Instalacja CMMS

Instalacja oprogramowania CMMS (Computerized Maintenance Management System) oferowanego przez SoftwareStudio Sp. z o.o. jest procesem wymagającym pewnych przygotowań i spełnienia konkretnych wymagań technicznych. Nasze programy oparte są na technologiach i rozwiązaniach Microsoft, dlatego też kluczowym elementem jest zastosowanie się do zaleceń podawanych przez firmę Microsoft dla aplikacji IIS Server oraz SQL Server.

Instalacja CMMS

Nasze aplikacje, działające w technologii Asp.NET, opierają się na rozwiązaniach firmy Microsoft

Programy oferowane przez SoftwareStudio Sp. z o.o. wykorzystują technologie i rozwiązania Microsoft, dlatego powinny być spełnione wymagania i zalecenia podawane przez firmę Microsoft dla aplikacji IIS Server + SQL Server.

Nasze aplikacje, działające w technologii Asp.NET, opierają się na rozwiązaniach firmy Microsoft. Dzięki temu użytkownicy mogą być pewni nie tylko stabilności, ale także uniwersalności stosowanych technologii. To oznacza, że nasze oprogramowanie nie tylko działa sprawnie, ale również jest zgodne z najnowszymi standardami i trendami w branży IT.

Dlatego przed rozpoczęciem procesu instalacji CMMS oferowanego przez SoftwareStudio Sp. z o.o., upewnij się, że Twój system spełnia wszystkie wymagania techniczne. To gwarantuje płynność procesu instalacyjnego i zapewnia pełną funkcjonalność naszych rozwiązań.

Instalacja CMMS

Programy oferowane przez SoftwareStudio Sp. z o.o. wykorzystują technologie i rozwiązania Microsoft, dlatego powinny być spełnione wymagania i zalecenia podawane przez firmę Microsoft dla aplikacji IIS Server + SQL Server. Aplikacje działające w technologii Asp.NET firmy SoftwareStudio opierają się w dużej mierze o rozwiązania firmy Microsoft, co nie tylko daje pewność i stabilność stosowanych rozwiązań ale również pewien uniwersalizm w stosowanych technologiach.

Instalacja i konfiguracja programu Studio CMMS.net

Do poprawnej pracy niezbędny jest serwer z zainstalowanym systemem Operacyjnym, serwerem stron WWW (IIS), oraz silnikiem serwera baz danych (MS SQL). Sama instalacja aplikacji polega na stworzeniu odpowiedniej witryny WWW oraz umieszczeniu aplikacji w wybranym (predefiniowanym) katalogu.

Kroki do poprawnej instalacji

Aby poprawnie zainstalować program Studio CMMS.net, konieczne jest spełnienie kilku wymagań. Oto kroki, które należy podjąć:

 1. Przygotowanie serwera: Na samym początku musisz upewnić się, że na serwerze, na którym planujesz zainstalować aplikację, znajduje się zainstalowany system operacyjny oraz serwer stron WWW (IIS). Dodatkowo, konieczne jest posiadanie silnika serwera baz danych MS SQL.
 2. Tworzenie witryny WWW: Następnym krokiem jest stworzenie odpowiedniej witryny WWW na serwerze. To miejsce, gdzie aplikacja będzie działać. Upewnij się, że witryna jest poprawnie skonfigurowana w serwerze WWW.
 3. Umieszczenie aplikacji: Kiedy witryna jest gotowa, przenieś aplikację Studio CMMS.net do wybranego katalogu na serwerze. Możesz wybrać predefiniowany katalog lub utworzyć własny, zgodnie z preferencjami.
 4. Konfiguracja: Teraz, gdy aplikacja jest umieszczona na serwerze, przystąp do konfiguracji. Wykonaj niezbędne ustawienia, takie jak połączenie z bazą danych, adresy URL i inne dostosowania do Twoich potrzeb.

Po zakończeniu tych kroków, program Studio CMMS.net będzie gotowy do użytku. Pamiętaj, że poprawna instalacja i konfiguracja są kluczowe dla zapewnienia prawidłowego działania aplikacji.

TWORZENIE WITRYNY WWW

1. Zaloguj się na komputerze serwera sieci Web jako Administrator.

2. Kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Ustawienia, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.

3. Kliknij dwukrotnie ikonę Narzędzia administracyjne, a następnie kliknij dwukrotnie ikonę Menedżer usług internetowych.

