Narzędzia w zakładzie produkcyjnym

System informatyczy, którego początkowym przeznaczeniem było zarządzanie procesami związanymi z obrotem narzędzi wewnątrz przedsiębiorstwa. Z czasem obszar działania programu w narzędziownia znacznie się rozszerzył i objął również procesy związane z planowanie produkcji, wewnętrznym obrotem dokumentów i zarządzeniem kontaktami z dostawcami.

Praca wydawcy narzędzi może być zautomatyzowana przez zastosowanie bezprzewodowych czytników kodów kreskowych. Półki z narzędziami są oklejone kodami kreskowymi drukowanymi na drukarce kodów kreskowych. Osoba wydająca narzędzia pobiera je  z półki skanuje poszczególne kody, które automatycznie pojawiają się na ekranie komputera. Na zakończenie wydawca tylko potwierdza poprawność wykonanej operacji.

 

+PROGRAM NARZĘDZIOWNIA

 

Pracownicy także  mogą posiadać karty identyfikacyjne z kodem kreskowym. Po zeskanowaniu karty, wydawca dostaje informacje o narzędziach wypożyczonych na konto pracownika.

Stanowisko wydań narzędzi wyposażone może być w dwa monitory, na pierwszym, widzianym tylko przez wydawcę, wyświetlane są informacje potrzebne do wykonania operacji, na drugim, skierowanym w stronę pracownika, jest podgląd na narzędzia dopisywane lub zdejmowane z jego konta.

 

Program dokumentuje i porządkuje prace związane z obrotem narzędzi. Umożliwia dokładną analizę procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Pozwala lepiej planować, kontrolować i optymalizować pracę, a w efekcie może prowadzić do oszczędności wynikających np. z dłuższego okresu używalności poszczególnych narzędzi, gdyż pracownicy dbają o narzędzia im powierzane .