Terminal.net

Terminal.net

Każdy użytkownik programu Terminal.net jest przypisany do określonej roli systemu magazynowego. Aplikacja ta jest specjalizowaną wersją programu Windows uruchamianą na serwerze Windows (Serwerze terminali). Podczas uruchamiania programu użytkownik ma obowiązek zalogować się aby skorzystać z systemu swoim unikalnym identyfikatorem (nazwą użytkownika systemy Windows lub użytkownikiem domenowym) i przypisanym hasłem.

Program magazynowy na terminal

Program magazynowy

System magazynowy WMS to rozwiązania dedykowane dla firm logistycznych, produkcyjnych i handlowych. Przedsiębiorstw, które mają duże wymagania w zakresie sprawnej logistyki magazynowej. Ponieważ wdrożenie w magazynie systemu WMS pozwala na wprowadzenie kontroli. A także bezpieczeństwa związanego z obsługą i realizacją zamówień. Podsumowując element ten jest szczególnie ważny w sytuacji obsługi sklepów Internetowych przez magazyn logistyczny.

Terminal.net

Każdy użytkownik programu Terminal.net jest przypisany do określonej roli systemu magazynowego. Aplikacja ta jest specjalizowaną wersją programu Windows uruchamianą na serwerze Windows (Serwerze terminali). Podczas uruchamiania programu użytkownik ma obowiązek zalogować się aby skorzystać z systemu swoim unikalnym identyfikatorem (nazwą użytkownika systemy Windows lub użytkownikiem domenowym) i przypisanym hasłem. Za politykę bezpieczeństwa dostępu do serwera i aplikacji Terminal.net odpowiada administrator serwera Windows.

Po zalogowaniu do serwera (sesja RDP) program może być automatycznie uruchomiony lub zostanie wyświetlony pulpit zdalny serwera ma którym administrator powinien umieścić skrót uruchamiający aplikację WMS Terminal.net. Po uruchomieniu programu wyświetli się okno startowe, umożliwiające nawigację po dostępnych modułac

Instalacja aplikacji

Moduł Terminal stanowi plik uruchomieniowy Framework_mobile.exe, który może być wgrany do dowolnego foldera na serwerze Windows 2008/2012 i udostępniony użytkownikom terminali (połączenia RDP). Program może być zainstalowany w głównym folderze aplikacji Studio Magazyn WMS.net gdyż przy uruchamianiu odczytuje parametr połączenia z bazą SQL z pliku konfiguracyjnego aplikacji www (plik web.config).

Jeżeli administrator serwera chce umieścić program w oddzielnym folderze należy wgrać do tego folderu plik web.config i sprawdzić konfigurację parametru połączenia z bazą danych SQL. W pliku web.config należy odszukać wiersza

<add name=”softwarestudioConnectionString” connectionString=”Data Source=(local);Initial Catalog=Studio_Magazyn; Integrated Security=True” providerName=”System.Data.SqlClient”/>

Parametr ten określa serwer SQL i metodę połączenia.

Instalacja Terminala

Praca za pomocą terminala wymaga połączenia z serwerem, na którym będzie terminalowo pracować aplikacja do obsługi magazynu. W tym celu na urządzeniu przenośnym Symbol – Motorola z Windows CE lub Windows Mobile należy ustawić połączenie z serwerem terminali oraz zainstalować oprogramowania do obsługi skanera kodów kreskowych DataWadge.

Konfiguracja użytkowników programu

Logowanie do zdalnego pulpitu weryfikowane jest za pomocą nazwy użytkownika i hasła serwera Windows, na tej podstawie użytkownik terminala dostaje się do serwera, nie oznacza to jednak że może korzystać z programu WMS oraz jakie ma w nim uprawnienia. Ustawienia te administrator programu definiuje z poziomu modułu Administratora, opcja Użytkownicy

Nazwa użytkownika na serwerze terminali musi być zgodna z nazwą (LOGIN) użytkownika zdefiniowanego w programie.

