Awizacja dostaw – Okna czasowe

Działanie oprogramowania usprawniającego i koordynującego dostawy i wysyłki z magazynu polega na planowaniu transportu na odpowiednią godzinę. Ewidencjonowanie planów obciążeń bram wjazdowych, doków załadunkowych porządkuje i zmniejsza ryzyko powstawania tzw „wąskich gardeł”. Ponadto zbieranie danych związanych z planami transportów i ich rzeczywistymi czasami pozwala monitorować i dyscyplinować przewoźników. 

Program awizacyjny Studio VSS.net to elastyczne rozwiązanie działające na webowej platformie IIS, baza danych SQL Server. Fundamentem rozwiązania jest StudioSystem, który pozwala w bardzo szerokim zakresie na spersonalizowanie ustawień w celu realizacji zadań w konkretnym przedsiębiorstwie.

Z programu można korzystać lokalnie, jednak najważniejsze zalety związane są z możliwością programu polegające na tym, że jest to aplikacja działająca online przez Internet. Oprogramowanie może być zainstalowane na własnych serwerach lub hostowane w chmurze prywatnej i obsługiwać jednocześnie wiele magazynów, fabryk zapewniając dostęp dla przewoźników i kontrahentów. Ponadto dostępny jest moduł na urządzenia z systemem Android. Aplikacja w telefonie komórkowym z Android w wersji 4.4 lub nowszym pozwala na szybką rejestrację awizacji i/lub zgłoszenia zmian w terminach.

okienka-czasowe-tydzien

Podstawowe funkcja oprogramowania awizacyjnego

  • Definiowane harmonogramy pracy magazynów (okienek czasowych) i ramp (slotów). Każdy magazyn ma oddzielnie definiowane czasy pracy i własne kalendarze
  • Dokument awizacyjny może wymuszać wielkość okienka czasowego w zależności do rodzaju transportu oraz ilości palet za lub rozładunku
  • Nadawanie numerów Load Plan, możliwość przypisywania numerów transportów, zleceń itp.
  • Integracja z systemem ERP np. SAP
  • Rezerwacje w okienkach potwierdza magazyn lub dział transportu, może odmówić lub zmienić termin. W przypadku ingerencji w zaplanowany termin przewoźnik powiadamiany o zmianie jest za pomocą wiadomości e-mail lub SMS
  • Z programu mogą korzystać wszyscy biorący udział w całym procesie: pracownicy działów handlowych i zaopatrzenia, logistycy i pracownicy działów transportu(spedycji), spedytorzy i przewoźnicy, transport wewnętrzny,  ochrona obiektów, kontrahenci (dostawcy i odbiorcy)
  • Rejestracja aut, numerów, kierowców, osób upoważnionych do odbioru itp.
  • Rejestracja transportu przy bramie można potwierdzić transport wraz z dokumentacją zdjęciową. Zdjęcia załączone są do awizacji za pomocą aplikacji Android stanowią dokumentację w razie reklamacji.
  • Raporty braku terminowości podstawiania transportów.
  • Multilanguage – możliwość pracy na różnych interfejsach językowych w zależności od przypisanego języka do zalogowanego użytkownika.
awizacji transportu agenda

Program awizacyjny – narzędzie pracy ochrony zakładów przemysłowych

Najczęściej na bramach wjazdowych fabryk i magazynów logistycznych pracują tzw firmy ochrony, których zadaniem jest notowanie w rejestrach KTO i KIEDY zostaje wpuszczony na teren obiektu. Zastosowanie programu awizacyjnego VSS.net pozwala zrezygnować z zapisów wizyt w zeszytach lub arkuszach kalkulacyjnych (excel). Zapisy są trwale zapisywane w bazie danych jednocześnie wymóg korzystania przez pracowników ochrony z aplikacji na bramie powoduje, że firma otrzymuje dodatkowe narzędzie weryfikacji pracy ochrony. Aplikacja na telefonie Android może monitorować pracę ochrony i zapisywać w dzienniku (historia) gdzie i o której godzinie znajdował się pracownik ochrony zakładu. W zależności od wymagań do określenia położenia pracownika na terenie obiektu można skorzystać z geolokalizacji GPS lub poprzez zamontowanie na terenie obiektu specjalnych znaków BEACON.