SoftwareStudio oferuje Usługi informatyczne dostosowując indywidualne, najlepsze rozwiązania. Gwarancją jakości naszych rozwiązań jest doskonale wykształcony personel, który stawia sobie za cel zadowolenie Klienta. A także ciągłe poszerzanie wiedzy z dziedziny IT.

Internet to potężna baza informacji, z której codziennie korzysta wiele milionów ludzi, dla których liczy się najświeższa informacja.

Wybór oferty usług informatycznych to gwarancja wysokiego komfortu pracy, niezawodnego działania, a także bezpieczeństwa danych. W ramach oferty usług informatycznych zajmujemy się kompleksowym wsparciem informatycznym dla Klientów biznesowych. Oferujemy wysokiej jakości Usługi informatyczne dla firm i użytkowników indywidualnych. Dzięki nam i poprzez SQL Server możesz efektywnie wykorzystać komputer do pracy, nauki, rozrywki czy też codziennej komunikacji.

Baza danych SQL Server 2012

SQL Server 2012 o nazwie kodowej Denali oficjalnie ukończono. Microsoft udostępnił możliwość pobierania wersji ewaluacyjnej oraz edycji Express, które są bezpłatne także do zastosowań komercyjnych. SQL Server 2012 oferuje przełomowe rozwiązania w zakresie analizy danych. Dzięki zarządzanej samoobsługowej funkcjonalności eksploracji danych, a także znakomitym interaktywnym narzędziom do wizualizacji danych.

Zapewnia także dostęp do chmury obliczeniowej na warunkach dogodnych dla klienta (Cloud On Your Terms), umożliwiając tworzenie i rozbudowywanie rozwiązań. Obejmujących zarówno oprogramowanie instalowane lokalnie, jak i dostępne za pośrednictwem publicznej chmury obliczeniowej.

SQL Server 2012 to platforma informatyczna przygotowana do współpracy z chmurą obliczeniową. Serwer baz danych Microsoftu występuje tylko w wersji Standard i Enterprise, do tego pojawia się nowa edycja Business Intelligence. Na swoich miejscach pozostają oczywiście bezpłatne edycje Developer i Express. W szczególności jednak znika wersja Datacenter, zmniejszono także dostępność bardzo popularnej edycji Web Edition — nie da się jej już zakupić bez posiadania umowy licencjonowania grupowego i rozszerzenia SPLA.


SQL Server – oprogramowanie magazynowe

Magazyn internetowy dla kontrahentów operatora logistycznego znajduje zastosowanie tam, gdzie istnieje potrzeba udostępniania informacji o stanach magazynowych wielu różnym kontrahentom (np. właścicielom przechowywanego towaru) wraz z możliwością wystawiania dokumentów poleceń wydań, kontrolą operacji magazynowych (wgląd w dokumenty magazynowe przyjęć, wydań, kompletacji itp.).

SQL i WMS Servwe

Internetową aplikację wykorzystuje się zwykle w sytuacji, gdy firma prowadzi magazyn na zasadzie outsourcingu i świadczy usługi magazynowania innym podmiotom. Właściciel towaru może przez przeglądarkę internetową sprawdzać własne stany magazynowe, kontrolować dokumenty przychodu i rozchodu oraz rejestrować polecenia wydania oraz awiza dostawy.

Rozwiązaniem problemu wielonarodowej współpracy na jednej wspólnej platformie informatycznej wykorzystywanym w gospodarce magazynowej jest oprogramowanie Studio Magazyn WMS.net. Domyślnie wszystkie formularze wyświetlają się na ekranie w języku polskim. Elastyczność oprogramowania do zarządzania magazynem WMS pozwala zdefiniować dowolny system opisów i odpowiednio skonfigurować słownik tłumaczeń.

Program do prowadzenia magazynu

Użytkownik logując się do programu jest identyfikowany na podstawie przypisanego kodu kraju, czyli wersji językowej, a komunikaty wyświetlają się ekranie i są zastąpione zdefiniowanymi w słowniku danego kraju.


