Już pierwsze spojrzenie, na pofalowaną w kształcie litery S konstrukcję terminala Casio DT-X8, sugeruje doskonałą ergonomię. Jest to kolejne urządzenie opracowane przez Casio zgodnie z zasadami projektu skoncentrowanego na człowieku. Rozszerzone, łatwo dostępne klawisze podstawowych funkcji sprawiają, że urządzenie łatwo obsługuje się jedną ręką. Szczególnie podczas skanowania – z lub bez rękawiczek.

Opcjonalny CMOS-Imager czyta wiele kodów 1D i 2D, w tym najnowsze GS1-DataBar i kody QR. Trzy ergonomiczne przyciski skanowania – jeden w środku i po jednym z lewej i prawej strony obudowy – umożliwią zarówno prawo jak i leworęcznym użytkownikom trzymanie urządzenia w różnych pozycjach pracy, jak też pracy przy jak najmniejszym ruchu dłoni i palców. Skanowanie przebiega ku dołowi, a to gwarantuje, że proces ten przebiega bardzo szybko i intuicyjnie.

Skanowanie za pomocą Casio-DT-X8

W przypadku sąsiedztwa innych kodów kreskowych , ogniskowa lasera skupia się na jednym i pokazuje użytkownikowi, który kod kreskowy jest skanowany przez krótkie jego podświetlenie na czerwono. Potwierdzaniem procesu skanowania jest funkcja wibracji, która zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

Terminal radiowy Casio DT-X8 wyposażony jest w procesor PAX320 o częstotliwości 624-MHz, 128 MB RAM,  z pamięcią 256 MB, wykorzystując  system Windows Embedded CE 6.0 R3. Z potężnym litowo-jonowym akumulatorem  2860mAh , to lekkie urządzenie, które waży tylko 280g, może pracować do 18 godzin.

Terminal Casio DT-X8 przeznaczony jest do skanowania i to szybkiego skanowania w trudnych warunkach. Sięgnij po nowy terminal Casio DT-X8, który został do tego stworzony. Casio DT-X8 zachwyca zwolenników  małych, lekkich i ergonomicznych urządzeń  przenośnych, jak również tych, którzy przede wszystkim stawiają na niezawodności i trwałości. DT-X8 został opracowany specjalnie do ciężkich warunków pracy w magazynach. Celem dla japońskich programistów  było wyprodukowanie urządzenia o doskonałej ergonomii, sprawdzającego się w trudnych warunkach, a przy tym optymalnie funkcjonalnego. Z jednej strony, DT-X8 jest znacznie bardziej zwarty niż tradycyjne terminale ręczne dla magazynów, a z drugiej strony, jest oczywiście bardziej wytrzymały niż inne urządzenia o podobnych wymiarach.

Odporność na wstrząsy

Casio DT-X8 jest odporny na wstrząsy oraz upadek z wysokości 3 metrów na beton. Całkowicie odpowiada to wysokościom spadku, które zwykle występują w magazynie. Terminal odporny jest na kurz i krótkotrwałe zanurzenie w wodzie zgodnie z IP67 i działanie w temperaturach do-20C. To gwarantuje, że urządzenie może być stosowane na zewnątrz przez cały rok. Urządzenie nie ma problemu z działaniem w trudnych warunkach – chłodniach, w wilgoci, a w szczególności w warunkach kurzu i brudu.

Dotykowy Ekran

Wysoki kontrast koloru wyświetlacza DT-X8 z podświetleniem LED pozwala na łatwe wprowadzanie danych poprzez ekran dotykowy. Użytkownik może użyć w tym celu klawiszy, lub przechwycić podpis na samym wyświetlaczu. Wyjątkowo przezroczysty wyświetlacz BlanView zapewnia optymalną czytelność w ciemności i przy silnym świetle słonecznym, zapewniając przy tym niezwykle niskie zużycie energii.

Bezprzewodowa komunikacja

Dla wymiany danych DT-X8 został  wyposażony w Bluetooth 2.0 z EDR, WLAN (IEEE802.11b/g) i WAP2 z szyfrowaniem w standardzie. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi, użytkownicy mogą obsługiwać połączenia VOIP i nagrywać notatki głosowe.

Cechy terminala Casio DT-X8

  • Odporny na upadek z wysokości 3m
  • Odporny na zapylenie oraz zachlapanie – norma IP67
  • Lekki i ergonomiczny – waga jedynie 280 g
  • Skaner 1D lub 2D
  • Zintegrowany WLAN oraz Bluetooth
  • Windows Embedded CE 6.0 R3
  • Wyświetlacz 2.7″ o rozdzielczości QVGA
Cechy terminala Casio DT-X8

źródło: Zibi Sp. z o.o.