4. Kliknij menu Akcja wskaż polecenie Nowy, a następnie kliknij polecenie Witryna sieci Web.

5. Po Kreatora tworzenia witryny sieci Web zostanie uruchomiony, kliknij przycisk Dalej.

6. Wpisz opis witryny sieci Web. Ten opis jest używany wewnętrznie do identyfikowania witryny sieci Web w Menedżerze usług internetowych tylko.

7. Wybierz adres IP do wykorzystania na stronie. Jeśli wybierzesz opcję Wszystkie (nieprzypisane), witryna sieci Web jest dostępna na wszystkich interfejsach i wszystkich skonfigurowanych adresów IP.

8. Wpisz numer portu TCP do publikowania witryny.

9. Wpisz nazwę nagłówka hosta (na prawdziwe nazwisko, które są używane do dostępu do tej strony).

10. Kliknij przycisk Dalej.

11. Albo wpisz ścieżkę do folderu, który jest w posiadaniu dokumentów lub sieci Web kliknij przycisk Przeglądaj, aby wybrać folder, a następnie kliknij przycisk Dalej.

12. Wybierz uprawnienia dostępu do witryny sieci Web, a następnie kliknij przycisk Dalej.

13. Kliknij przycisk Zakończ.

Zmiana konfiguracji witryny WWW

Po zainstalowaniu usługi IIS, jeżeli chcemy zmienić domyślną konfigurację witryny, należy:

 • Zaloguj się na komputerze serwera sieci Web jako Administrator
 • Kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Ustawienia, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.
 • Kliknij dwukrotnie ikonę Narzędzia administracyjne, a następnie kliknij dwukrotnie ikonę Menedżer usług internetowych.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy witrynę sieci Web, którą chcesz skonfigurować w lewym okienku, a następnie kliknij przycisk Właściwości.
 • Kliknij kartę Witryna sieci Web.
 • Wpisz opis witryny sieci Web w polu Opis.
 • Wpisz protokołu internetowego (IP) do wykorzystania na sieci Web lub pozostaw wszystkie (nieprzypisane) ustawienie.
 • Zmodyfikuj TCP (Transmission Control Protocol) jako odpowiedni port.
 • Kliknij kartę Katalog macierzysty.
 • Aby korzystać z folderu na komputerze lokalnym, kliknij katalogu na komputerze, a następnie kliknij przycisk Przeglądaj, aby zlokalizować folder, którego chcesz używać.
 • Kliknij przycisk OK, aby zaakceptować właściwości witryny sieci Web

Instalacja serwera SQL 2008 server

W celu używania baz danych Microsoft SQL server należy odpowiednio zainstalować i skonfigurować serwer bazodanowy http://www.microsoft.com/express/sql/default.aspx . Uruchamiamy instalator Microsoft SQL Server w wersji np. Express edition i postępujemy zgodnie z jego propozycjami – instalacja standardowa – domyślna.
Po zainstalowaniu oprogramowania serwera należy zainstalować Managment Studio Program narzędziowy pozwalający na zarządzanie bazą
Połączenie z bazą SQL zapisane jest w pliku Web.config znajdującym się w głównym folderze aplikacji.

OPROGRAMOWANIE SERWER

Do poprawnego działania aplikacji niezbędna jest instalacja: IIS (wersja 6.xx lub wyższa, zalecana wersja 7.xx)
-MS SQL 2008 (wersja Express lub płatna); SQL Management Studio; Dot.Net 3.5 SP1; Power Shell 1.0 ; http://www.microsoft.com/windowsserver2003/technologies/management/powershell/download.mspx
-Windows Installer wersja 4.5 http://www.microsoft.com/downloadS/details.aspx?familyid=5A58B56F-60B6-4412-95B9-54D056D6F9F4&displaylang=en

Aplikacje serwerowe instalowane powinny być oczywiście na serwerowych systemach Operacyjnych. Zalecane system Operacyjny zapewniający najwyższą wydajność i bezpieczeństwo pracy to Windows 2008 Serwer.
Warto rozważyć instalację wersji oprogramowania 64 bitowego co pozwala na lepsze i większe wykorzystanie pamięci Operacyjnej, co przekłada się na wydajność pracy aplikacji.

