Transakcja submenu dotycząca zestawień magazynowych może być dowolnie zaprojektowana, standardowa konfiguracja obejmuje podział na kilka sekcji, w tym DOKUMENTY MAGAZYNOWE.

Dokumenty magazynowe
Program WMS.net oferuje możliwość dostosowania dokumentów do własnych potrzeb. Dzięki temu możesz modyfikować wygląd i treść generowanych wydruków. Co ważne, sam proces personalizacji jest całkiem prosty i intuicyjny.
Standardowa instalacja WMS.net zawiera gotowe szablony dokumentów. Te szablony to pliki XML z rozszerzeniem RDL lub RDLC, przechowywane w specjalnym folderze \RDLC\
. Aby je zmodyfikować, wystarczy otworzyć wybrany plik w edytorze tekstu, na przykład Notatniku, lub w Microsoft Visual Studio. Następnie możesz zmieniać układ graficzny, formatowanie oraz dodawać własne elementy, jak logo firmy. Po wprowadzeniu zmian po prostu zapisujesz zmodyfikowany szablon.
Zmodyfikowany szablon nie działa od razu; trzeba go jeszcze opublikować na serwerze raportów SQL. Dopiero po tej operacji system zacznie używać nowej wersji do generowania wydruków. Co więcej, system jest na tyle elastyczny, że pozwala tworzyć różne szablony dla różnych firm obsługiwanych w jednym magazynie, co jest przydatne przy świadczeniu usług magazynowania. W rezultacie każda firma może otrzymać dokumenty idealnie dopasowane do swoich wymagań i wizerunku. Pamiętaj jednak, aby zawsze tworzyć kopie zapasowe oryginalnych plików szablonów przed ich modyfikacją, na przykład przechowując je w bezpiecznym folderze.
Zlecenia przyjęcia
Wyświetlone zostaje zestawienie pozycji dokumentów awiza dostaw.

Zlecenia wydań
Wyświetlone zostaje zestawienie pozycji dokumentów zleceń (zamówień) wydań.

Numery partii produkcyjnej
Wyświetlone zostaną pozycję z wybranym numerem partii produkcyjnej.

Dokumenty magazynowe
Wyświetla się dodatkowe szczegółowe submenu z listą do wyboru:
- dokumenty magazynowe wg rodzaju – symbolu
- wszystkie dokumenty magazynowe wyświetla listę pozycji z dowolnego dokumentu zarejestrowanego w programie
- przyjęcia PZ – lista pozycji dokumentów przyjęć PZ
- przyjęcia PW – lista pozycji dokumentów przyjęć wewnętrznych PW
- wydania WZ – lista pozycji dokumentów wydań zewnętrznychWz
- wydania RW – lista pozycji dokumentów wydań wewnętrznych RW
- pozycje dokumentów zmiany lokalizacji ZL
- pozycje dokumentów nadwyżki inwentaryzacyjne
- pozycje dokumentów niedobory inwentaryzacyjne
- dokumenty magazynowe pogrupowane wg oddziału
- dokumenty magazynowe pogrupowane wg kontrahentów
- dokumenty magazynowe pogrupowane wg magazynów




Jak asystent AI wspiera pracę w systemie WMS?
Nowoczesne oprogramowanie magazynowe wprowadza innowacyjne funkcje, takie jak asystent oparty na sztucznej inteligencji. Taki asystent działa podobnie do znanych modeli językowych, ale dodatkowo specjalizuje się w danych magazynowych. Dzięki temu, System WMS potrafi szybko analizować informacje i generować potrzebne raporty. Co więcej, rozumie on kontekst zadawanych pytań, dostarczając precyzyjnych odpowiedzi i ułatwiając zarządzanie zapasami.
Wykorzystanie AI w systemie magazynowym znacząco ułatwia codzienne obowiązki pracowników. Na przykład, mogą oni łatwo zapytać o dostępność towarów, ich lokalizację czy daty ważności. Następnie, system automatycznie przeszukuje dane, uwzględniając partie produkcyjne i dostawców. Ponadto, asystent AI jest fundamentalnym narzędziem do błyskawicznej analizy danych, co pomaga w optymalizacji procesów magazynowych oraz podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych.
Optymalna lokalizacja towaru w magazynie
Precyzyjne określenie miejsca składowania produktów jest fundamentalne dla sprawnego działania magazynu. Pracownicy potrzebują szybkiego dostępu do towarów, aby efektywnie realizować zamówienia. Ponadto, właściwa organizacja przestrzeni ułatwia kontrolę stanów magazynowych i zapobiega pomyłkom.
Dobre rozmieszczenie artykułów bezpośrednio wpływa na szybkość procesów, na przykład kompletacji. Co więcej, systemy zarządzania magazynem (WMS) często pomagają w automatyzacji tego zadania, wskazując optymalne miejsca dla konkretnych produktów. Dzięki temu efektywna lokalizacja towaru pozwala lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i istotnie skrócić czas potrzebny na operacje magazynowe.