Wraz z informatyzacją przedsiębiorstw możliwe jest prowadzenie gospodarki magazynowej przez zaawansowane oprogramowanie.

Program Magazynowy WMS.net oraz Magazyn Narzędzi.net są propozycjami od SoftwareStudio na sprawne zarządzanie i prowadzenie gospodarki magazynowej.

Specjalny zakup licencji enova Hosting pozwala korzystać z oprogramowania wspomagających gospodarkę magazynową na podstawie comiesięcznych rat za usługi bez konieczności zakupu standardowej pełnej licencji.

Hosting aplikacji możliwy jest dzięki szybkiemu dostępowi do serwerów oraz stabilność usługi. Są to dwa kluczowe czynniki decydujące o wyborze dostawcy rozwiązania. Dlatego też SoftwareStudio oferując swoje usługi opiera się o najlepsze rozwiązania dostępne na rynku (VMware oraz Windows Azure) i wykorzystuje jedno z najlepszych dataCenter w Polsce.

Program Magazyn Narzędzi.net

Trudno sobie wyobrazić zarządzanie nowoczesną firmę bez dobrego zarządzania gospodarką narzędziami i ich produkcją. Studio Magazyn Narzędzi.net, czyli ASP.net jest programem przeznaczony do komputerowego wspomagania zarządzania gospodarką narzędziami. Program umożliwia ewidencję narzędzi określając ich atrybuty oraz definiując ich dowolny podział. Można to przeprowadzać zarówno ze względu na:

 • grupy,
 • lokalizację w magazynie,
 • przypisanie osobom odpowiedzialnym za ich użytkowanie lub nadzór.

Aplikacje działające w technologii Asp.NET firmy SoftwareStudio opierają się w dużej mierze o rozwiązania firmy Microsoft. Nie daje to tylko daje pewność i stabilność stosowanych rozwiązań ale również pewien uniwersalizm w stosowanych technologiach. Personalizacja, czyli dostosowanie programu do własnych potrzeb i wymagań. Elastyczność programu zapewniają nowoczesne rozwiązania oparte o MS SQL 2008 server, technologie ASP.net. Budowa oparta o szablony dająca możliwość rozbudowy systemu o dodatkową funkcjonalność gwarantująca jego stałe dostosowanie do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa.

Program magazynowy WMS

Rozwiązania przepływu informacji wspomagające procesy magazynowe wykorzystują komputery w ich realizacji. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie większego magazynu, którego zadaniem jest sprawna obsługa, stanowiąca podstawowy atrybut procesu logistycznego bez komputera. Zastosowanie PROGRAMU MAGAZYNOWEGO w gospodarce magazynowej:

 1. przyśpiesza operacje związane z wystawianiem dokumentów obrotu towarowego
 2. usprawnia prace z przypisywaniem określonemu adresowi w przestrzeni składowej jednej palety (pojemnika). 

Dobra materialne przyjęte do magazynu są umieszczane w tej palecie zgodnie z dokumentacją, z której wynika, jakie dobra i w jakiej ilości są ulokowane. Paleta otrzymuje w miejscu identyfikacji zakodowany adres określający miejsce składowania. Tworząc określoną strukturę organizacyjną magazynu(ów) należy brać pod uwagę rolę jaką magazyn spełnia w łańcuchu logistycznym. Struktura ta w każdym przypadku powinna być dostosowana w sposób indywidualny do roli, którą spełnia magazyn. W celu określenia roli poszczególnych magazynów i ich odpowiednim skonfigurowaniu w systemie informatycznym należy przedstawić:

 • Parametry techniczno-wydajnościowe użytkowanych obiektów i wyposażenia – Plany przepływu masy towarowej przez magazyn
 • Dane kosztowe
 • Harmonogramy pracy krótko i długodystanoswych

Nowoczesne technologie informatyczne pozwalają na zarządzanie magazynem za pomocą programu komputerowego. Nie tylko bezpośrednio personelowi znajdującemu się na terenie zakładu, ale poprzez internet z dowolnego miejsca na ziemi.

Zarządzanie magazynem za pomocą aplikacji internetowych ASP.Net pozwala na dostęp do informacji o

 • stanach magazynowych;
 • lokalizacjach;
 • dokumentach.

Informacje te są dostępne dla pracowników firmy obsługującej magazyn oraz klientów zdalnym (KLIENT WMS) korzystającym z usług magazynu wysokiego składowania.

CECHY NOWOCZESNYCH PROGRAMÓW MAGAZYNOWYCH

Cechą charakterystyczną nowoczesnych programów magazynowych jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii informatycznych. W szczególności rozwiązań internetowych do pracy OnLine, oraz radiowych terminali mobilnych.