SPRZĘT KOMPUTEROWY

Do pracy wymagany jest komputer zgodny ze specyfikacjami podawanymi przez firmę Microsoft dla systemów Windows Vista bussines, Windows 2003 server, Windows 2008 server. Szczegółowe informacje na stronie: http://www.microsoft.com/poland/sql/prodinfo/sysreqs/default.mspx
Do wydajnego działania aplikacji zalecany układ sprzętowy powinien zawierać podstawową jednostkę serwerową, z minimum 1 procesorem dwurdzeniowym, 1024 MB pamięci Operacyjnej oraz szybkim dyskiem twardym np. w technologii SATA. Zalecane przez SoftwareStudio minimalna konfiguracja to: Procesor Intel Pentium; Pamięć RAM 1 GB; HDD 10 GB; Grafika > 800×600; Karta sieciowa 10/100 Mbit; Monitor kolorowy 17”. Do drukowania wymagane są urządzenia zgodne z systemem Windows (wymagane zainstalowanie sterownika drukarki)

OPROGRAMOWANIE KLIENTA

System Operacyjny Windows XP Professional, Windows Vista business z zainstalowanymi aktualizacjami Przeglądarka internetowa IE w wersji 7.0 lub nowsza; http://www.microsoft.com/poland/windows/products/winfamily/ie/default.mspx rozdzielczość większa niż 1024 x768.

Powinieneś rozważyć, czy nie potrzebujesz instalacja aplikacje webowe poznań ?

Pozwala system awizcji do magazynu na podniesienie wydajności systemu, jak również zwiększenie jego stabilności i bezpieczeństwa, jest również jednym z podstawowych warunków rozpraszania i skalowalności systemów. System magazynowy online to doskonałe narzędzie wspierające sprzedaż w Internecie. Nie ma potrzeby posiadania e-sklepu by oferować towary online. SoftwareStudio producent oprogramowania, dostawca usług w chmurze prywatnej dostarcza aplikacje webowe – Poznań software house. Tak, dlaczego system awizcji do magazynu ułatwia pracę w magazynie? koniecznie trzeba wdrożyć w Twoim magazynie wysokiego składowania..

Instalacja CMMS

Programy oferowane przez SoftwareStudio Sp. z o.o. wykorzystują technologie i rozwiązania Microsoft, dlatego powinny być spełnione wymagania i zalecenia podawane przez firmę Microsoft dla aplikacji IIS Server + SQL Server.
Instalacja CMMS
Magazyn Wysokiego Składu
magazyn wysokiego składowania

Magazyn Wysokiego Składu

Magazyn Wysokiego Składu wymaga odpowiedniego zarządzania, które zapewni sprawne funkcjonowanie i optymalizację procesów logistycznych. Integracja z systemem ERP klienta, automatyczne przyjmowanie zleceń dotyczących wysyłki oraz weryfikacja dostaw są kluczowymi elementami skutecznego zarządzania magazynem Wysokiego Składu.

Report Builder
SAdam

Report Builder

Report Builder jest wszechstronnym narzędziem, które umożliwia efektywne zarządzanie danymi w magazynie. Jego zaawansowane funkcjonalności, łatwość użycia i możliwość integracji z systemami magazynowymi.

Usługi informatyczne
SoftwareStudio

Usługi informatyczne

SoftwareStudio to firma, która oferuje kompleksowe usługi informatyczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. SoftwareStudio to twórca kompleksowych i dostosowanych rozwiązań informatycznych, które pomagają firmom osiągnąć sukces i efektywność. Nasze oprogramowanie nie tylko ułatwia codzienną pracę, ale także pomaga firmom rozwijać się i konkurować na rynku.

WMS_ADD_EAN Programowanie Windows CE
Adam Potomski

WMS_ADD_EAN

W systemie Android WMS istnieje możliwość przypisania kodu EAN do asortymentu. Aby to zrobić, magazynier musi podać indeks towaru, dla którego chce przypisać kod EAN. System sprawdza, czy taka operacja jest możliwa dla wybranego asortymentu, a następnie przypisuje zeskanowany kod EAN do towaru. Dzięki tej funkcji, proces składania zamówień staje się bardziej efektywny i precyzyjny.

Użytkownicy programu
SAdam

Użytkownicy programu

Dla użytkowników programu magazynowego, integracja z domeną jest kluczowym elementem umożliwiającym bardziej efektywne zarządzanie magazynem. Dzięki integracji z domeną, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do programu magazynowego za pośrednictwem swoich firmowych kont, co sprawia, że proces logowania jest szybszy i bardziej wygodny.

Stan magazynowy na dzień
SAdam

Stan magazynowy na dzień

Stan magazynowy na dzień jest kluczowy dla efektywnego zarządzania zapasami. Oprogramowanie WMS odgrywa istotną rolę w tym procesie. Umożliwia ono firmom lepsze planowanie i zarządzanie zasobami. Dzięki temu, możliwe jest uniknięcie nadmiernych zapasów lub ich braku. Oprogramowanie WMS zapewnia firmom przewagę konkurencyjną. Ułatwia to podejmowanie szybkich i trafnych decyzji.