenia bardziej zaawansowanego rozwiązania opartego na autentykacji przez Windows.

Polityka bezpieczeństwa

W przypadku autentykacji przez Windows, zalogowanie do systemu MS Windows umożliwia automatyczną identyfikację pracownika i przypisanie mu określonych uprawnień do aplikacji. To rozwiązanie może być szczególnie przydatne w środowiskach korporacyjnych.

Aby skonfigurować odpowiednią politykę bezpieczeństwa danych, należy przeprowadzić analizę potrzeb i ocenić dostępne możliwości techniczne przed wdrożeniem. Ważne jest, aby dostosować politykę bezpieczeństwa do konkretnych wymagań i priorytetów.

Podziel się informacją

Polityka bezpieczeństwa

Warto zauważyć, że żaden z systemów autentykacji Asp.Net nie oferuje domyślnie szyfrowania danych przesyłanych od klienta do serwera. Problem ten wynika z samego protokołu HTTP. Jeśli aplikacja ma przesyłać ważne dane i działać w Internecie, a nie tylko w sieci lokalnej, konieczne jest zastosowanie bezpiecznego protokołu SSL (Secure Socket Layer) lub innego mechanizmu szyfrowania. Jest to kluczowy krok w zapewnieniu bezpieczeństwa przesyłanych informacji i ochrony danych użytkowników.

POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA – Polityka bezpieczeństwa – hasła.

Autentykacja Windows

Autentykacja Windows Asp.net obsługuje uwierzytelnianie oparte na MS Windows, które zasadniczo oznacza delegowanie procesu uwierzytelniania do IIS podstawowej infrastruktury serwerowej na której działa Asp.net. Serwer IIS można skonfigurować tak, aby wyświetlał odpowiednie okno dialogowe w przeglądarce internetowej i pobierał za jego pomocą identyfikator użytkownika i jego hasło. Dane logowania muszą być zgodne z danymi dla konta użytkownika Windows w domenie. Rozwiązanie doskonale sprawdza się do pracy w sieci lokalnej opartej o systemy Microsoft Windows.

Uwierzytelnianie oparte na formularzach

W przeciwieństwie do rozwiązań opartych o autentykację Windows, standardowa uwierzytelnianie oparte o formularze (cookies) doskonale nadaje się do aplikacji, do których wymagany jest dostęp przez Internet. Za pomocą specjalnego formularza, administrator aplikacji zakłada konta użytkownikom poszczególnych grup (ról). Gdy użytkownik za pomocą przeglądarki internetowej żąda jakiejś zabezpieczonej strony po raz pierwszy to serwer IIS skieruje takie żądanie na formularz logowania, za pomocą którego użytkownik może podać swój identyfikator oraz hasło. Wprowadzone na formularzu dane serwer porównuje z wartościami zapisanymi w swojej bazie SQL i jeżeli uzyskana zostaje zgodność danych, wówczas serwer zezwala na dostęp. Wysłane jest do przeglądarki klienta cookies reprezentujące skuteczne logowanie. Jest to cyfrowy identyfikator (elektroniczna pieczątka) zawierająca identyfikator użytkownika w zaszyfrowanej postaci.

Autoryzacja

Po przeprowadzeniu procesu uwierzytelniania, aplikacja „wie”, kim jest użytkownik, następnym krokiem jest określenie zakresu uprawnień, czyli odczytanie roli (ról) do jakich użytkownik został przypisany. Rola to to grupa użytkowników o takim samym poziomie uprawnień Asp.net zawiera dobrą obsługę sterowania dostępem do poszczególnych modułów (plików aspx), można administracyjnie określić, którzy użytkownicy mogą przeglądać poszczególne zasoby, wprowadzać stosowne wpisy.

Polityka bezpieczeństwa w programie magazynowym

W programie Studio WMS.net, domyślnie stosowana jest autentykacja przez formularze. Niemniej jednak istnieje opcja, aby wdrożyć bardziej zaawansowane rozwiązania w sieci lokalnej, bazujące na autentykacji przez Windows. W takim przypadku, zalogowanie do systemu MS Windows automatycznie identyfikuje pracownika i nadaje mu określone uprawnienia do aplikacji.

Aby wybrać odpowiednią metodę autentykacji oraz określić priorytety i politykę bezpieczeństwa danych, konieczne jest przeprowadzenie analizy potrzeb oraz ocena posiadanych możliwości technicznych przed wdrożeniem systemu.

Warto zauważyć, że żaden z systemów autentykacji Asp.Net nie zapewnia automatycznego szyfrowania danych przesyłanych od klienta do serwera. Ten problem wynika nie tylko z technologii Asp.Net, ale także z samego protokołu HTTP. Jeśli aplikacja ma przesyłać ważne dane i działać w Internecie, a nie tylko w sieci lokalnej, konieczne jest zastosowanie bezpiecznego protokołu SSL (Secure Socket Layer) lub innego mechanizmu szyfrowania danych w celu ochrony poufności informacji. W ten sposób można zapewnić pełne bezpieczeństwo danych w programie magazynowym.

Więcej do odkrycia

firma_mex

firma_mex

W programie magazynowym Studio System istnieje funkcjonalność, która pozwala na obsługę dedykowanych transakcji dla konkretnych firm. W tym artykule omówimy transakcje oznaczone kodem MEX i jak są one dostosowane do

Telefony, tablety i terminale

Telefony, tablety i terminale

Jakie urządzenia są kompatybilne z aplikacją magazynową? Aplikacja magazynowa jest zaprojektowana do współpracy z szeroką gamą urządzeń mobilnych. Obsługuje większość smartfonów oraz tabletów działających na systemie Android firmy Google.

Przyjęcie i wydanie palet

Przyjęcie i wydanie palet

Wprowadzenie programu WMS do zarządzania magazynem to kluczowy krok w kierunku usprawnienia gospodarki paletowej. Dzięki nowoczesnej technologii WMS, firmy zyskują zwiększoną kontrolę nad operacjami magazynowymi oraz możliwość optymalizacji procesów przyjmowania

Nadwyżki inwentaryzacyjne

Nadwyżki inwentaryzacyjne

Istnieje kilka przyczyn, które mogą prowadzić do wystąpienia nadwyżek inwentaryzacyjnych w programie WMS.net. Jedną z nich jest błąd ludzki, czyli pomyłka podczas skanowania towarów lub wprowadzania danych do systemu. Inną

Architektura oprogramowania w praktyce

Architektura oprogramowania w praktyce

Oprogramowanie magazynowe odgrywa kluczową rolę w efektywnym zarządzaniu magazynem. Jednak aby to działało sprawnie, niezbędna jest odpowiednia architektura oprogramowania. W tym artykule przyjrzymy się temu, jak architektura oprogramowania magazynowego funkcjonuje

Użytkownicy programu WMS.net

Użytkownicy programu WMS.net

Moduł „UŻYTKOWNICY” w programie WMS.net stanowi ważny element efektywnego zarządzania dostępem do systemu. Daje możliwość pełnej kontroli nad użytkownikami i poziomem ich uprawnień, co przekłada się na bezpieczeństwo oraz spersonalizowane

Czy chcesz zwiększyć swój biznes?

napisz do nas i pozostań w kontakcie