Lokalizacje w magazynie wysokiego składowania

Miejsca składowania towarów w magazynie, czyli lokalizacje magazynowe.

Oznaczenie miejsca składowania w magazynie ( lokalizacje w magazynie) może mieć format AA-BB-C-D, gdzie: AA – regał, BB – gniazdo, C – wysokość (poziom), D – paleta (gniazdo paletowe).

Parametry miejsca adresowego podzielone zostały na kategorie:

  • regał,
  • gniazdo,
  • wysokość,
  • gniazdo paletowe,
  • status lokalizacji
  • inne.

Miejsca adresowe, czyli lokalizacje w magazynie to informacje, które są obowiązkowe przy dopisaniu dokumentu przyjęcia. Każdy dostrczony asortyment musi zostać przydzielony do lokalizacji.  Podczas dopisywania nowej lokalizacji regał, gniazdo, poziom i gniazdo paletowe to informacje, które są obowiązkowe do wypełnienia. Program blokuje dopisanie miejsc składowania bez wybranych pól obowiązkowych. Przy próbie dopisania nieprawidłowego miejsca adresowego wyświetlane są komunikaty „proszę zaznaczyć” obok pól wymaganych. 

Formularz dopisania nowej lokalizacji

 

Prosta ewidencja magazynowa ogranicza się do informacji ile mamy danego asortymentu. Budowane są coraz większe magazynu, w których przechowywane są coraz większe zapasy. W takiej sytuacji potrzeba ewidencyjna się zmienia. Informacja o ogólnym stanie magazynowym staje się niewystarczająca. W magazynach o rozbudowanej powierzchni magazynowej wyznacza się zwykle strefy składowania. Magazyny wyposażone w regały znakuje się nadając im miejsca składowania, czyli lokalizacje w magazynie.

Etykieta lokalizacji magazynowej
Etykieta lokalizacji

Lokalizacje w magazynie można przeglądać w określonych strefach składowania. Miejsca pokazują zajętość magazynu lub dla wybranego kontrahenta. Po wybraniu kontrahenta tworzona wizualizacja zajętości magazynu – struktura – obejmuje prezentację wyłącznie zajętości tych miejsc w których znajduje się towar wybranego kontrahenta.

Takie rozwiązanie ułatwia określnie w jakim miejscu magazynu składowane są towary danego klienta, co szczególnie przydatne jest przy przygotowaniu inwentury – spisu z natury per kontrahent.

Lokalizacje w magazynie – wizualizacja

Funkcja prezentacji działa w sposób standardowy, czyli można z tego poziomu nie tylko oglądać mapę magazynu, ale także sprawdzać szczegóły składowania. Wystarczy dwukrotnie kliknąć na miejscu składowania lub po zaznaczeniu kliknąć klawisz ENTER. Wyświetli się okienko szczegółów składowania w wybranej lokalizacji magazynowej.

lokalizacje w magazynie wizualizacja
program magazynowy – wizualizacja lokalizacji

Poznaj też opis programu Miejsca Składowania w magazynie wysokiego składowania.


Oprogramowanie magazynowe

My wiemy  jak tworzyć oprogramowanie magazynowe i jak wdrażać programy magazynowe.  Ty wiesz jak na tym zarobić. (więcej…)

Gospodarka magazynowa

Wraz z informatyzacją przedsiębiorstw możliwe jest prowadzenie gospodarki magazynowej przez zaawansowane oprogramowanie. Program Magazynowy WMS.net oraz Magazyn Narzędzi.net są propozycjami od SoftwareStudio na sprawne zarządzanie i prowadzenie gospodarki...

Polityka prywatności

Informujemy, iż w celu zapewnienia jak najlepszej wygody w przeglądaniu stron www firmy SoftwareStudio Sp. z o.o. dostosowania ich do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz dla celów reklamowych, statystycznych...

Awizacja w transporcie

Oprogramowanie awizacji transportu do magazynów Awizacja w transporcie wdrażana jest w przedsiębiorstwach, których priorytetem jest zapewnienie lepszej obsługi firm transportowych. (więcej…)

Magazyn tkanin

Magazynowanie tkanin, czyli towarów przechowywanych w zwojach, rolkach oraz balach. (więcej…)

Strefa kompletacji

Strefa kompletacji w magazynie -  ruchy magazynowe W programie magazynowym WMS można ewidencjonować ruchy magazynowe pomiędzy różnymi, dowolnie definiowanymi strefami magazynowania. Niniejsza dokumentacja opisuje element programu Strefa Kompletacji.  (więcej…)