Terminal przenośny MC55 firmy MOTOROLA Technologies to urządzenie typu EDA (Enterprise Digital Assistant – cyfrowy asystent korporacyjny), wyposażony w 3,5-calowy wyświetlacz oraz pełną klawiaturę QWERTY umożliwia komunikację bezprzewodową w sieciach rozległych GSM/GPRS/EDGE, oferując usługi głosowe i transmisję danych. Ponadto posiada szereg funkcji, takich jak zintegrowany moduł GPS.
Model MC55 bazuje na procesorze Marvell XScale PXA270 520 MHZ i systemie operacyjnym Microsoft Windows Mobile 6.1. Dzięki temu zapewnia kompatybilność z istniejącą infrastrukturą firmową. Komputer posiada jednowymiarowy skaner laserowy i dwumiarowy czytnik obrazu. Jako opcja dostępny jest aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 megapikseli z funkcją autofokusa.


Motorola MC55 został przeznaczony dla mobilnych pracowników, działających zarówno na terenie firm, jak i poza nim. Urządzenie łączy funkcje telefonu komórkowego, dwukierunkowego radia, skanera kodów kreskowych, aparatu cyfrowego i komputera mobilnego.

Urządzenie MC55 firmy Motorola oferuje nowy poziom funkcjonalności i elastyczności poręcznych urządzeń przenośnych. Najmniejsze i najlżejsze urządzenie EDA MC55 firmy Motorola łączy w sobie funkcję telefonu komórkowego, czytnika kodów kreskowych, aparatu fotograficznego, krótkofalówki i komputera przenośnego. To wytrzymałe, a zarazem stylowe i ergonomiczne urządzenie powstało z myślą o firmach – jej mobilnych pracownikach, systemach informatycznych oraz wymaganiach specyficznych dla biznesu. To niezwykle elastyczne urządzenie oferuje mobilnym pracownikom funkcje komunikacji głosowej i przesyłania danych, umożliwiające usprawnienie pracy, zwiększenie wydajności, skrócenie czasu reakcji i podniesienie jakości obsługi klienta – zarówno w biurze, jak i w terenie. Szeroki wachlarz akcesoriów pozwala w prosty sposób dostosować urządzenie MC55 do indywidualnych potrzeb biznesowych. Wytrzymałość, łatwość obsługi, bezpieczeństwo i skalowalność modelu MC55 firmy Motorola zapewniają, iż może on z łatwością sprostać najbardziej wymagającym politykom i zasadom IT.

 

Urządzenie MOTOROLA MC55 to jest dostępne zarówno w wersjach podstawowych, jak i wielu konfiguracjach, aby jak najlepiej spełnić zróżnicowane wymagania pracowników mobilnych. Stworzony z myślą o personelu pracującym na terenie firmy, model MC5590 oferuje bezprzewodową sieć LAN (WLAN) i łącze Bluetooth do podłączenia modemów czy drukarek – rozwiązanie idealne dla personelu medycznego w szpitalach, kierowników sklepów oraz innych zastosowaniach. Model MC5574 został opracowany również dla personelu pracującego w terenie, w tym dla serwisantów świadczących usługi u klienta oraz pracowników administracji rządowej i bezpieczeństwa publicznego.

Nawigacja GPS w Motoroli MC55

Ogromne możliwości w zakresie nawigacji dzięki najlepszemu w swojej klasie systemowi GPS Wysokowydajny, wbudowany chipset SiRFstarIII GSC3f/LP, zastosowany ze względu na wyjątkową czułość i możliwości śledzenia trasy, pozwala na równoczesne korzystanie z wielu funkcji nawigacji w czasie rzeczywistym, umożliwiając m.in. wyznaczanie trasy kierowcom czy przydatne dyspozytorom lokalizowanie floty. Chipset pozwala na rozszerzoną obsługę aplikacji GPS, umożliwiając szybkie i bardzo dokładne przechwytywanie sygnałów w najbardziej trudnych warunkach, w tym na obszarach o gęstym zadrzewieniu czy w terenie zabudowanym. Dzięki wyjątkowej energooszczędności i dokładności chipset pozwala na precyzyjną orientację w terenie bez konieczności częstego doładowywania.

 

Specyfikacja Motorola-mc55

 

wyświetlacz Kolorowy, 3,5 cala QVGA z panelem dotykowym
rozdzielczość wyświetlacza 240×320
system operacyjny MC5590 – Microsoft® Windows Mobile® 6.1 Classic
MC5574 – Microsoft® Windows Mobile® 6.1 Professional
procesor XScale™ PXA270 520 MHz
zasilanie akumulator litowo-jonowy 3,7 V, 2400 mA/h typu Smart
akumulator litowo-jonowy 3,7 V, 3600 mA/h typu Smart (opcja)
pamięć 128 MB pamięci SDRAM/256 MB pamięci Flash
czytnik kart microSD (maks. 8 GB z BSP 28)
opcje klawiatury numeryczna, QWERTY, AZERTY, QWERTZ i NAV PIM
czytnik 1D Laser lub 2D Imager, aparat 2 megapiksele
komunikacja USB 1.1 (Host i Client)
WLAN MC5590 – IEEE® 802.11a/b/g
MC5574 – IEEE® 802.11b/g
WPAN (Bluetooth Support) Klasa II, wersja 2.0 o większej szybkości transmisji (EDR); wbudowana antena
WWAN MC5590 – nie dotyczy
MC5574 – GSM/GPRS/EDGE 2.5G (850, 900, 1800 i 1900 MHz); antena zewnętrzna
GPS MC5590 – nie dotyczy
MC5574 – Zintegrowana sieć Assisted-GPS (A-GPS); chipset SiRFstarIII GSC3f/LP
temperatura pracy -10° do 50°C
odporność na upadek 250 upadków z wysokości 0,5 m (1,6 stóp) (równe 500 upuszczeniom)
klasa szczelności IP54
ładowarki, bazy ładowarka z czterema wejściami; baza z czterema wejściami i obsługą sieciEthernet; baza z czterema wejściami, tylko do ładowania; baza z jednymwejściem USB; uchwyt korzystający z kabla do ładowania akumulatoraw samochodzie; baza z możliwością ładowania w samochodzie
kable i inne akcesoria kabel do ładowania, kabel do ładowania akumulatora w samochodzie,kabel USB do przesyłania/synchronizacji danych, nakładany czytnik pasków magnetycznych, sztywne i miękkie futerały