Logistyka

SoftwareStudio Logistyka

Logistics 3PL, czyli Third-Party Logistics, to rodzaj usługi zarządzania łańcuchem dostaw, który zapewnia firmom pełen zakres usług związanych z organizacją i zarządzaniem transportem, magazynowaniem i dystrybucją ich produktów i materiałów. Logistics 3PL to świetny sposób dla firm na outsourcing złożonego i czasochłonnego zadania zarządzania łańcuchem dostaw, aby mogły skupić się na swoich podstawowych funkcjach biznesowych.

Najlepszy magazynowy system informatyczny pozwala na kontrolę i optymalizację procesów magazynowych – tym właśnie zajmuje się logistyka magazynowa. W przeciwieństwie do systemu ERP, WMS jest wyspecjalizowanym programem logistycznym, dedykowanym do wykorzystania w magazynach o różnych sposobach funkcjonowania i wielkości. Pozwala on na analizowanie i raportowanie nie tylko stanów magazynowych, ale także operacji wykonywanych przez magazynierów i wykonywanych przez nich prace.

Ogólnie rzecz biorąc, Logistics 3PL to świetny sposób dla firm na maksymalizację wydajności, usprawnienie operacji i poprawę obsługi klienta. Dzięki outsourcingowi złożonego i czasochłonnego zadania zarządzania łańcuchem dostaw, firmy mogą uwolnić zasoby i skoncentrować się na swoich podstawowych funkcjach biznesowych, jednocześnie zapewniając, że ich produkty i materiały są dostarczane na czas i w opłacalny sposób.

Ponieważ systemy zarządzania magazynem znajdują zastosowanie w nowoczesnych magazynach wysokiego składowania. Całkowity koszt posiadania (TCO – Total Cost of Ownership) obejmuje również wydatki ponoszone na aktualizowanie oprogramowania, systemów operacyjnych czy baz danych oraz na modernizację sprzętu na przestrzeni określonego czasu. Model SaaS natomiast zapewnia tańszy dostęp do lepszych technologii, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą przeznaczyć więcej środków na nakłady związane z ich działalnością operacyjną.

Logistics 3PL może zapewnić firmom kompleksowy pakiet usług, w tym zarządzanie zapasami, magazynowanie, realizację zamówień, transport, odprawę celną i śledzenie produktów. Usługi te można dostosować do specyficznych potrzeb każdej firmy i często są one bardziej opłacalne niż zarządzanie łańcuchem dostaw we własnym zakresie. Logistics 3PL może również pomóc firmom zmniejszyć ich wpływ na środowisko poprzez konsolidację przesyłek i zmniejszenie ilości opakowań i materiałów używanych w procesie transportu.

Logistics 3PL może również pomóc firmom poprawić obsługę klienta i zwiększyć szybkość ich operacji. Korzystając z usług dostawcy 3PL, firmy mogą uzyskać dostęp do różnych przewoźników i opcji transportu, które mogą pomóc im w szybkim i skutecznym dostarczaniu produktów do klientów. Logistics 3PL może również zapewnić firmom wgląd w czasie rzeczywistym w ich zapasy, przesyłki i inne operacje w łańcuchu dostaw, dzięki czemu mogą lepiej zarządzać swoimi operacjami i podejmować decyzje w odpowiednim czasie.

Program magazyn

Programy magazynowe

Dokumenty magazynowe w systemie WMS – dokumenty magazynowe rejestrują obrót magazynowy związany z zakupami, sprzedażą (dokumenty zewnętrzne) oraz obrotem wewnątrz firmy wynikające z przyjęciem, wydaniem lub zmianą magazynu. Urządzenie wyposażone zostało w sloty. Dla optymalizacji przenośnych aplikacji. Program WMS umożliwia kompleksowe zarządzanie przestrzenią magazynową, z pełną identyfikacją asortymentu przypisanego do konkretnych miejsc lokalizacji.

kartoteki magazynowe

Kartoteki magazynowe

Ogólnie rzecz biorąc, program magazynowy jest potężnym narzędziem dla firm, które muszą zarządzać zapasami i je śledzić. Zapewnia skuteczny sposób śledzenia poziomów zapasów, zamówień, wysyłek i operacji magazynowych. Korzystając z programu magazynowego, firmy mogą lepiej zarządzać swoimi zapasami i mieć pewność, że ich klienci otrzymają produkty, których potrzebują w odpowiednim czasie.

Program magazynowo produkcyjny

Program www do magazynowania

Nowoczesny program magazynowy dostępny powinien być zarówno z dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę Internetową, jak i urządzenia mobilnego. Program magazynowy WMS.net powinieneś wybrać, gdy ilość operacji wykonywanych w magazynie nie może być już rejestrowana w pliku Excel. Oferowany program magazynowy oferuje moduł na terminal mobilny pracujący na systemie Android z wbudowanym czytnikiem kodów kreskowych.

oprogramowanie magazynowe Analiza przedwdrożeniowa

Programy Windows

Software Studio zajmuje się produkcją oprogramowania dla firm wykorzystując nowoczesne technologie informatyczne. Nasi programiści na bieżąco wdrażają najnowsze rozwiązania Microsoft (programy Windows), w tym język C# oraz T-SQL. W naszej pracy korzystamy z najnowszej wersji oprogramowania dla producentów rozwiązań informatycznych Visaul Studio 2010. Tworzone oprogramowanie dedykowane jest zarówno na platformę Microsoft Windows (wersje XP, Vista oraz 7) oraz do pracy przez przeglądarkę internetową (aplikacje ASP.net).

Przyjęcia - menu

SQL Azure

Windows Azure to nowa platforma do uruchamiania rozwiązań informatycznych działających w chmurze (ang. Cloud Computing). Architekt projektujący rozwiązanie dysponuje zwirtualizowanym środowiskiem oferującym praktycznie nieograniczone możliwości skalowania, olbrzymią wydajność i gigantyczny pojemnik do przechowywania danych.

Logistyka w szkole

Logistyka w szkole

Ponad 6 tysięcy uczniów ze 182 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju weźmie udział w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej – Logistyka w szkole. To o ponad 1,5 tysiąca więcej uczestników niż w zeszłorocznej edycji.

WMS system software

Klasyczne pozycjonowanie przestaje działać

Wprowadzenie przez Google algorytmu Panda sprawiło, że wiele stron do tej pory indeksujących się znakomicie w wyszukiwarce, teraz spadło na dalsze pozycje. Dla blogerów oznacza to mniej czytelników, a dla właścieli sklepów mniej klientów i zarobków. Dlaczego tak się stało i co można z tym zrobić?

WMS system SQL

Praktyczny kurs SQL

Zastosowanie automatycznej identyfikacji towarów, jednostek logistycznych i miejsc składowania oraz pracowników za pomocą kodów kreskowych, tagów RFID czy beacon’ów ułatwia pracę magazynierom i ogranicza do minimum powstawanie pomyłek przy przyjęciach i wydaniach w programie magazynowym.

DEMO Logistyka

Magazynowy system informatyczny
DEMO