System informatyczny służący do zarządzania magazynem wykracza daleko poza standardowe funkcje dotychczasowych systemów magazynowych w postaci oprogramowania kontrolującego stan zawartości magazynu i dystrybucję towarów.

Program do zarządzania magazynem

Obecne oprogramowanie magazynowe wykorzystuje najnowszy sprzęt w postaci przenośnych niewielkich terminali, których używają pracownicy magazynu.

Terminale łączą się w systemie radiowym z centralnym programem magazynowym, skanerami kodów kreskowych i innymi urządzeniami.

mobilna-aplikacja-magazynowa

PROGRAM MAGAZYNOWY

Zintegrowany z urządzeniami, które wspomagają pracę przyczynia się do znacznego przyspieszenia obsługi magazynów przy oczywistym wzroście efektywności prac magazynowych. Większość nowoczesnych programów magazynowych integruje się z systemami klasy ERP lub MRPII.

Oczywiście taki program do zarządzania magazynem może działać samodzielnie i jest wtedy w pełni wystarczalny. Integracja oprogramowania magazynowego z wewnętrznym systemem ERP firm może jednak poszerzyć go o dodatkowe funkcjonalności, a także polepszyć przepływ informacji. Oprogramowanie magazynowe działa w czasie rzeczywistym co jest jedną z jego największych zalet.

Dobre programy magazynowe o wysokiej wydajności sprzętowej i systemowej pozwalają na pełną kontrolę wszystkich towarów będących w magazynie. Cecha ta umożliwia pracownikom magazynu oraz personelowi zarządzającemu stanem magazynowym podejmowanie szybkich decyzji i błyskawiczne reagowanie na zmiany w stanie towarów w magazynie. W programie magazynowym zastosowano nowoczesny dostęp do bazy danych – Microsoft SQL Server.

WMS.net

Magazyn internetowy dla kontrahentów operatora logistycznego znajduje zastosowanie tam, gdzie istnieje potrzeba udostępniania informacji o stanach magazynowych wielu różnym kontrahentom (np. właścicielom przechowywanego towaru).

Jednocześnie program  daje możliwość wystawiania dokumentów poleceń wydań, kontrolą operacji magazynowych (wgląd w dokumenty magazynowe przyjęć, wydań, kompletacji itp.). Internetową aplikację wykorzystuje się zwykle w sytuacji, gdy firma prowadzi magazyn na zasadzie outsourcingu, czyli magazyn klienta i świadczy usługi magazynowania innym podmiotom.

Właściciel towaru może przez przeglądarkę internetową sprawdzać własne stany magazynowe, kontrolować dokumenty przychodu i rozchodu oraz rejestrować polecenia wydania oraz awiza dostawy.

Rozwiązaniem problemu wielonarodowej współpracy na jednej wspólnej platformie informatycznej wykorzystywanym w gospodarce magazynowej jest oprogramowanie SoftwareStudio o nazwie Studio Magazyn WMS.net. Domyślnie wszystkie formularze wyświetlają się na ekranie w języku polskim.

Elastyczność oprogramowania do zarządzania magazynem WMS pozwala zdefiniować dowolny system opisów i odpowiednio skonfigurować słownik tłumaczeń. Użytkownik logując się do programu jest identyfikowany na podstawie przypisanego kodu kraju, czyli wersji językowej. Komunikaty, które wyświetlają się na ekranie zastępuje się zdefiniowanymi w słowniku danego kraju.

Hosting aplikacji

Szybki dostęp do serwerów oraz stabilność usługi hostingu aplikacji. Są to dwa kluczowe czynniki decydujące o wyborze dostawcy rozwiązania, dlatego SofwtareStudio oferując swoje usługi opiera się o najlepsze rozwiązania dostępne na rynku (VMware oraz Windows Azure) i wykorzystuje jedno z najlepszych dataCenter w Polsce. Bezpieczeństwo i pewność eksploatacji – trzy serwerownie – osobne komory odseparowane ogniowo i wilgotnościowo.

Usługi informatyczne

Internet to potężna baza informacji, z której codziennie korzysta wiele milionów ludzi, dla których liczy się najświeższa informacja. SoftwareStudio oferuje Usługi informatyczne dostosowując indywidualne, najlepsze rozwiązania.

Gwarancją jakości naszych rozwiązań jest doskonale wykształcony personel, stawiający sobie za cel zadowolenie Klienta oraz ciągłe poszerzanie wiedzy z dziedziny IT. Wybór oferty usług informatycznych to gwarancja wysokiego komfortu pracy, niezawodnego działania, jak również bezpieczeństwa danych. W ramach oferty usług informatycznych zajmujemy się kompleksowym wsparciem informatycznym dla Klientów biznesowych. Oferujemy wysokiej jakości

Usługi informatyczne dla firm i użytkowników indywidualnych. Dzięki nam możesz efektywnie wykorzystać komputer do pracy, nauki, rozrywki czy też codziennej komunikacji.

