Awizacje. Oprogramowanie system do awizacji VSS.net to rozwiązanie typu VSS (Vehicle Scheduler Solution). Zwanego także YMS (Yard Management System). To system informatyczny do zarządzania procesami logistycznymi związanymi z harmonogramowaniem transportów i wizyt oraz ruchu na terenie zakładu.

Awizacje transportów realizowana za pomocą nowoczesnego oprogramowania pozwala na szybką, łatwą i precyzyjną informację KTO, KIEDY i dlaczego będzie realizować transport na terenie zakładu, albo też magazynu.

System awizacje VSS.net umożliwia rejestracje awizacji, wizyt. Kontroluje czas, a także przebieg oraz koordynuje dostęp do zdefiniowanych zasobów (doków, bram i wag). Program Studio VSS.net to obsługa przez przeglądarkę Internetową, a także aplikację mobilną na telefony z systemem Android. tak

 • Definiowanie okien czasowych, a także obliczanie czasów na podstawie ilości palet w dostawie
 • Awizacje transportów przez stronę www lub telefon komórkowy z systemem Android
 • Kontrola i weryfikacja awizacji przez dział logistyki
 • Powiadomienia o zmianie terminów przez mail lub SMS kontrahenta, firmę transportową, albo też bezpośrednio kierowcę
 • Weryfikacja transportu na bramie, gdzie prowadzona jest ewidencja i kontrola pojazdów (wjazd – wyjazd) wraz z możliwością ważenia auta
 • Dostęp do bieżących transportów bezpośrednio w magazynie
 • Kalendarze oraz oś czasu
 • Blokowanie okienek czasowych, odwołanie lub zmiana terminu
 • Pełna historia + dokumentacja fotograficzna
 • Obsługa wielu oddziałów, czyli zakładów, bram na wspólnej bazie danych
 • Możliwość integracji z system ERP np. SAP, systemem WMS itp.
 • Wersje wielojęzyczne dla kierowców
 • Ewidencja dostaw nieawizowanych np. firmy kurierskie
 • Raporty i analizy
[page_title]

Awizacje – wdrożenie systemu

O wdrożeniu systemu awizacji Studio VSS.net warto pomyśleć w momencie wzmożonej ilości operacji związanej z dostawami i odbiorami z magazynów. Zastosowanie system zarządzania awizacjami VSS.net przez przedsiębiorstwa zapewnienia lepszą obsługę kontrahentów i firm transportowych i kierowców. Program VSS.net przyczynia się do ograniczania wąskich gardeł związanych z rozładunkiem i załadunkiem towarów.

SYSTEM ZARZĄDZANIA AWIZACJAMI

System zarządzania awizacjami jest niezwykle ważny. Zarządzanie awizacjami za pomocą platformy StudioSystem pozwala na rejestrowanie wizyt. Kontrolowanie ich celu, czasu, a także przebiegu na terenie zakładu przemysłowego. Awizacja dostaw umożliwia logowanie się dostawców, albo też przewoźników za pomocą przeglądarki internetowej (przez www). Jak również rezerwację wolnego terminu w wybranym doku magazynu poprzez system awizacyjny.

Dzięki oprogramowaniu awizacja transportu oraz przebywanie na terenie zakładu jest dokładnie rejestrowane, system pro-wadzi ewidencję wszystkich kierowców, osób towarzyszących i innych gości odwiedzających przedsiębiorstwo. Na podstawie zapisanych informacji ochrona obiektów ma na bieżąco informację kto, kiedy i jak długo przebywał na okre-ślonym terenie, a w sytuacjach kryzysowych ma-my kontrolę i wiedzę kto w danym momencie znajduje na terenie zakładu.

W jakim celu wdrażamy system awizacji?

Planowanie wizyt (awizacja) wspomaga optymalizację wykorzystania posiadanej infrastruktury (bram i doków) wraz z personelem. Na podstawie zapisanych informacji dział logistyki lub transportu uzyskuje narzędzia analityczne za po-mocą których, można przeprowadzać oceny firm transportowych związanych z terminowością, a także monitorować czasy za i rozładunków przez magazyn.

[page_title]

Awizacje przez telefon

Za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie z systemem Android w wersji 4.x lub nowszej firma transportowa. Kierowca może zgłosić awizację lub sprawdzić i zmienić jej status.
Dane dotyczące awizacji są przekazywane i dostępne OnLine, w czasie rzeczywistym przez całą dobę.
Przewoźnik i/lub kierowca otrzymują powiadomienie w przypadku odrzucenia (odmowa, brak akceptacji). A także w sytuacji zmiany terminu przez dział logistyki zaawizowanego terminu. Powiadomienia mogą być wysyłane wiadomością e-mail lub SMS.

Kalendarze

Zgłoszenia awizacji można przeglądać w programie za pomocą tabel oraz w układzie kalendarza (Scheduler). Zdarzenia w kalendarzu możemy dodawać, edytować, zmienić ich położenie metodą przeciągnij i upuść. Kalendarz pozwala na prezentowanie danych w układzie dziennym, tygodniowym, miesięcznym lub linii czasu. Używanie kalendarza przez planistów jest naturalnym i intuicyjnym zajęciem, za pomocą definiowanych kolorów można oznaczać zdarzenia. Narzędzie administracyjne pozwala definiować kalendarze w dowolny sposób dzieląc zdarzenia wg obiektów, rodzajów zdarzeń, kalendarze awizacji oraz historyczne.

wybór kalendarza
awizacje zaplanowane na jeden dzień
Awizacje - kalendarz zaplanowanych transportów
Linia czasu -awizacje
Personalizacja WMS
Personalizacja WMS

Na rynku istnieją różne systemy magazynowe służące sprawniejszej kontroli wszystkich prac i procesów zachodzących w danym magazynie. Jednak to właśnie SoftwareStudio proponuje swoim kliento…

Zarządzanie magazynem Online
Zarządzanie magazynem Online

Na rynku można znaleźć wiele systemów magazynowych. Współcześnie najwygodniejsze jest zarządzanie magazynem Online. Umożliwia to program WMS SoftwareStudio Zarządzanie magazynem Online -…

Program do magazynu
Program do magazynu

Nowoczesny program do magazynu można uruchamiać na urządzeniach z systemem Android lub w przeglądarce internetowej. Dlatego też tak łatwo jest zarządzać różnymi magazynami należącymi do t…