Oprogramowanie ENOVA

Oprogramowanie ENOVA, firmy Soneta to pierwszy, zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem i księgowością napisany wtechnologii Microsoft.NET. Cechy oferowanego rozwiązania:

 • pracuje w środowisku Microsoft Windows;
 • zapewnia pełną obsługę funkcjonalną z klawiatury;
 • może rozwijać się, wraz z rosnącymi potrzebami Użytkownika, zamiast kosztownej wymiany oprogramowania mamy tu do czynienia wyłącznie z rozszerzeniem funkcjonalności;
 • posiada wspólną bazę danych, dzięki czemu raz wprowadzona informacja widoczna jest we wszystkich miejscach;

ENOVA umożliwia zastosowanie indywidualnych ustawień wizualnych, czcionek, a także kolorów. To zintegrowana aplikacja nowej generacji do wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem. Ponieważ na rynku jest bardzo wiele różnego rodzaju oprogramowania wspomagającego pracę w firmie zapraszamy do zapoznania się z opiniami użytkowników, księgowych, jak również partnerów zajmujących się wdrożeniami do umieszczania własnych opinii o systemie. Mamy nadzieję że zawarte tu informacje będą pomocne przy wyborze oprogramowania ERP oraz firmy wdrażającej, a także świadczącej usługi serwisowe.


SQL Azure

Microsoft poinformował o znaczącym obniżeniu cen za usługi SQL Azure oraz aktualizacji modelu rozliczeniowego. Dzięki temu w miarę powiększania się baz danych klientów korzystających z baz SQL Azure koszt jednego GB będzie spadał. Od 14-02-2012 ceny na wszystkie bazy danych SQL Azure większe od 1 GB obniżono o 30-86 procent. Wprowadzamy także opcję bazy danych SQL Azure o wielkości 100 MB, której cena wynosi 3,5425 € miesięcznie.

Większość producentów oprogramowania nie docenia naszym zdaniem siły, możliwości oraz potrzeb związanych z dzieleniem się informacjami dotyczącymi systemów informatycznych. Czasu gdy napisanie programu wystarczyło, aby go sprzedać dawno odeszły, nigdy też nie przyjęły się rozwiązania oparte o wydawanie dużych książek, a także instrukcji. Próby takie podejmowali najwięksi producenci oprogramowania i ich książki można było nabyć w księgarniach.

Takie podejście było dobre przy oferowaniu programu księgowego, gdzie użytkownikiem programu był księgowy, którego wiedza, a także doświadczenie w obsłudze komputera było niewielkie, a on sam często miał swoje lata pracy za sobą. Intensywne wykorzystywanie internetu i aplikacji internetowych od ponad 10 lat szczególnie przez młodych ludzi powoduje, że dostęp do wiedzy potrzebny jest w formie szybkiej, a także bezpłatnej.

Wykorzystanie filmów umieszczanych na Youtube, stron działających w ramach Google Plus czy Facebook powoduje, iż docieramy do dużej liczby odbiorców, których możemy zainteresować naszymi rozwiązaniami. Zapraszam więc w imieniu zarządu i pracowników do oglądania, a także czytania o aplikacjach o rozwiązaniach internetowych dla firm oferowanych przez SoftwareStudio.


Maszyny wirtualne

Usługi w chmurze systemu Windows Azure umożliwiają szybkie wdrażanie zaawansowanych aplikacji i usług, jak również zarządzanie nimi. Wystarczy przekazać aplikację, a system Windows Azure obsłuży proces wdrażania, od zainicjowania obsługi i włączenia równoważenia obciążenia po monitorowanie kondycji w celu zapewnienia ciągłej dostępności. Aplikacja jest objęta najlepszą w branży umową SLA na poziomie 99,95% miesięcznie.

Możesz skoncentrować się tylko na aplikacji, nie przejmując się infrastrukturą. To bardzo dobre rozwiązanie. Cloud computing, a konkretnie model IaaS (Infrastructure as a Service) to usługa polegająca na dostarczeniu infrastruktury informatycznej. Wybierasz to, czego potrzebujesz, a płacisz tylko za to, co wykorzystasz. Nie musisz inwestować w sprzęt serwerowy, a także sieciowy. Chmura obliczeniowa jest idealnym rozwiązaniem dla systemów wymagających jednocześnie wysokiej dostępności, dużej wydajności oraz skalowalności.


SQL Server – magazyn klienta

Specjalistyczne firmy logistyczne zajmujące się usługami związanymi z prowadzeniem magazynu dla swoich klientów mogą oferować im dostęp do danych za pomocą modułu internetowego.