Parametry związane z obsługą Terminala do ustawienia per Użytkownik

  • KOD TERMINALA – jest to podstawowy i najważniejszy parametr pozwalający na obsługę programu za pomocą terminala, definiuje on Unikalny identyfikator MENU jakie będzie wyświetlane danemu użytkownikowi terminala. Menu można dowolnie zdefiniować per grupa użytkowników, tak aby można było mieć różne funkcjonalności dostępne dla wielu grup użytkowników. Kod terminala należy sprawdzić z listą dostępnych zdefiniowanych kodów w module konfiguracja.
  • TERMINAL MAX – parametr domyślnie ustawiany na TAK oznaczą że po uruchomieniu program i jego okna będą pracować w trybie dostosowania wielkości (rozmiaru okna) do posiadanej rozdzielczości, tak aby wypełnić ją na całym ekranie.
  • TERMINAL SZEROKOŚĆ – parametr oznaczający szerokość okna aplikacji jeżeli parametr Terminal Max jest wyłączony.
  • TERMINAL WYSOKOŚĆ– parametr oznaczający wysokość okna aplikacji jeżeli parametr Terminal Max jest wyłączony.

Konfiguracja Menu Terminala

Użytkownicy modułu Terminal mają dostęp do wybranych transakcji dostępnych w aplikacji na podstawie definicji Kodu Terminala (roli terminala). Administrator za pomocą opcji z poziomu konfiguracji systemu może włączać wybrane transakcję per grupa (KOD TERMINALa). W tym celu należy zalogować się do systemu uruchomić moduł ADMINISTRATORA a następnie z menu po lewej stronie wybrać pozycję KONFIGURACJA. Wyświetli się okno konfiguracji systemu, z lewej strony w sekcji MENU mamy opcję TERMINAL, która pozwala udostępniać wybrane transakcje użytkownikom terminali.

Terminal.net
Terminal.net
Terminal.net
Terminal.net
Terminal.net
Terminal.net
Terminal.net
Terminal.net
Terminal.net
Terminal.net
Terminal.net
Terminal.net

Terminal.net

Oferta oprogramowania magazynowego to nie tylko opis na stronie.
Prezentacja multimedialna nie wystarcza?
W takim razie przekonaj się samodzielnie.
Czy nasze demo programu magazynowego WMS odpowiada Twoim potrzebom?
Terminal.net
SoftwareStudio

Usługi informatyczne programy na zamówienie

Wybierając najnowsze technologie pomagamy naszym klientom osiągnąć najlepsze rezultaty i przewagę nad konkurencją. Aplikacje dostosowane są do potrzeb Zamawiającego, tak by zapewnić maksymalną wydajność która szybko przyniesie wymierne zyski. Aplikacje Windows – programy Forms Edition Tworzymy programy wg potrzeb klientów, na zamówienie za pomocą najnowszego środowiska programistycznego.

Obsługa magazynowa sklepów internetowych
SAdam

Obsługa informatyczna

Obsługa informatyczna Wyprowadzenie usług informatycznych na zewnątrz (Obsługa informatyczna firmy) pozwala na rezygnację z utrzymania stanowiska informatyka w przedsiębiorstwie w miejsce którego wprowadzana jest firma zewnętrzna. Szybki dostęp do serwerów oraz stabilność usługi hostingu aplikacji to dwa kluczowe czynniki.

konfiguracja systemu magazynowego
SAdam

Konfiguracja SubMenu w programie StudioSystem

Program StudioSystem pozwala na wyświetlanie transakcji menu nawigacyjnego, które udostępnia użytkownikowi zestaw pozycji szczegółowy do wyboru. Przedstawiony opis pokazuje sposób konfiguracji SubMenu w programie do obsługi kartotek kontrahentów wg kilku różnych wariantów.

Miejsca składowania
SAdam

Miejsca składowania

Oprogramowanie magazynowe Studio WMS.net wprowadza nowe możliwości w zarządzaniu paletami. Ten nowoczesny system jest przeznaczony dla firm logistycznych. Pozwala on na efektywne zarządzanie paletami wg rodzaju nośnika. Również umożliwia kontrolę nad przechowywanym towarem.

Notatki
SAdam

Notatki

W programie magazynowym Studio WMS.net istnieje możliwość dodawania notatek, które mogą być przydatne do rejestrowania istotnych informacji. Poniżej opisujemy, jak korzystać z funkcji dodawania notatek w tym programie.

system magazynowy CMMS
SAdam

Sekcja Utrzymanie Ruchu

Skorowidze zdefiniowane w tej sekcji dotyczą głównie modułu CMMS. GOB – grupy obiektów Skorowidz wykorzystywany podczas dopisywania kartotek obiektów.   MAM – Magazyny Skorowidz magazynów wykorzystywany w module CMMS.   MAW – Rodzaj awarii Skorowidz