Program Magazyn WMS.net można wdrożyć i zintegrować z systemem WF-mag WAPRO, znanym od wielu lat oprogramowaniem dla firm. Wdrożeniem rozwiązania zajmuje się firma iMAG Centrum Oprogramowania. Program WF-Mag WAPRO i WMS można używać jako niezależne programy. W ten sposób że biuro prowadzi ogólną ewidencję księgowo handlową magazynu, natomiast niezależnie swoją ewidencję wyłącznie ilościową prowadzi magazynier. Magazynier w programie WMS rejestruje inne informacje, interesujące go z punktu widzenia logistyki, a nie handlu czy księgowości. Takie wykorzystywanie ma jednak swoje ograniczenia i wady. Zwykle stany magazynowe w dwóch niezależnych programach nie będą zgodne, bo każdy może wprowadzać inne dane. Na pewno będzie kłopot z utrzymaniem dyscypliny pracy z programem i pilnowaniem zgodności baz produktów czy kontrahentów. Alternatywą jest wdrożenie zintegrowanego rozwiązania, czyli programu WMS.net, który stanowi dodatek dla systemu nadrzędnego jakim jest WAPRO WF-mag. 

magazyn-wysokiego-składowania, Program-Magazynowy

program magazyn

Magazyn Wysokiego Składowania dla systemu WAPRO pozwala ponadto na dostęp przez przeglądarkę internetową użytkownikom. Nie tylko w sieci lokalnej, ale także klientom i partnerom. Wykorzystanie SQL Reporting Services pozwala na szybkie i eleganckie tworzenie raportów prac magazynierów, zajętości miejsc składowania itp. Zastosowanie kodów kreskowych 1D lub 2D pozwala na szybką identyfikację pozycji. Kody kreskowe można odczytywać z bazy WF-mag WAPRO lub prowadzone niezależnie w samym systemie WMS.

Program magazyn WMS

Magazynowy program WMS można dostępny jest na komputery z przeglądarką Internetową. Kolektory danych z systemem Android także mogą używać programu WMS. Jednym z narzędzi pomocnym w takiej pracy jest program studio magazyn wms net. Za pomocą którego można ewidencjonować towary wg klientów i miejsc składowania. Moduł administratora programu magazynowego udostępnia opcję w sekcji skorowidze / systemowe o nazwie transakcje. System do zarządzania magazynem, czyli WMS – warehouse management system zwiększa wydajność magazynu. Przy tym redukuje koszty poprzez pełne wsparcie procesów logistycznych i eliminację błędów podczas kompletacji.


Program magazyn

Pozwala on korzystać z modułów z system windows ce, windows mobile lub android. Program magazynowy studio wms net przeznaczony jest do ewidencji ilościowo wartościowej. Szczególnie w magazynie wydzielonym jako magazyn wysokiego składowania. Standardowo skonfigurowany program magazynowy może być bez problemu zaakceptowany w wielu prostych magazynach wysokiego składowania posiadających podobną specyfikę pracy. Program magazynowy do obsługi magazynu wysokiego składowania można zintegrować z systemem enova. Gdyż obie aplikacje korzystają z serwera bazodanowego microsoft sql. Program magazynowy wms do sprawnej pracy wymaga systemu operacyjnego. To windows xp professional, windows vista business z zainstalowanymi aktualizacjami lub windows 7. Program magazynowy studio magazyn.

Za pomocą menu program magazynowy pozwala wywoływać (uruchamiać) odpowiednie elementy systemu zwane transakcjami. Internetowy program magazynowy pozwala na pracę przez przeglądarkę internetową, na przykład chrome, firefox, opera, internet explorer czy safarii. To oprogramowanie dedykowane do pracy w magazynie, pozbawione nadmiarowych funkcji handlowych, wystawiania faktur czy księgowości. Funkcja programu magazynowego – inwentaryzacja – program magazynowy wms net umożliwia tworzenie arkuszy spisowych, czyli uporządkowanych list artykułów, dostępnych w magazynie. Sieć www była pierwotnie używana wyłącznie do dostarczania statycznych stron, które zawierają tekst i obrazki.

Oprogramowanie serwera www było stosunkowo proste, wystarczyło że odbierał on żądania stron identyfikujące adres URL pliku, pobierał plik o wskazanej nazwie z dysku serwera i zwracał go do klienta. W celu rozwiązania problemów statycznych stron www, wymyślono że na serwerze musi pracować aplikacja, która dynamicznie generuje strony dla klienta. Serwer www musi zapewnić też metodę pobierania od użytkownika danych wejściowych na potrzeby algorytmów działających po stronie serwera wraz z metodą wysyłania wyników z powrotem do użytkownika. Ponieważ niektóre dane (albo ogromna ich większość w przypadku aplikacji biznesowych) jest prywatnych – czyli dostęp jest ograniczony. Serwer www sprawdza, kim jest użytkownik i tym problemem zajmuje się serwer dzięki autoidentyfikacji.

Personalizacja WMS
Personalizacja WMS

Na rynku istnieją różne systemy magazynowe służące sprawniejszej kontroli wszystkich prac i procesów zachodzących w danym magazynie. Jednak to właśnie SoftwareStudio proponuje swoim kliento…

Zarządzanie magazynem Online
Zarządzanie magazynem Online

Na rynku można znaleźć wiele systemów magazynowych. Współcześnie najwygodniejsze jest zarządzanie magazynem Online. Umożliwia to program WMS SoftwareStudio Zarządzanie magazynem Online -…

Program do magazynu
Program do magazynu

Nowoczesny program do magazynu można uruchamiać na urządzeniach z systemem Android lub w przeglądarce internetowej. Dlatego też tak łatwo jest zarządzać różnymi magazynami należącymi do t…