Wydanie z magazynu

Ruchy w magazynie ewidencjonowane są za pomocą dokumentów:

 • Przyjęcia zewnętrznego Pz, 
 • Wydania zewnętrznego Wz, 
 • Zmiany lokalizacji Zl, Rozchodu wewnętrznego Rw, 
 • Przychodu wewnętrznego Pw.
 • Dokumenty Rw i Pw dotyczą przesunięcia towaru do strefy kompletacji.

Wydanie towaru z magazynu Przewidziane w ewidencji wydania dokumenty: Awizo wydania Aw, Dokument Wz bufor, Dokument Wz, Zmiana lokalizacji Zl – przesunięcie palet z strefy składowania do strefy przyrampowej. Awizo wydania Aw Kontrahent może zapisać w programie awizo wydania traktowane, jako zlecenie wydania towaru.

Informacje z awizo przepisywane są do dokumentu Wz bufor. Dla zatwierdzonego przez kontrahenta awiza zostaje nadany numer awiza oraz klucz potwierdzenia dokumentu Wz – 6-cyfrowy kod autoryzacji. W awizo zapisane zostają informacje:

 • dane kontrahenta – zapis automatyczny. 
 • data rejestracji dokumentu, która jest proponowana automatycznie jako bieżąca data systemowa. Data nie jest modyfikowana. 
 • termin wydania towaru, 
 • miejsce dostawy, 
 • rodzaj towaru, 
 • ilość wydawanego towaru,  towaru na palecie, a także towaru w kartonie,
 • algorytm wg którego ma zostać wydany towar (wg daty ważności, daty przyjęcia FiFo lub LiFo, wg wybranej daty ważności, wg numeru partii) data ważności, jeśli wybrany został algorytm wydania towaru według konkretnej daty, partia towaru, jeśli został wybrany algorytm wydania towaru według określonej partii.
 • dane kontrahenta – zapis automatyczny. data rejestracji dokumentu, która jest proponowana automatycznie jako bieżąca data systemowa. Data nie jest modyfikowana. termin wydania towaru, miejsce dostawy, rodzaj towaru, ilość wydawanego towaru, ilość towaru na palecie, ilość towaru w kartonie, algorytm wg którego ma zostać wydany towar (wg daty ważności, daty przyjęcia FiFo lub LiFo, wg wybranej daty ważności, wg numeru partii) data ważności, jeśli wybrany został algorytm wydania towaru według konkretnej daty, partia towaru, jeśli został wybrany algorytm wydania towaru według określonej partii.

Przyjęcie do magazynu

Dokumenty magazynowe Ruchy w magazynie ewidencjonowane są za pomocą dokumentów:

 1. Przyjęcia zewnętrznego Pz,
 2. Wydania zewnętrznego Wz,
 3. Zmiany lokalizacji Zl,
 4. Rozchodu wewnętrznego Rw,
 5. Przychodu wewnętrznego Pw. Dokumenty Rw i Pw dotyczą przesunięcia towaru do strefy kompletacji.Przyjęcie towaru do magazynu Przewidziane w rejestracji przyjęcia dokumenty: 1. Awizo przyjęcia Ap, 2. Dokument Pz bufor, 3. Dokument Pz, 4. Zmiana lokalizacji – przesuniecie palet ze strefy przyrampowej do strefy składowania

Awizo przyjęcia Ap Kontrahent zewnętrzny może zapisać w programie za pomocą modułu internetowego awizo przyjęcia traktowane, jako zlecenie przyjęcia towaru. Informacje z awizo przepisuje się do dokumentu Pz bufor. W awizo zapisuje się informacje:  dane kontrahenta – zapis automatyczny, a także data rejestracji dokumentu, którą proponuje się automatycznie jako bieżącą datę systemową.

Data nie jest modyfikowana, termin przyjęcia towaru, rodzaj towaru, ilość przyjmowanego towaru, ilość towaru na palecie, jak również ilość towaru w kartonie, rodzaj palety. Domyślnie proponuje się paletę Euro o wymiarach 80x120x170, użytkownik może ze skorowidza wybrać inny rodzaj palety. W polu zapisuje się określony w programie kod palety. Data ważności, jeśli dla towaru wymaga się informacji, partia towaru.

