SoftwareStudio stając przed nowymi wyzwaniami i chcąc oferować usługi na najwyższym poziomie nawiązała współpracę z organizacją GS1 Polska, będąca częścią międzynarodowej organizacji GS1.

GS1, prócz nazwy wymienionej już organizacji jest też oznaczeniem międzynarodowego systemu standardów i rozwiązań biznesowych. Celem organizacji jest stworzenie standardów, które umożliwią identyfikacje usług, zasobów oraz lokalizacji i tym samym zautomatyzowania oraz udoskonalenia procesów występujących w łańcuchu dostaw.

SoftwareStudio w swoich programach już od dłuższego czasu oferuje niektóre z rozwiązań np. etykietę GS1 w Studio Magazyn WMS.net.

Co to jest etykieta GS1?

Jest to etykieta o ustandaryzowanym układzie i ustaloną zawartością, która umieszczana jest na dowolnej jednostce logistycznej, czyli np. na palecie lub paczce. Etykieta taka pozwala na jednoznaczną identyfikacje nośnika oraz towaru umieszczonego na nim przez firmy produkcyjne, dystrybucyjne oraz operatorów logistycznych.
Etykieta GS1 zawiera następujące informacje:

  • numer towaru
  • liczbę asortymentu znajdującego się na danej jednostce logistycznej
  • oznaczenie partii
  • łączną wagę netto i brutto
  • numer seryjny jednostki logistycznej
  • nazwę organizacji/firmy
etykieta GS1
Etykieta GS1 wygenerowana w programie Studio Magazyn WMS.net

Co daje SoftwareStudio współpraca z organizacją GS1?

Oczywiście GS1 to nie tylko etykieta, dzięki współpracy i byciu certyfikowanym członkiem tej organizacji SoftwareStudio i pracownicy naszej firmy dostają możliwość rozwijania oferowanych programów w sposób ukierunkowany, by móc wesprzeć nimi pracę zróżnicowanych firm, jak również umiejętność i wiedzę do lepszego zrozumienia indywidualnych potrzeb klientów w zakresie prowadzonych przez nich działalności.