Konferencja Partnerów Soneta 2011

Tegoroczna Konferencja Partnerów Sonety w Zawierciu byla  niepowtarzalną okazją do spotkania pracowników Sonety oraz poznania nowej wersji enova 8, czerpiącej pomysły z rozwiązań nowego systemu operacyjnego Windows 8. Podobnie jak w roku ubiegłym, rozpoczęło  się popołudniową rejestracją uczestników. Wieczorem odbył się wspólny grilla oraz – dla odważnych – naukę chodzenia po rozżarzonych węglach i nie tylko. Oficjalne otwarcie konferencji zaplanowane zostało tuż po śniadaniu drugiego dnia konferencji. Po nim Kierownicy modułów przedstawili nowefunkcjonalności enova. O platformie Azure opowiedzieli przedstawiciele Microsoftu, a swoje rozwiązania produkcyjne – zintegrowane z enova przedstawią Partnerzy Soneta. Nowa wersja enova – 8.0 oraz wizja marketingowa firmy została zaprezentowana ostatniego dnia konferencji. Poza przewidzianymi wykładami zadbano, aby nie zabrakło również czasu na aktywny wypoczynek. Na sobotni mecz piłki nożnej zapraszamy wieczorem drugiego dnia, po nim wystąpił dla nas Kabaret Nowaki. W Hotelu Villa Verde można było również skorzystać z basenów, SPA, sauny oraz siłowni, nam się szczególnie spodobały masaże.

Uczestnicy tegorocznej Konferencji Soneta w Zawierciu mieli okazję do obejrzenia znakomitych skeczy w wykonaniu Kabaretu Nowaki. Wielokrotnie nagradzani Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg – jak sami mówią – charakteryzują się specyficzną energią. Grupa powstała w 2007 roku i cieszy się rosnąca popularnością. Ich najlepsze numery to: „Sam na sam z Helą”, „Nie kijem go , to pałką” oraz „Córka generała”. Na zakończenie drugiego dnia Konferencji czekała nas zatem dobra zabawa, gwarantowana przez specjalistów od wywoływania uśmiechów.

Z prezentacji w jakich braliśmy udział najbardziej podobają nam się zmiany jakie zostaną wporwadzone w wersji 8 enova, a w szczególności możliwości pracy na zakładkach i pasek nawigacyjny typu outlook.