Dokument Pz bufor Dokument Pz bufor można dopisać. Na podstawie awizo przyjęcia dopisanego w programie przez kontrahenta zewnętrznego, przez pracownika firmy Solar na podstawie zgłoszenia kontrahenta lub po dostarczeniu towaru, dla którego nie było zlecenia przyjęcia na podstawie dokumentu w formie papierowej. Dokumenty mogą być zapisywane w programie na podstawie dokumentu dostarczonego przez kontrahenta w formie elektronicznej. Taki sposób zapisania dokumentu wymaga uzyskania od kontrahenta szczegółowej specyfikacji pliku wymiany danych.


Nowoczesny magazyn WMS

Rozwiązania przepływu informacji wspomagające procesy magazynowe wykorzystują komputery w ich realizacji. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie większego magazynu, którego zadaniem jest sprawna obsługa, stanowiąca podstawowy atrybut procesu logistycznego bez komputera.

Zastosowanie systemu informatycznego w gospodarce magazynowej przyśpiesza operacje związane z wystawianiem dokumentów obrotu towarowego. A także usprawnia prace z przypisywaniem określonemu adresowi w przestrzeni składowej jednej palety (pojemnika). Dobra materialne przyjmowane do magazynu umieszcza się w tej palecie zgodnie z dokumentacją. Z niej wynika, jakie dobra i w jakiej ilości ulokowano w konkretnej palecie, czyli pojemniku.

Paleta otrzymuje w miejscu identyfikacji zakodowany adres określający miejsce składowania. Tworząc określoną strukturę organizacyjną magazynu(ów) należy brać pod uwagę rolę jaką magazyn spełnia w łańcuchu logistycznym. Gdyż struktura ta powinna w każdym przypadku dostoswować się w sposób indywidualny do roli spełnianej przez magazyn.

W celu określenia roli poszczególnych magazynów i ich odpowiednim skonfigurowaniu w systemie informatycznym należy przedstawić kilka kwestii. Parametry techniczno wydajnościowe użytkowanych obiektów i wyposażenia, a także planów przepływu masy towarowej przez magazyn Dane kosztowe Harmonogramy pracy krótko i długookresowych

Nowoczesne technologie informatyczne pozwalają na zarządzanie magazynem za pomocą programu komputerowego. Nie tylko bezpośrednio personelowi znajdującemu się na terenie zakładu, ale poprzez internet z dowolnego miejsca na ziemi. Zarządzanie magazynem za pomocą aplikacji internetowych ASP.Net pozwala na dostęp do informacji o stanach magazynowych. Lokalizacjach, a także dokumentach itp. pracownikom firmy obsługującej magazyn oraz klientom zdalnym korzystającym z usług magazynu wysokiego składowania


Raporty w komórce

Znamy 10 powodów, aby wdrożyć raporty w komórce ! Czas opowiedzieć o WMS.net. Moduł Android aplikacji WMS.net jest niezwykle intuicyjny. Komputery mobilne zmieniły urządzenia, których potrzebujemy do …

Kiedy warto korzystać z WMS. Jaki program magazynowy w procesach zarządzania magazynami?

Prosta obsługa WMS program magazynowy jest możliwa dzięki temu, że jest to aplikacja webowa, dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Kiedy warto korzystać z wms, jaki program magazynowy? w proc…

Czy rozmieszczenie towarów w magazynie można używać na smartphonach?

Podczas przyjmowania danej jednostki logistycznej, system WMS od razu skieruje produkt do odpowiedniej strefy. Integracja systemów magazynowych pomiędzy firmami czy też centrami dystrybucji.

10 powodów, aby wdrożyć program obsługi magazynu !

SoftwareStudio rozwija swoje oprogramowanie Android. Jeżeli Państwa firma planuje zakup urządzeń to proponujemy wybór terminali Zebra (Motorola) z systemem Android. Dowiedz się jak wdrożyć program obs…

wms online
Funkcjonalności systemu WMS Online

Kompleksowa obsługa kartoteki towarowej, możliwość przypisania cech do danego towaru (numery seryjne, partie, data ważności), możliwość przypisania lokalizacji domyślnej, importu/eksportu kartoteki to…