Generowanie kodów QR

Najczęściej stosowane kody kreskowe wykorzystywane w programach SoftwareStudio to kody EAN 128, EAN39, code 2of5, EAN13. Programy posiadają elastyczną konfigurację pozwalającą na zdefiniowanie w jaki sposób i na podstawie jakich informacji mają być tworzone kody. Procedura generująca kod kreskowy tworzy obraz symbolizujący kod i zapisuje go w zależności od wyboru albo bezpośrednio w bazie danych SQL albo jako graficzne pliki swobodne (do wyboru format GIF, BMP, PNG lub JPEG). Ponadto programy pozwalają na generowanie kodów 2D w standardzie QR.

Generowanie kodów QR

Generowanie kodów QR możliwe jest z wykorzystaniem standardowej funkcji drukowania przy odpowiedniej konfiguracji programu lub za pomocą dedykowanej transakcji generowanie_kk.aspx. 

generowanie kodów QR 300x202 program magazynowy Generowanie kodów QR

generowanie kodów QR

 

Programy SoftwareStudio potrafią generować wiele standardowych kodów kreskowych zarówno w technice kodowania 1D jak i 2D. Kod kreskowy lub kod paskowy (bar code) – graficzna reprezentacja informacji poprzez kombinację ciemnych i jasnych elementów, ustaloną według symboliki (reguł opisujących budowę kodu, np. jego wymiary, zbiór kodowanych znaków, algorytm obliczania cyfry kontrolnej i inne) danego kodu.

Generowanie kodów QR

 

zestawienia kodów kreskowych QR code 300x210 program magazynowy Generowanie kodów QR

kody kreskowe QR code

 

QR code kody kreskowe 300x210 program magazynowy Generowanie kodów QR

QR code

Przygotowanie do pracy programu w zakresie generowania kodów QR polega na odpowiednim ustawieniu i wyborze parametrów. Generowane kody QR mogą być zapisane w bazie lub jako pliki na dysku twardym. Ponadto należy odpowiednio ustawić skorowidze związane z obsługą kodów kreskowych.