Baza danych SQL Server 2012

SQL Server 2012 o nazwie kodowej Denali jest oficjalnie ukończony. Microsoft udostępnił możliwość pobierania wersji ewaluacyjnej oraz edycji Express. Rozwiązania te są bezpłatne także do zastosowań komercyjnych. SQL Server 2012 oferuje przełomowe rozwiązania w zakresie analizy danych.

Wszystko to dzięki zarządzanej samoobsługowej funkcjonalności eksploracji danych i znakomitym interaktywnym narzędziom do wizualizacji danych. Zapewnia także dostęp do chmury obliczeniowej na warunkach dogodnych dla klienta, umożliwiając tworzenie i rozbudowywanie rozwiązań, obejmujących zarówno oprogramowanie instalowane lokalnie, jak i dostępne za pośrednictwem publicznej chmury obliczeniowej.

SQL Server 2012 to platforma informatyczna przygotowana do współpracy z chmurą obliczeniową. Serwer baz danych Microsoftu występuje tylko w wersji Standard, a także Enterprise, do tego pojawia się nowa edycja Business Intelligence. Na swoich miejscach pozostają oczywiście bezpłatne edycje Developer i Express. W szczególności jednak znika wersja Datacenter, zmniejsza się także dostępność bardzo popularnej edycji Web Edition, czyli nie da się jej już zakupić bez posiadania umowy licencjonowania grupowego i rozszerzenia SPLA.

Program Enova ERP

Oprogramowanie ENOVA, firmy Soneta to pierwszy, zintegrowany system do zarządzania przedsiębiorstwem, a także księgowością napisany w technologii Microsoft.NET. Cechy oferowanego rozwiązania: ENOVA pracuje w środowisku Microsoft Windows; ENOVA zapewnia pełną obsługę funkcjonalną z klawiatury; ENOVA może rozwijać się, wraz z rosnącymi potrzebami Użytkownika.

Zamiast kosztownej wymiany oprogramowania mamy tu do czynienia wyłącznie z rozszerzeniem funkcjonalności. ENOVA posiada wspólną bazę danych, dzięki czemu raz wprowadzona informacja widoczna jest we wszystkich miejscach.

Jednocześnie umożliwia zastosowanie indywidualnych ustawień wizualnych, czcionek, kolorów. Enova to zintegrowana aplikacja nowej generacji do wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem. Mamy nadzieję że zawarte tu informacje pomogą przy wyborze oprogramowania ERP oraz firmy wdrażającej oraz świadczącej usługi serwisowe.

Microsoft SQL Azure

Microsoft poinformował o znaczącym obniżeniu cen za usługi SQL Azure oraz aktualizacji modelu rozliczeniowego. Dzięki temu w miarę powiększania się baz danych klientów korzystających z baz SQL Azure koszt jednego GB będzie spadał. Od 14-02-2012 ceny na wszystkie bazy danych SQL Azure większe od 1 GB zostały obniżone o 30-86 procent. Wprowadzamy także opcję bazy danych SQL Azure o wielkości 100 MB, której cena wynosi 3,5425 € miesięcznie.

Google Plus, Facebook oraz Youtube

Większość producentów oprogramowania nie docenia naszym zdaniem siły, możliwości a także potrzeb związanych z dzieleniem się informacjami dotyczącymi systemów informatycznych. Nigdy nie przyjęły się rozwiązania oparte o wydawanie dużych książek i instrukcji. Próby takie podejmowali najwięksi producenci oprogramowania i ich książki można było nabyć w księgarniach.

Takie podejście było dobre przy oferowaniu programu księgowego, gdzie użytkownikiem programu był księgowy. Intensywne wykorzystywanie internetu, a także aplikacji internetowych od ponad 10 lat szczególnie przez młodych ludzi powoduje, iż dostęp do wiedzy potrzebny jest w formie szybkiej i bezpłatnej. Wykorzystanie filmów umieszczanych na YouTube, a także stron działających w ramach Facebook powoduje, że docieramy do dużej liczby odbiorców.

Takie osoby mogą zainteresować się naszymi rozwiązaniami. Zapraszam więc w imieniu zarządu i pracowników do oglądania i czytania o aplikacjach o rozwiązaniach internetowych dla firm oferowanych przez SoftwareStudio

Adam Siemiątkowski
prezes zarządu SoftwareStudio